Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] brak nadmuchu

ODPOWIEDZ
blackelegy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 12 lut 2016, 22:20
Lokalizacja: Lublin

[B4 1.9 1Z] brak nadmuchu

Post autor: blackelegy » 14 kwie 2017, 01:22

Cześć, zakupiłem ostatnio swoją 1z'etke w avancie- wersja z klimą, bez działającego nawiewu, na początku zacząłem szukać po forach, wątki itd. Przygoda zaczeła się od wymiany wentylatora dmuchawy na nową, nie przyniosło skutku... Zakupiłem bezpiecznik termiczny i został wymieniony w rezystorze, również brak reakcji, kupiłem rezystor - wymiana nie przyniosła skutku.... Ostatnia szansa padła na pokrętło nawiewu...- DALEJ NIE DZIAŁA :/ Nie mam siły już, pół auta w środku rozebrane i szukanie dodatkowego cięgna.

Obrazek - brakuje mi jednego cięgna o niebieskim kolorze.. Skąd on pochodzi ?
[center]Moje auta
#1. Ford Fiesta 1.1 LPG
#2. Daewoo Nexia 1.5 LPG
#3. Nissan Micra 1.0 16v PB
#4. Audi 80 B4 2.3 LPG[/center]

Online
maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4673
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 14 kwie 2017, 12:16

Zobacz czy masz plus po zapłonie na przewodzie czarno-niebieskim dmuchawy (on idzie poza włącznikiem).

Dalej zobaczy czy masz dobrą mase na brązowym grubym przewodzie dochodzącym do włączników wentylatorów.

A niebieskie cięgno odcina nadmuch aby powietrze nie wlatywało samym pędem gdy pokrętło jest ustawione na 0. Chociaż nie wiem czy to występowało w wersjach z klimą.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga