Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.6 ADA] Brak ogrzewania

ODPOWIEDZ
wladcarewers
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2017, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

[B4 1.9 1Z] Ogrzewanie itp

Post autor: wladcarewers » 24 wrz 2017, 13:05

Witam

Mam problem z ogrzewaniem oraz kilkoma innymi rzeczami, które mogą być z tym powiązane, także postaram się to tutaj w miarę nakreślić składnie i liczę na Waszą pomoc :)

Otóż kupiłem jakiś czas temu Audi 80, niestety jako niedoświadczona jeszcze osoba z samochodami trochę dałem się zrobić, a co za tym idzie kupiłem dosyć zaniedbane Audi. Staram się je sukcesywnie naprawiać, ale że koszty są spore to idzie wolno. W każdym razie do sedna:

1. Nie działa mi ogrzewanie, które na początku działało i to bardzo ładnie! Na początku naprawiałem także coś w radiu i prawdopodobnie urwałem jeden kabelek, który być może mógł być kabelkiem od mechanizmu ogrzewania. Kabelek ten, po wyjęciu radia, wychodzi z górnego panelu, w środku dziury na radio samochodowe. Ewidentnie nie jest to kabel od radia, a że oprócz radia mamy tam tylko mechanizmy nawiewu to zgaduje, że jest od nawiewu. Nawiew działa, ogrzewanie nie.

2. Mam wyciek z układu chłodnicy, a że dopiero teraz znajduje więcej czasu na zajęcie się autkiem to do teraz jeździłem na wodzie w chłodnicy. Idzie zima, trzeba znaleźć wyciek z chłodnicy i zalać płynem w końcu. Mechanik coś mi mówił, że może ucieka przez silnik (coś o wymianie uszczelki pod głowicą itp), ale nie zaobserwowałem, żeby z wydechu mi dymiło mocno, więc stawiam na zwykłą nieszczelność.

3. Walnął mi drugi termostat w ciągu pół roku roku. Na początku silnik prawdopodobnie słabo się grzał, teraz mam wrażenie że silnik się grzeje dobrze, ale termostat pokazuje za niską temperaturę. Cholera wie co tam się dzieje, w każdym razie temperatura wyświetla się niewiele więcej niż 50 stopni.

4. W kabinie śmierdzi mi trochę zgnilizną, tak jakby gdzieś tapicerka, czy wygłuszenie było mokre, gniło i śmierdziało. Jeśli się nie mylę to źródło jest gdzie w okolicy pedałów, więc myślałem, że to tam gdzieś mi z tego układu chłodniczego wycieka.

Myślę, że te 4 rzeczy mogą być powiązane. Jeśli napisałem jakąś głupią sugestię to proszę o wyrozumiałość, nie znam się zbyt dobrze na samochodach :) Już kilka razy mi pomogliście, więc może i tym razem rozwiążecie mój problem ;)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 24 wrz 2017, 14:35

1. Zobacz czy jakaś linka się rusza jak kręcisz pokrętłem ogrzewania. W Audi 80 równie dobrze brak ogrzewania moze byc spowodowany zatkaną nagrzewnicą albo klapami kierującymi powietrze od których odpadła gąbka.

4. zobacz czy nie leci ci woda przez rozerwaną uszczelkę od link maski obok pokrywy skrzynki bezpieczników.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 24 wrz 2017, 15:30

wladcarewers pisze:. Nie działa mi ogrzewanie, które na początku działało i to bardzo ładnie! Na początku naprawiałem także coś w radiu i prawdopodobnie urwałem jeden kabelek, który być może mógł być kabelkiem od mechanizmu ogrzewania. Kabelek ten, po wyjęciu radia, wychodzi z górnego panelu, w środku dziury na radio samochodowe. Ewidentnie nie jest to kabel od radia, a że oprócz radia mamy tam tylko mechanizmy nawiewu to zgaduje, że jest od nawiewu. Nawiew działa, ogrzewanie nie.
Żaden "kabelek " nie ma wpływu na działnie ogrzewania w tym aucie
wladcarewers pisze: Mam wyciek z układu chłodnicy, a że dopiero teraz znajduje więcej czasu na zajęcie się autkiem to do teraz jeździłem na wodzie w chłodnicy. Idzie zima, trzeba znaleźć wyciek z chłodnicy i zalać płynem w końcu. Mechanik coś mi mówił, że może ucieka przez silnik (coś o wymianie uszczelki pod głowicą itp), ale nie zaobserwowałem, żeby z wydechu mi dymiło mocno, więc stawiam na zwykłą nieszczelność.
To nie pytaj mechaników ,tylko poszukaj skąd cieknie ...zwykle nie dzieje się to w niewidoczny spsób i widac to gołym okiem .W 99% przypadków w tym aucie cieknie z pod króćca z tworzywa przykręconego do glowicy , albo z drugiego króćca od strony sciany grodziowej
Walnął mi drugi termostat w ciągu pół roku roku. Na początku silnik prawdopodobnie słabo się grzał, teraz mam wrażenie że silnik się grzeje dobrze, ale termostat pokazuje za niską temperaturę. Cholera wie co tam się dzieje, w każdym razie temperatura wyświetla się niewiele więcej niż 50 stopni.
Jak dolny wąż idący do chlodnicy jest "letni " zanim temp. osiągnie 80 stopni ,to na 100% nie trzyma termostat ...już prostszego oi bardziej oczywistego testu na sprawnosć termostatu nie ma

Awatar użytkownika
Nowy1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2017, 14:29
Imię: 1979
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA
Lokalizacja: Bogatynia

[B4 1.6 ADA] Brak ogrzewania

Post autor: Nowy1979 » 18 paź 2017, 18:35

Witam ponownie. Mam mianowicie taki problem z ogrzewaniem w aucie czyli raz jest raz go nie ma. I strasznie są nabrzmiałe węże. Wymieniłem nowy korek na zbiorniczku wyrównawczym ale nic to nie dało. Jaka może być temu przyczyna?
Problem z iskrą w audi 80 b4

Awatar użytkownika
Nowy1979
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2017, 14:29
Imię: 1979
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA
Lokalizacja: Bogatynia

[B4 1.6 ADA] Brak ogrzewania

Post autor: Nowy1979 » 22 paź 2017, 09:04

Moim problemem jest brak ogrzewania. To znaczy czasami się pojawi ale po chwili znika. Słyszę jak płyn krąży po chłodniczce ale nie grzeje. I coś strasznie nabrzmiałe mam węże. Chodź wymieniłem nowy korek.
Problem z iskrą w audi 80 b4

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 22 paź 2017, 09:19

Nowy1979, temat opisywany nie raz
WRC is for boys.
Group B was for men.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga