Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1,9 TDI 1Z] Dokładanie silniczków od klimatronika

ODPOWIEDZ
kris00
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 269
Rejestracja: 16 lip 2009, 21:07
Lokalizacja: Łańcut/Rzeszów
Kontakt:

[B4 1,9 TDI 1Z] Dokładanie silniczków od klimatronika

Post autor: kris00 » 03 sty 2012, 15:57

Witam wszystkich
Mam pytanie czy da sie zamontować do zwykłej nagrzewnicy (wersja bez klimy) silniczki do sterowania nawiewami od klimatronika czy są jakieś uchwyty przygotowane do ich montażu czy trzeba całą nagrzewnice zmienić ??

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 12 sty 2012, 20:21

Jeśli nie masz climatronica to nie zamontujesz silniczków od regulacji nawiewami.
Obudowy nagrzewnic dla zwykłej klimy manualnej i climatronica się różnią.

poza tym tak czy siak nawet gdybyś zamontował w jakiś sposób te silniczki od klap nawiewów to musisz mieć całą elektrykę od climatronica łacznie z panelem sterującym.
Coś tymi silniczkami musi sterować.

Jeśli chcesz mieć klimę to trzeba szukać kompletnego zestawu Climatronik czyli potrzebne następujące elementy:

Sprężarka klimy R134A
Łapa sprężarki dla silnika 1Z (ciężko dostać)
Osuszacz dla R134a
Skraplacz klimy (chłodnica)
Parownik klimy
węże ciśnieniowe
koło pasowe do 1Z z klimą
Obudowa nagrzewnicy kompletna pod Climatronic
silniczki klap sterujących nawiewami
Deska rozdzielcza do zmiany bo do Climatronica jest Inna
Panel Climatronic
Elementy ramki konsoli środkowej
schowek pasażera
wentylator dmuchawy (inny przy klimatroniku)
obudowa filtra kabinowego
Instalacja elektryczna kompletna nie cięta

Ogolnie kupa roboty i kasy
Jak jeszcze miałem A80 chciałem zamontować klimatronic bazując na oryginalnej klimie tzn dokładanej w serwisie we Włoszech

Koszt gratów które potrzebowałem przekroczył 1200zł
Kosztów robocizny nie liczyłem bo sam bym to zrobił
ogólnie masakra :-/

Alternatywą jest montaż zwykłej klimy. Koszt samych cześci spada do 600-800zł

kris00
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 269
Rejestracja: 16 lip 2009, 21:07
Lokalizacja: Łańcut/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: kris00 » 18 sty 2012, 19:21

No dzięki za odpowiedz i masz racje jest kupę roboty i faktycznie nie wiem czy się opyla myślałem że sa już oryginalne miejsca do zamontowania tych silniczków które sterują klapkami

gunia256
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 05 cze 2008, 20:20
Lokalizacja: Nysa

Post autor: gunia256 » 27 mar 2012, 20:57

Jeśli chodzi o ramkę środkową to trzeba całą wymienić? Czy da się tylko tą ostatnią w której są pokrętła a ma być panel od klimy?

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 28 mar 2012, 02:08

gunia256 pisze:Jeśli chodzi o ramkę środkową to trzeba całą wymienić? Czy da się tylko tą ostatnią w której są pokrętła a ma być panel od klimy?
Jeśli chodzi o ramkę pokręteł nawiewów(klimy) ramki montowane są tak samo na 2 śruby (wkręty na krzyżak) zarówno w wersji dla klimy jak i dla wersji bez klimy.

YoGii
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:09
Lokalizacja: KrK

Post autor: YoGii » 28 mar 2012, 09:51

powiedzcie mi koledzy choc nie wiem czy ten temat jest adekwatny do mojego pytania ale chcialem was zapytac co trzeba bylo by pozmieniac w klimie manulanej i jakie byly by koszta czesci....bo w tym momencie mam klime na ten stary gaz r12a a chcialbym zmienic na r134... choc prawde mowiac w ubiegle lato tankowalem ten nowy gaz do mojej klimy i gdzies wyczytalem ze ten nowy gaz moze mi potopic weze gumowe ale naszczescie nic z takich rzeczy sie nie stalo tylko ta klima chlodzila jak by chciala a nie mogla...czasami w lecie zimniejsze powietrze mi wpadalo przez otwarta szybe niz przez ta klime a normalnie dawniej na tym starym gazie to mi szron z kratek lecial:D:)

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 28 mar 2012, 16:25

YoGii pisze:powiedzcie mi koledzy choc nie wiem czy ten temat jest adekwatny do mojego pytania ale chcialem was zapytac co trzeba bylo by pozmieniac w klimie manulanej i jakie byly by koszta czesci....bo w tym momencie mam klime na ten stary gaz r12a a chcialbym zmienic na r134... choc prawde mowiac w ubiegle lato tankowalem ten nowy gaz do mojej klimy i gdzies wyczytalem ze ten nowy gaz moze mi potopic weze gumowe ale naszczescie nic z takich rzeczy sie nie stalo tylko ta klima chlodzila jak by chciala a nie mogla...czasami w lecie zimniejsze powietrze mi wpadalo przez otwarta szybe niz przez ta klime a normalnie dawniej na tym starym gazie to mi szron z kratek lecial:D:)
Polecam lekturę tego tematu. Tam masz wszystko opisane.
https://audi80.pl/b4-all-nabijanie-k ... t16180.htm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga