Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3/b4] Dużo pary w samochodzie

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 20 lis 2009, 20:55

lukiqr, jest pozytywna rzecz- to da się samemu zrobić :-D a tak poważnie to tak jak pisał Jarek jest dobrze opisany temat i jeśli będziesz się na tym opierał to uda się na pewno to zrobić.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 20 lis 2009, 23:14

Koledzy dobrze piszą. Nie masz co się niestety łudzić że chwilowo jest dobrze. Z rozszczelniającą się nagrzewnicą lepiej już raczej nie będzie. Może być już tylko gorzej. Ale nie przejmuj się, nie tylko ty masz taki problem. U mnie w A4 też szykuje się jej wymiana :-/ Na szczęście robiłem to już kiedyś u kumpla w B4, jest z tym trochę roboty, ale czego to Polak nie potrafi :mrgreen:

lukiqr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwie 2009, 05:40
Lokalizacja: Ostrowiec św

Post autor: lukiqr » 21 lis 2009, 11:10

Narazie mam wymontowane nawiewy, przyciski i schowek, ale jak to rozkrecalem to powiem wam ze troche sie balem ze nie skrece tego z powrotem... pozatym niestety nie mam garazu i wszystko robie na parkingu pod blokiem wiec tez nie jest za wesolo...

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 21 lis 2009, 11:20

Ja też to robiłem zimą w stodole nie ogrzewanej ale było super natomiast jak chcesz to zrobić pod blokiem zobacz pogodę jakiś ciepły dzień jak dzisiaj w ciągu 6 godzin powinieneś rozebrać i złożyć jeszcze w dziale centrum był dokładniejszy opis ze zdjęciami wymiany nagrzewnicy muszę poszukać nie przejmuj się to tylko tak strasznie wygląda mechanik bierze za wymianę nagrzewnicy 200 -300 zł powodzenia :-)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 21 lis 2009, 11:31

goldi j51 pisze:nie przejmuj się to tylko tak strasznie wygląda
Dokładnie. Trzeba oczywiście pamiętać co gdzie było, ale generalnie jakiś większych problemów nie ma. Na pewno najtrudniejsze jest wyciągnięcie a potem włożenie samej deski.

lukiqr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwie 2009, 05:40
Lokalizacja: Ostrowiec św

Post autor: lukiqr » 21 lis 2009, 12:05

A jaki jest koszt nagrzewnicy ?
Dzisiaj to juz raczzej nic nie zrobie, bo do pracy na druga zmiane ide ;-(
Moze jak przekrecilem tym pokretlem na hama to rozpierdzielilem jakas uszczelke czy cos i da sie to jakos wymienic...

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 21 lis 2009, 12:11

lukiqr pisze:A jaki jest koszt nagrzewnicy ?
W sklepie nie wiem, ale zaraz zadzwonię. Natomiast z allegro koszt około 45zł z przesyłką.

Edit

Dzwoniłem do dwóch sklepów, ceny około 80zł więc jest znacząca różnica jeśli chodzi o te z allegro. Nie wiem natomiast jak jest z jakością tych allegrowych. Ktoś może się wypowiedzieć, bo sam jestem zainteresowany problemem?

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 21 lis 2009, 12:38

Tam nie ma żadnej uszczelki jak kręcisz pokrętłem od ciepłego powietrza to otwierasz lub zamykasz jego dopływ natomiast co do pokręteł gdzie ustawiasz nawiew czy na szybę czy nogi są to klapki które otwierają za pomocą linek tam po prostu nie ma innej usterki niż nagrzewnica.Natomiast co do samej nagrzewnicy jak wymieniałem z 5 lat temu kupiłem za 50 zł wytrzymała 3 lata także ciężko powiedzieć zależy jak zrobiona jedna sie rozszczelni po 3 latach druga wytrzyma 10 lat

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 21 lis 2009, 12:41

Aha i za pamięci. Pamiętaj o wymyciu nowej nagrzewnicy przed jej założenie bo może się okazać że przez kilka pierwszych dni będzie ci śmierdziało z nawiewów. Ja jak wymieniałem ją u kumpla to tego nie zrobiliśmy i przy pierwszy testach zaczął lecieć z niej śmierdzący dym. Po czasie przeszło.

lukiqr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwie 2009, 05:40
Lokalizacja: Ostrowiec św

Post autor: lukiqr » 23 lis 2009, 09:05

Panowie, a co myslicie, zeby zamulic troche ta nagrzewnice preparatem do uszczelniania chlodnic ? Moze by cos pomoglo...

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 23 lis 2009, 10:17

lukiqr pisze:Panowie, a co myslicie, zeby zamulic troche ta nagrzewnice preparatem do uszczelniania chlodnic ? Moze by cos pomoglo...
Rozwiązanie krótkotrwałe. A oprócz "zamulenia" nagrzewnicy możesz "zamulić" cały układ chłodzący. Ja jestem przeciwny takim rozwiązaniom. To jest dobre jak chcesz sprzedać samochód a nie jak chcesz nim jeździć.

lukiqr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 66
Rejestracja: 26 kwie 2009, 05:40
Lokalizacja: Ostrowiec św

Post autor: lukiqr » 23 lis 2009, 10:23

Widze ze nie ma innej mozliwosc jak wymiana nagrzewnicy.. Kurde probuje sie ratawac jak moge przed wyjeciem tej deski, ale raczej nie mam wyjscia...
Najgorzej jak nie uda mi sie tego wszystkiego do kupy zlozyc i bede jezdzil takim rozbebeszonym autem przez cala zime :-)

[ Dodano: 2009-11-25, 15:33 ]
Wymontowalem nagrzewnice, troche ciekla i rurki mi sie w rekach polamaly...
Klapki tez sa poobdzierane strasznie. Gdzies na forum czytalem ze mozna ta gabke wziasc taka jak sie pod panele kladzie, wiec obkleilem, ale jest troche ciensza niz ta oryginalna. czy to nie bedzie przeszkadzac ? jakim klejem to skleic? Uzylem "super glue" - trzymac trzyma tylko czy sie nie rozleci...

[ Dodano: 2009-11-25, 23:02 ]
Dobra posklejalem na kropelke i super glue, zmontwalem budowe nagrzewnicy i teraz czekam tylko na nagrzewnice (jutro o 12 ma byc) i montuje wszystko do kupy:>
Napisze jak mi pszlo:>

[ Dodano: 2009-12-02, 19:58 ]
Skonczone :-) zostalo mi kilka srubek, ale teraz to juz trudno;/
Teraz zabieram sie za oklejanie podsufitki i obijam fotele eko skora;->

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga