Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 ABK 2.0] jaka chlodnica wody do modelu z klima?

ODPOWIEDZ
hipolitt kwass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:38

[b4 ABK 2.0] jaka chlodnica wody do modelu z klima?

Post autor: hipolitt kwass » 21 lut 2008, 23:03

poradzcie prosze, albo zapodajcie jakis link bo juz glupi jestem, mam silnik 2.0 wersia z klima, a potrzebuje sama chlodnice wody z wentylatorami, z tego co sie orientuje to takie zestawy montowane byly jeszcze w 1.9TDI, a moje pytanie brzmi czy chlodnica z modeli bez klimy jest taka sama i czy mozna zamontowac na nia klime czy musi byc to koniecznie chlodnica z kompletu z klima?

Wisznia63

Re: [b4 ABK 2.0] jaka chlodnica wody do modelu z klima?

Post autor: Wisznia63 » 21 lut 2008, 23:31

hipolitt kwass pisze:poradzcie prosze, albo zapodajcie jakis link bo juz glupi jestem, mam silnik 2.0 wersia z klima, a potrzebuje sama chlodnice wody z wentylatorami, z tego co sie orientuje to takie zestawy montowane byly jeszcze w 1.9TDI, a moje pytanie brzmi czy chlodnica z modeli bez klimy jest taka sama i czy mozna zamontowac na nia klime czy musi byc to koniecznie chlodnica z kompletu z klima?
masz różnice,nie daj się naciągnąc,jutro moge dać symbol ;-)

laki87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 25 lis 2007, 22:01
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: laki87 » 21 lut 2008, 23:37

koniecznie musi byc chłodnica przystosowana do klimy....ja zerkne na swoja jutro B3 1.8 wersja z klima, jakies 2 miechy temu wstawiałem na warsztat zeby mi wymienili w sumie zapłaciłem za chłodnice 150 zł bodajze o ile dobrze pamietam ...

kyto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 07 lut 2007, 07:09
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kyto » 22 lut 2008, 01:38

przerabialem ten temat wiec ci podpowiem. szukalem bardzo dlugo chlodnicy do mojej abk, za uzywke dalem 300 i to klejona.. inna chlodnica nie podejdzie. musi byc z modelu z klima. ta chlodnica jest wezsza i "laczy" sie mocowaniami z chlodnica z klimy. ta chlodnica schodzi jak swieze buleczki wiec trzeba miec troche szczescia zeby ja dostac. z tego co sie orientuje za nowa trzeba dac kolo 1000 zl firma "krzak".

Kovic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2007, 19:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [b4 ABK 2.0] jaka chlodnica wody do modelu z klima?

Post autor: Kovic » 22 lut 2008, 20:59

hipolitt kwass pisze:poradzcie prosze, albo zapodajcie jakis link bo juz glupi jestem, mam silnik 2.0 wersia z klima, a potrzebuje sama chlodnice wody z wentylatorami, z tego co sie orientuje to takie zestawy montowane byly jeszcze w 1.9TDI, a moje pytanie brzmi czy chlodnica z modeli bez klimy jest taka sama i czy mozna zamontowac na nia klime czy musi byc to koniecznie chlodnica z kompletu z klima?
Załatwię Ci taką nową z gwarancją renomowanej firmy za około 600 zł.

Jeśli chcesz :)

Obrazek

hipolitt kwass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:38

Post autor: hipolitt kwass » 24 lut 2008, 11:09

dzieki za odpowiedzi, faktycznie, ciezko zdobyc sama chlodnice z zestawu a cena 600zl to dla mnie troche za duzo, a moze uda sie zainstalowac chlodnice z wentylatorami od modelu bez klimy (z klimy bym zrezygnowal narazie) sek w tym ze nie mam pojecia czy znaczenie ma jaka bedzie belka pod chlodnica (rura czy blacha) i wiatraki (slyszalem ze dwa wiatraki stosowane sa wlasnie do zestawu z klima, a na allegro wystawiaja chlodnice z dwoma wiatrakami od modeli bez klimy)?

Kovic
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 18 lut 2007, 19:06
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kovic » 24 lut 2008, 12:05

hipolitt kwass pisze:dzieki za odpowiedzi, faktycznie, ciezko zdobyc sama chlodnice z zestawu a cena 600zl to dla mnie troche za duzo, a moze uda sie zainstalowac chlodnice z wentylatorami od modelu bez klimy (z klimy bym zrezygnowal narazie) sek w tym ze nie mam pojecia czy znaczenie ma jaka bedzie belka pod chlodnica (rura czy blacha) i wiatraki (slyszalem ze dwa wiatraki stosowane sa wlasnie do zestawu z klima, a na allegro wystawiaja chlodnice z dwoma wiatrakami od modeli bez klimy)?
Ja nie mam klimy a mam dwa wiatraki, jeden z silnikiem a drugi bierny połączony z nim paskiem micro PK.

kyto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 07 lut 2007, 07:09
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kyto » 24 lut 2008, 12:24

http://moto.allegro.pl/item312152495_au ... _nowa.html bardzo dobra cena!! ta bym bral. wydaje mi sie, ze wlozenie innej chlodnicy bedzie tylko niepotrzebnym problemem. po 1. co zrobisz z chlodnica klimy? po 2. nie znajdziesz takiej samej rozmiarowo chlodnicy. albo bedzie za wysoka, albo za niska, albo za szeroka. po 3...nie szkoda ci klimatyzacji dla 200 zl roznicy? teraz zaoszczedzisz ale to sztuczna oszczednosc. za chlodnice bez opcji z klima trzeba dac te 200, plus zamontowanie z 50, plus wiatraki 100.juz masz 350.w przyszlosci zalozenie klimy...chlodnica wody 400, zamontowanie chlodnicy klimy z 50, 200 wypelnienie klimy. ja bym wolal pozyczyc kase i kupic taka chlodnice jaka powinna byc

hipolitt kwass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:38

Post autor: hipolitt kwass » 24 lut 2008, 15:05

ok, w takim razie ta chlodnica do czego jest http://moto.allegro.pl/item314452554_no ... 0e_ac.html
rdzen mojej ma cos kolo 67/36 :-/

Wisznia63

Post autor: Wisznia63 » 24 lut 2008, 18:53

hipolitt kwass pisze:dzieki za odpowiedzi, faktycznie, ciezko zdobyc sama chlodnice z zestawu a cena 600zl to dla mnie troche za duzo, a moze uda sie zainstalowac chlodnice z wentylatorami od modelu bez klimy (z klimy bym zrezygnowal narazie) sek w tym ze nie mam pojecia czy znaczenie ma jaka bedzie belka pod chlodnica (rura czy blacha) i wiatraki (slyszalem ze dwa wiatraki stosowane sa wlasnie do zestawu z klima, a na allegro wystawiaja chlodnice z dwoma wiatrakami od modeli bez klimy)?
nie próbował bym z kombinacjami-wyjdzie ci drożej,a ile zdrowia stracisz.przerabiałem to,wiem ile kombinacji wykonywał mechanik-i co kupiłem zdo klimy,a 2 lata temu dałem 720,to tu masz dobrą cene. ;-)

hipolitt kwass
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 26 gru 2007, 13:38

Post autor: hipolitt kwass » 01 mar 2008, 13:50

coz, sprawa wyglada nastepujaco, kupilem chlodnice od 1,9tdi (z wersji bez klimy), wyglada identycznie, rozmiary te same i pasuje idealnie na miejsce tej ktora mialem, jest zamontowana i chodzi jak nalezy :lol: , wiec nie wiem czy moja poprzednia chlodnica byla nieoryginalna czy po prostu pasuje kazda byle od silnika 2,0 lub 1,9tdi :-/ , acha...za uzywke w dobrym stanie z wiatrakami dalem 320,- :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga