Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK]klima przestała chłodzic po nabiciu

ODPOWIEDZ
cielakoer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 27 paź 2009, 15:54
Lokalizacja: sopot

[B4 ABK]klima przestała chłodzic po nabiciu

Post autor: cielakoer » 01 lip 2010, 22:26

Witam
mam ostatnio mały problem.
Miałem nabijana klimatyzacje itp.i przeez pierwsze dwa tygodnie działała jak talala.a później chłodziła coraz słabiej. Wróciłem do mechanika od tej klimy i twierdzi że trzeba wymienić napiczacz od paska klimatyzacji, później byłem w sklepie samochodowym dwiedzieć się ile to kosztuje to gość powiedział ze w abk nie ma napiczana do klimy. to prawda? i czy może słabiej chłodzić od tego że pasek się ślizga?
z góry dzięki za odp
Ostatnio zmieniony 02 lip 2010, 09:43 przez cielakoer, łącznie zmieniany 1 raz.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 02 lip 2010, 09:28

Na poczatek _uwaga

Co do napinacza to ABK nie ma napina sie poprzez podkładki regulacyjne na składanym kole pasowym wału korbowego. To ze słabo działą to pewnie gdzies uciekł czesciowo gaz i jest go mało, pewnie nie długo przestanie wogóle działac. Gdyby pasek sie slizgał to słyszałbys to i poczuł.

cielakoer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 27 paź 2009, 15:54
Lokalizacja: sopot

Post autor: cielakoer » 02 lip 2010, 09:46

no własnie nie uciekł nigdzie.sprawdzał na tych zegarach ze cisnienie wszystko jest ok. a słabo chłodzi bo ślizga się pasek. w sumie jak pada deszcz to czasem słychać ze coś mu tam popiszczy pod maska, ale głównie chciałem się dowiedzieć czy abk ma ten napinacz. dzieki za odp a teraz lece kombinować.
pozdro

[ Dodano: 2010-07-04, 22:12 ]
Witam.
Wczoraj naciągnąłem ten pasek tak jak trzeba i klima dalej nie chodzi. paek naciągnięty, ziomek twierdzi ze freon i ciśnienie jest- wiec od czego innego może być ten problem?
dodam ze sprężarka chodzi bo po włączeniu klimy zaczyna sie obrazać ten "wałek"(nie wiem dokładnie jak to ie nazywa:))
potrafi mi ktoś pomóc?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga