Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] klimatronik i slabe dmuchanie z nawiewow centralnych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fr0do
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2011, 18:10

[B3] klimatronik i slabe dmuchanie z nawiewow centralnych

Post autor: fr0do » 25 kwie 2011, 16:56

Witam!

Mam maly problem z ogarnieciem klimatronika... Przeczytalem instrukcje dostepna na www.20v.org i nie za bardzo to dziala u mnie tak jak w opisie. Wyglada to tak - po odpaleniu auta w aktualnych temperaturach z klima ustawiona na auto przez ok. 10-15 minut praktycznie nie mam nawiewu z deski rozdzielczej. Na szybe dmucha, na nogi tez (mniej). Pozniej nawiew centralny sie pojawia ale raczej delikatny. Najbardziej jest odczuwalny podczas hamowania silnikiem i pracy na biegu jalowym. Dzisiaj sprawdzilem kody klimatronika i na kanale pierwszym mam 9 czyli jakis problem z czujnikiem temperatury plynu chlodzacego. Na kanale 6 mam 255 czyli brak czujnika temperatury plynu chladzacego albo jakis problem. I teraz pytanie co jest nastepstwem czego bo podobno w niektorych modelach takiego czujnika nie bylo... Jest problem czy tak ma byc? Gdzie znajduje sie ten czujnik w silniku NG? Sprawdzilem rowniez odczyt temperatury wewnatrz i przy wlaczonej klimie na obudwu kanalach temperatura spada osiagajac wartosc odczytu ok. 120-125 czyli 26-28 st. C. Wydaje mi sie, ze w srodku az tak cieplo nie jest... Po przejechaniu kilkunastu kilometrow jest w miare komfortowo tylko denerwuje mnie to slabe wianie z deski. Klima byla na przegladzie w lipcu zeszlego roku, ja mam auto dopiero od tygodnia wiec nie wiem jak bylo wczesniej. Czy jest mozliwosc sprawdzenia czy na kanale 1 sa jakies inne bledy?

Jakies pomysly?

Awatar użytkownika
jugo007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 327
Rejestracja: 20 sie 2009, 01:25
Lokalizacja: Wisła Mała
Kontakt:

Post autor: jugo007 » 25 kwie 2011, 21:59

witam podstawowe pytanie to w jakim stanie są twoje gąbki na klapach od nawiewu jeśli z starości się rozpadły to nawiew nie będzie dobrze działał co do czujnika płynu chłodzacego to jesli w brązowej kostce pod deską dwupinowej jeden kabel idzie do czujnika temp. zewnętrznej a drugi jest wolny czyli dochodzi do kostki od strony deski i na tym koniec to nie masz tej opcji a panel masz z innej wersji i widzi błąd kazdy panel jest programowalny pod dany silnik aczkolwiek można go oszukac wpinając czujnik niebieski w to miejsce sprawdzone u mnie w aucie lub dac przeprogramowac panel po zmianie panela trzeba zrobic wagiem nastawy podstawowe klap

Awatar użytkownika
fr0do
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2011, 18:10

Post autor: fr0do » 26 kwie 2011, 11:55

Witam!

Mozliwe, ze kiedys ktos rzeczywiscie zmienil panel. Obejrze przy okazji brazowa kostke. Jesli okaze sie, ze nie ma podlaczenia do czujnika to pytanie gdzie pod deska znajde kabel do niebieskiego czujnika, zeby podlaczyc go do brazowej kostki? I pytanie zwiazane z podlaczeniem do VAGa... Nie znalazlem nigdzie odpowiednich zlacz do podlaczenia interfejsu (ani pod deska ani w skrzynce bezpiecznikow). Jesli go nie ma to jak mozna przeprowadzic nastawy podstawowe klap?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga