Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.6 PP] Montaż klimy

ODPOWIEDZ
Pitras

[80 B3 1.6 PP] Montaż klimy

Post autor: Pitras » 05 cze 2011, 11:49

Ostatnio miałem okazję kupić kilka podzespołów do klimatyzacji za grosze i żal było nie skorzystać. Części pochodzą z audi 80 B3 2.0E. Czy da się zamontować tę klimatyzację do mojego silnika? Kilka części mi jeszcze brakuje. Te które mam są na zdjęciu:
Obrazek
-skraplacz
-kompresor
-mocowanie kompresora
-panel nawiewu
-parownik?
-trochę elektryki
-przewody
-pasek napędzający kompresor

Sam parownik do niczego mi się nie przyda? Muszę kupić całą nagrzewnicę/dmuchawę?
Brakuje też chłodnicy klimy. Co jeszcze muszę dokupić? Czy jest sens przerabiać to na r134a, co trzeba zrobić w tym celu?

Awatar użytkownika
eSPe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3695
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:13
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: eSPe » 06 cze 2011, 16:06

Pitras pisze:Sam parownik do niczego mi się nie przyda? Muszę kupić całą nagrzewnicę/dmuchawę?
Często można kupić cały tunel z wentylatorem i parownikiem (i czasami nagrzewnicą). Ale ten parownik trzymaj w razie "niemca" bo ja wymieniałem też parownik i przyszedł używany z tunelem i dziurawy więc w razie czego trzymaj na zapas.
Tunel nawiewu jest na 100% inny od wersji bez klimy czyli też musisz szukać.
Tak samo wentylator nawiewu jest inny. Nagrzewnica jak sie nie mylę pasuje i może być ta sama.
Gdzieś wrzucałem z ETKI kiedyś dla kogoś numery i rysunki tunelu i wentylatora pod klimę i nawet nagrzewnic dla porównania.

Chłodnica klimy to nie wiem jaka podejdzie do PP ale mi się wydaje że od ABK lub 1Z powinna podejść jakoś a co najważniejsze że nawet nowe zamienniki są niedrogie.

Zwróć uwagę jeszcze na oznaczenie na przewodzie węża od sprężarki do chłodnicy czy masz na nim oznaczenie R12 czy R134A ale jeżeli masz to z B3 to na 99% obstawiam że czynnik jaki pracował w tym układzie to R12 czyli wycofany już z produkcji (sprężarka też pewnie od R12).
Ale nie bój żaby. U mnie jest w aucie fabrycznie instalacja pod R134A i wymieniałem na taką sprężarkę po czynniku R12 (bo stara zdechła) to klimatyzatory mi wymienili tylko w niej olej i chula jak ta lala na 134A do dziś).
Ale z tego co słyszałem węże muszą być już inne - typowo od instalacji R134A więc zwróć na to też uwagę. (tutaj może ktoś mądrzejszy potwierdzi albo zaneguje bo w kwestii jak to jest z wężami przytaczam to co zasłyszałem).
Jak byś potrzebował jakiś numery części to pisz to wynajdę w ETCE.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga