Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Nabita klimatyzacja, sprężarka nie startuje

ODPOWIEDZ
Mariuszgtv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2010, 18:40

[B4 1.9 1Z] Nabita klimatyzacja, sprężarka nie startuje

Post autor: Mariuszgtv » 05 kwie 2014, 19:14

Witam!
Jako że swojego Avanta używam 2 razy do roku po powrocie z za granicy a w Polsce używa Audi moja mama to jak tylko tutaj jestem to coś nowego nie działa. Audi kupiłem z klimatyzacją która działała całkiem sprawnie, nie miałem zarzutów. Ostatnio wróciłem do ojczyzny i jak włączyłem klimatyzacje to nie robiła charakterystycznego "tssiuuu". Dzieje się tak podobno od ponad roku. Moja mama pojechała do warsztatu, gdzie uzupełnili czynnik bo było go coś 60 gram a teraz jest 620. Klimatyzacja szczelna wszystko cacy ale dalej nie załącza sprężarki. Postanowiłem szukać czujnika niskiego ciśnienia i go pominąć żeby sprawdzić ale nic z tego bo go nie ma. Nie załączają się również wiatraki. Znalazłem tylko pod obudową nagrzewnicy kostkę, która rozdziela się na dwie, jedna dwu pinowa jest wpięta i idzie kabel od niej jakby do drugiej dmuchawy od strony pasażera a ta druga 3 pinowa jest wolna. Na obu pojawia się napięciu po wciśnięciu AC. Z tego co się dowiedziałem to klimatyzacja jest dokładana firmy Diavia. Znalazłem tylko ten schemat ale nie mogę go rozszyfrować. Do sprężarki idzie zielony kabel, ale z tego co zauważyłem ten zielony kabel jest wszędzie, na klemie akumulatora, na tej wolnej kostce i na sprężarkę też taki idzie. Wie ktoś czy ta 3 pinowa kostka ma gdzieś być wpięta? Czy mogę podłączyć kompresor na ostro, tzn bezpośrednio pod plus z akumulatora? Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 05 kwie 2014, 19:21

Mariuszgtv, a 2 tematy niżej patrzyłeś b4-abk-klimatyzacja-sczelna-nabita-ale- ... 69251.html

Mariuszgtv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 02 lis 2010, 18:40

Post autor: Mariuszgtv » 05 kwie 2014, 19:25

Patrzyłem, gdyby to była oryginalna klimatyzacja prawdopodobnie teraz skrobał bym od środka szyby ze szronu, ale jakiś Holenderski oligarcha sobie dołożył i teraz mam helvete...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga