Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all] nowa nagrzewnica

p-a-b-u
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 337
Rejestracja: 10 mar 2010, 08:58
Imię: Pawel
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Torun

Post autor: p-a-b-u » 29 sty 2012, 21:37

vwkosa pisze:no bo wlasnie dziwna sprawa przed zmiana termostatu bylo tak ze grzal jak glupi zmienilem na inny termostat jak mowisz zamiennik ale nie wiem jaki i dolewalem plynu. nie wiem jak to odpowietrzyc bo jak trzymam na wyzszych obrotach to zaczyna leciec cieple jak pochodzi na wolnych przestaje... wiesz jak to odpowietrzyc ? i na ile stopni ma byc ten termostat...
Układ sam się odpowietrzyć powinien. Przy rozgrzewaniu auta zobaczy kiedy się temostat otwiera i jak już rozgrzejesz auto w czasie jazdy daj ciepłe powietrze na maxa. Jak temp. zacznie spadać termostat to wyrzucenia.

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 30 sty 2012, 12:18

vwkosa pisze:no bo wlasnie dziwna sprawa przed zmiana termostatu bylo tak ze grzal jak glupi zmienilem na inny termostat jak mowisz zamiennik ale nie wiem jaki i dolewalem plynu. nie wiem jak to odpowietrzyc bo jak trzymam na wyzszych obrotach to zaczyna leciec cieple jak pochodzi na wolnych przestaje... wiesz jak to odpowietrzyc ? i na ile stopni ma byc ten termostat...
to co opisujesz to ewidentnie zapowietrzony uklad gdzies masz powietrze i przy wiekszych obrotach jest cieplej bo mimo zapowietrzenia plyn ma jako taki obieg jak tylko obroty beda na jalowym to juz ciepla nie ma

dokladne odpowietrzenie i bedzie ok

vwkosa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2012, 20:27
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: vwkosa » 30 sty 2012, 18:39

tomek1982 pisze:dokladne odpowietrzenie i bedzie ok
wlasnie dzisiaj jade do mechanika bo sam nie mam gdzie dzialac a mamy taka temp na zewnatrz ze szok... dzieki panowie za pomoc wieczorkiem napisze co bylo o ile sie uda ogarnac... pozdrawiam

[ Dodano: 2012-02-01, 13:12 ]
bylem u mechanika i powiedzial mi mam uszkodzona uszczelke pod glowica... ;] normalnie szok weze nie puchna, nie mam oleju w wodzie ani wody w oleju tylko tyle ze jak u niego bylem odkrecil korek i wylecialo troche wody ze zbiorniczka... nie wiem juz co z tym jest auto sie nie odpowietrzylo.... nie wiem co mam jeszcze sprawdzic moze siadla pompa wody albo uklad mam zapchany bo juz sam nie wiem.... mam odpalone auto i sobie chodzi na wolnych zbiorniczek mam zakrecony odkrecam odpowietrznik i nic cisza tylko para leci dam gazu dosyc mocno to woda leci... ale ogolnie to jest tak jak bylo.... chyba nie ogarne bez mlotka tego....

kark
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2012, 11:02
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: kark » 11 lut 2012, 16:47

Witam! (2.0E 95r.)
Też mam problem z grzaniem kabiny, temp. silnika łapie to 90 po 5 min jazdy a ciepła nie ma. Nawet na trasie cieżko zagrzać w środku. Bez znaczenia czy ustawie na klimatroniku 22 czy 26 stopni to praktycznie tak samo czuć, a jeśli podniosę wiatrak na full to już nic nie grzeje, przy małym (2,3 kreski) to coś czuć jakieś ciepło. W czym tkwi problem? Może ktoś podesłać zdjęcie gdzie znajduje się odpowietrznik układu nagrzewnicy? Z góry dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga