Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[COUPE 8B] Padł nawiew (Climatronic)

ODPOWIEDZ
van_dall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 18 cze 2011, 23:01
Lokalizacja: Kutno

[COUPE 8B] Padł nawiew (Climatronic)

Post autor: van_dall » 09 gru 2013, 22:58

Witajcie.

Właśnie przed chwilą, zdechł mi nawiew w audi. W 5 sekund szyby zamarzły od środka i taki oto miałem "przyjemny" powrót z pracy...

Climatronic wyświetla wszystko tj zawsze, ale niestety dmuchawa ani drgnie. Czy to na zimnym, czy na ciepłym, wolny bieg, czy szybki. Zero.

Pierwsze moje pytanie, gdzie jest dokładnie sam wiatrak, jak się do niego dobrać itp.
Drugie pytanie, czy winny może być sam panel climatronica (mam ten nowszy typ z 2 małymi wyświetlaczami)?

Może ktoś miał podobny przypadek? Pomóżcie, bo zima przyszła, a bez nawiewu to ...

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 10 gru 2013, 21:46

Jak masz klimę to musisz wyjąc schowek przed pasazerem, trzyma się na 4 śruby, i takie 2 zatraski od ogranicznikow, jak juz sobie z nim poradzisz to wykrecasz dmuchawe, przykrecona jest na 3 bodajze 8mki, nawiekszy problem to jednak jej wyjęcie z tamtąd, trzeba troche pokombinować bo jest naprawde ciasno

van_dall
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 178
Rejestracja: 18 cze 2011, 23:01
Lokalizacja: Kutno

Post autor: van_dall » 15 gru 2013, 11:32

Dzięki. Obyło się bez jej wyciągania.

Tzn w momencie gdy nie działa, wystarczy puknąć ręką w obudowe dmuchawy i zaskakuje. Więc pewno coś nie łączy lub się blokuje. Za jakiś czas trzeba będzie to rozebrać i zobaczyć co się tam dzieje.

Dmuchawa zawsze słabo dmuchała, więc chyba trzeba będzie wyjąć całą deskę żeby się do silniczków dostać i to sprawdzić przy okazji....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga