Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] płyn na dywaniku - nagrzewnica :(

Awatar użytkownika
szoton
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 21 lip 2010, 18:46
Lokalizacja: Hindenburg

[B4 ABK] płyn na dywaniku - nagrzewnica :(

Post autor: szoton » 03 maja 2012, 21:43

witajcie, dzisiaj zauważyłem na dywaniku kierowcy jakiś wyciek płynu hamulcowego lub ze wspomagania a może chłodniczy? Raczej nie jest to ze spryskiwaczy bo mam zapachowy a tego nie czuć tylko jest taki trochę oleisty. Odkręciłem półkę pod kierownicą i macałem skąd to cieknie niestety zbyt wiele nie znalazłem, poza tym że nad pedałem hamulca i sprzęgła są takie aluminiowe ustrojstwa i one od góry są lekko mokre od tego płynu. Co to może być za wyciek? Jutro wracam do domu 200 km ciekawe czy dojadę :-). Ktos pomoże na szybko?
Ostatnio zmieniony 21 cze 2012, 20:44 przez szoton, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
karolas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1616
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: karolas123 » 03 maja 2012, 21:46

Dwa wyjscia albo pompa sprzegła albo hamulcowa, ten sam płyn wiec sam musisz to zlokalizować, niestety kazda z tych awarii zagraża Twojemu bezpieczeństwu. Kiedy sprzegło lub hamulec nie bedzie chciał wracać do góry bezzwłocznie przerwij podróż.

Awatar użytkownika
szoton
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 21 lip 2010, 18:46
Lokalizacja: Hindenburg

Post autor: szoton » 03 maja 2012, 21:49

karolas123 pisze:Dwa wyjscia albo pompa sprzegła albo hamulcowa, ten sam płyn wiec sam musisz to zlokalizować, niestety kazda z tych awarii zagraża Twojemu bezpieczeństwu. Kiedy sprzegło lub hamulec nie bedzie chciał wracać do góry bezzwłocznie przerwij podróż.
o żesz kurna, to nie wesoło, na razie wydaje mi się że pedał hamulca zrobił się jakiś twardy tzn. po uruchomieniu silnika niby mięknie ale jakoś tak słabo (ale pewności nie mam czy tak było wcześniej czy nie?)
czyli co mogę stracić hamulce albo co się stanie ze sprzęgłem gdyby to pompa sprzęgła?

caruso
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2011, 22:35
Lokalizacja: brzesko okocim

Post autor: caruso » 03 maja 2012, 21:52

zobacz poziom płynu hamulcowego?jak ucieka to może byc pedał hamulca :-/ u mnie ostatnio wyciekł płyn chłodniczy do środka chyba chlodniczka sie rozleciała bo nie zdażylem rozebrać ominałem obieg nagrzewnicy ale rozebrać to to chyba bedzie nie ciekawie :shock: a co do tego plynu to sobie sprawdz żebyś nie zapowietrzyl hamulców pozdrawiam

Awatar użytkownika
karolas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1616
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: karolas123 » 03 maja 2012, 21:52

To samo, stracisz :mrgreen: nie bedzie wysprzęglał.

Awatar użytkownika
szoton
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 21 lip 2010, 18:46
Lokalizacja: Hindenburg

Post autor: szoton » 03 maja 2012, 21:54

caruso pisze:zobacz poziom płynu hamulcowego?jak ucieka to może byc pedał hamulca :-/ u mnie ostatnio wyciekł płyn chłodniczy do środka chyba chlodniczka sie rozleciała bo nie zdażylem rozebrać ominałem obieg nagrzewnicy ale rozebrać to to chyba bedzie nie ciekawie :shock: a co do tego plynu to sobie sprawdz żebyś nie zapowietrzyl hamulców pozdrawiam
nie wiem dokładnie skąd by to ciekło z pedału hamulca ale nad pedałem te aluminiowe "coś" tez są lekko mokre

[ Dodano: 2012-05-03, 21:55 ]
karolas123 pisze:To samo, stracisz :mrgreen: nie bedzie wysprzęglał.
jakieś rady? dolewać płynu, wolno jechać, robić przerwy żeby ostygł?

Awatar użytkownika
karolas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1616
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: karolas123 » 03 maja 2012, 21:58

Jedyna droga zeby ciekło z hamulca to musiałoby spływac przez serwo na podłoge, wiec wieksze prawdopodobieństwo ze to sprzęgło. I to alumiowe co widzisz to pompa sprzęgła. Jeśli sie poci to prawodopodobnie padaja usczelniacze na niej. Jedyne wyjscie zrobić pompe lub dolewać płynu i stale kontrolować. Gdy spadnie poziom płynu zaswieci sie na desce kontrolka hamulca.

Awatar użytkownika
szoton
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 21 lip 2010, 18:46
Lokalizacja: Hindenburg

Post autor: szoton » 03 maja 2012, 22:01

karolas123 pisze:Jedyna droga zeby ciekło z hamulca to musiałoby spływac przez serwo na podłoge, wiec wieksze prawdopodobieństwo ze to sprzęgło. I to alumiowe co widzisz to pompa sprzęgła. Jeśli sie poci to prawodopodobnie padaja usczelniacze na niej. Jedyne wyjscie zrobić pompe lub dolewać płynu i stale kontrolować. Gdy spadnie poziom płynu zaswieci sie na desce kontrolka hamulca.
czy pompę widać od środka czy tylko pod maska ? bo mi chodzi o te aluminiowe elementy które są widoczne bezpośrednio nad pedałami sprzęgła i hamulca po zdjęciu półki pod kierownicą. Płyn na dolewkę to DOT4?

Awatar użytkownika
karolas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1616
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: karolas123 » 03 maja 2012, 22:12

sprzegłową masz od srodka nad pedalem sprzęgła, hamulcową pod maska przy pompie abs przykreconą do serwa.

Awatar użytkownika
szoton
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 21 lip 2010, 18:46
Lokalizacja: Hindenburg

Post autor: szoton » 04 maja 2012, 13:55

karolas123 pisze:sprzegłową masz od srodka nad pedalem sprzęgła, hamulcową pod maska przy pompie abs przykreconą do serwa.
Klękajcie narody! DOJECHAŁEM! Ale to chyba ani sprzęgło ani hamulce. Po przejechaniu ok 20 km jak silnik się porządnie zagrzał rzygnęło trochę cieczą na dywanik i zaczęła mrugać kontrolka temperatury, zatrzymałem się i okazało się że płynu chłodniczego w zbiorniczku jest poniżej minimum ale jeszcze coś tam było. Nie miałem co dolać odpaliłem furę i jadąc do najbliższego sklepu zauważyłem że mignęło jeszcze ze dwa razy na ostrzejszych zakrętach a tak to ani znaku, wszystko OK. Dojechałem do sklepu (ok. 5 km) zakupiłem 10 l wody i dolałem ok. 2.5 l. Później już nic się nie działo (ok. 150 km), kontrolka się nie zapalała temperatura w normie i wycieków już nie zauważyłem (może jakieś minimalne ale to trudno określić bo i tak dywanik był trochę mokry). Płynu nie ubyło ze zbiornika. Co to może być?

Awatar użytkownika
karolas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1616
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: karolas123 » 04 maja 2012, 14:13

W takim razie niestety obawiam sie sie ze Twoja nagrzewnica prosi sie o wymianę.

Awatar użytkownika
szoton
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 21 lip 2010, 18:46
Lokalizacja: Hindenburg

Post autor: szoton » 04 maja 2012, 14:24

karolas123 pisze:W takim razie niestety obawiam sie sie ze Twoja nagrzewnica prosi sie o wymianę.
z tego co wiem to nagrzewnica jest gdzieś koło nóg pasażera a to cieknie prawdopodobnie gdzieś z okolicy na wysokości zegarów , może to gdzieś na tych króćcach co wchodzą z komory silnika do kabiny? Czy w takim razie też nagrzewnica do wymiany?

- ile trwa taka zabawa?
- jakie m/w koszty?
- czy w opisanym wyżej przypadku mogło coś jeszcze się uszkodzić? (pompa wody etc?)

aha i jeszcze zauważyłem lekkie parowanie szyby w okolicach nawiewu, na pewno nigdy wcześniej w taką pogodę tego nie było.

zb0oj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2011, 22:32

Post autor: zb0oj » 04 maja 2012, 15:21

Nagrzewnica jest centralnie na srodku za deska rozdzielcza, mi jak cieklo to wlasnie pod nogi kierowcy.

Cena - od 24zl, ja dalem za swoja okolo 40.

Taka zabawa trwa, zalezy od zdolnosci, kilka godzin. Trzeba wybebeszyc cala deske.

Awatar użytkownika
szoton
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 155
Rejestracja: 21 lip 2010, 18:46
Lokalizacja: Hindenburg

Post autor: szoton » 04 maja 2012, 15:40

zb0oj pisze:Nagrzewnica jest centralnie na srodku za deska rozdzielcza, mi jak cieklo to wlasnie pod nogi kierowcy.

Cena - od 24zl, ja dalem za swoja okolo 40.

Taka zabawa trwa, zalezy od zdolnosci, kilka godzin. Trzeba wybebeszyc cala deske.
mam wersję z klimatronikiem, czy sama nagrzewnica oraz wymiana są jakieś inne niż w wersjach bez klimy?

Na razie chyba zdejmę te dwa węże które są założone na króćce wchodzące do kabiny, połączę je i ominę w ten sposób nagrzewnicę. Chyba można tak zrobić póki nie jest zimno?

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 06 maja 2012, 21:58

Nagrzewnica jest taka sama czy to climatronic czy manual bądź bez klimy. Przy ściąganiu deski masz tylko inną zasadę odkręcania panelu regulacji nawiewu, ponieważ musisz podważyć ramkę aby wyskoczyła z zatrzaską, a pod nią masz 2, a nie 4 wkręty ;-) Musisz także odpiąć wtyczki od czujnika nasłonecznienia, który znajduje się w desce, po odkręceniu schowka pasażera wkładasz rękę pod deskę i odpinasz wtyczki. Reszta demontażu bez zmian ;-)

Zablokowany

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga