Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 NE/JV] Porady przy dobraniu klimatyzacji do Audi 80

ODPOWIEDZ
Vonziu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:33

[B3 1.8 NE/JV] Porady przy dobraniu klimatyzacji do Audi 80

Post autor: Vonziu » 27 maja 2016, 23:43

Witam!
Na wstępie powiem że jestem kompletnie zielony dlatego piszę na tym forum więc nie bijcie :-) .
No więc postanowiłem zastanowić się nad założeniem klimatyzacji do mojego autka. Problem z tym, że nie wiem od czego zacząć. Więc mam do Was szereg pytań:
1. Z jakiego modelu szukać tej klimatyzacji?
2. Czy opłaca się to robić jeśli oddaje się to komuś do roboty?
3. Czy są później jakieś problemy natury użytkowej jak nabijanie(Gdzieś tam czytałem że czynnikiem R13(?) coś nie chcą nabijać o ile źle nie przeczytałem)?
4. Gdzie szukać? Złomy?
5. Może ktoś polecić jakiś dobry warsztat, który by mi to porządnie zrobił na terenie Rzeszowa bądź okolic ?(+/- 50km)?
6. Linki bądź oferty również z Podkarpacia odnośnie całej klimy mile widziane :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1031
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 08 cze 2016, 23:57

pierwsze czy jest to dla ciebie konieczne ?? drugie to wydatek zależnie jaka klima od 400zł w górę. + montaż. Mnie moja wyszła 700zł. I tak klima ręczna 400zł ( szukałem w okolicy auta na części z klimą ) sam ją zdemontowałem jak i zamontowałem co wymaga trochę pracy, problem że audi była z 92r i klima była na czynnik R12 ( od 93r jest stosowany czynnik R134a ) ważna rzecz bo nie ma chętnych do nabicia takiej instalacji ( brak czynnika i inne przyłącza ) i właśnie nabicie kosztowało mnie 300zł. Fakt wypłukałem instalacje i nabita została 134a lecz ciężko było znaleźć człowieka co to zrobi.

joga
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 09 wrz 2014, 14:39

Post autor: joga » 18 cze 2016, 09:43

Jak często odgrzybiacie czy ozonujecie klimatyzację? Pytam, bo spotkałem się z takim stwierdzeniem, że brak tych czynności może powodować przeziębienia. Prawda to?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 18 cze 2016, 10:45

joga pisze:Jak często odgrzybiacie czy ozonujecie klimatyzację? Pytam, bo spotkałem się z takim stwierdzeniem, że brak tych czynności może powodować przeziębienia. Prawda to?
Bzdura odgrzybianie nie ma wpływu na przeziębienia to tylko wina po stronie użytkowania, jak ktoś pierw schładza ciało do 20stC a potem wyjdzie na słonce 34stC to nic dziwnego że dostaje szoku termicznego. A tym samym choroby. Trzeba umiejętnie korzystać.

Odgrzybianie i ozonowanie to w pewnym sensie też pic na wodę trzepiącą kieszeń, wiem że zależy to jeszcze od człowieka bo jak ktoś ma uczulenie na bakterie to będzie cierpiał z tym. Ale to nic innego jak nasrać w pokoju i użyć brise (zapachu) by pozbyć się skutków a nie przyczyny. Przu umiejętnym korzystaniu klimy nie ma potrzeby ozonować/odgrzybiać.

Vonziu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2016, 23:33

Post autor: Vonziu » 18 cze 2016, 13:16

Znalazłem coś takiego:
http://olx.pl/oferta/klimatyzacja-audi- ... 073e0db3f7
Koleś mówił, że pracowała z 2.0 i 1.8, cena niska martwię się czy wszystko tam będzie.
Myślicie że to warte zachodu ?
Generalnie jestem człowiekiem który nie znosi gorąca, a jak wsiadam to od razu umieram.. Akurat człowieka który nabija R13 mam pod ręką więc z tym problemu nie bedzie. Po prostu chciałbym klime zainstalować, bo jest to ogromny komfort.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 19 cze 2016, 10:41

Bardzo niska, ja nie wierzę w komplety po tyle kasy bo to zależne jest od sprzedającego co to znaczy komplet.

Najtaniej i kompletnie to tylko wychodzi kupić auto ze sprawną klima. Uderzona w tyłek.

Awatar użytkownika
dzikx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1031
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:49
Imię: Jurek
Model: Audi 90 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.6 ADA+lpg
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dzikx » 19 cze 2016, 23:48

moja kosztowała 400 i demontowałem ją sam ( co zajęło trochę czasu ) do tego wiem że była raczej szczelna bo jakieś ciśnienie miała.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga