Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8S NE] Problem z klimą po zimie

ODPOWIEDZ
pitaaaa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 03 lip 2010, 12:47
Lokalizacja: Dzierżoniów

[80 B3 1.8S NE] Problem z klimą po zimie

Post autor: pitaaaa » 05 kwie 2011, 18:33

Panowie pojawił się u mnie problem z klimatyzacją. Zeszłego lata była nabijana i śmigała bez zarzutu. Przyszły mniejsze temperatury więc wiadomo, że reakcji brak po włączeniu. Zimą był okres, kiedy temperatura było "wysoko" ponad 0 stopni więc spróbowałem włączyć czy jeszcze działa i ku mojemu zdziwieniu chłodziła jak należy. Więc byłem pewien, że jest szczelna. Ostatnio kiedy temperatura sięgała 20 stopni chcąc się troszke ochłodzić klima w ogóle nie ruszyła. Jestem pewien, że jest szczelna, więc musze szukać przyczyny gdzie indziej. Przycisk AC sie podświetla przy włączaniu a wentylatory stoją. Próbowałem coś wypatrzeć w przekaźnikach pod kierownicą ale na moje niedoświadczone oko wszystko wygląda OK. Bezpiecznik który mam 60A jest dobry. Dodam, że klima była dokładana od B4 ABK przez "WOJTEK26". Zrezygnowany założyłem półkę nad nogami odpaliłem auto (przez nieuwagę) bez sprzęgła na biegu. Autem szarpnęło, wentylatory się włączyły( włączony przycisk AC). Ucieszony, że się naprawiło odpalam jeszcze raz auto i znowu cisza. Próbowałem ruszać przekaźnikami dociskałem kabelki i dalej nic. Nie wiem jak fachowo sprawdzić przekaźniki itd, żeby znaleźć przyczynę. Może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak go rozwiązać lub da mi prosta radę jak posprawdzać przekaźniki itp. Sorry za chaotyczne opowiadanie ale staram się dokładnie opisać problem :-P

Awatar użytkownika
jugo007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 327
Rejestracja: 20 sie 2009, 01:25
Lokalizacja: Wisła Mała
Kontakt:

Post autor: jugo007 » 05 kwie 2011, 23:16

witam od sterowania klima jest przekaznik wielkosci przekażnika szyb elek pozatym jest przekaznik który włącza kompresor i wentylatory załacz klime i ruszaj po kolei przekaznikami gdzieś coś ci nie łączy

pitaaaa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 03 lip 2010, 12:47
Lokalizacja: Dzierżoniów

Post autor: pitaaaa » 23 kwie 2011, 10:54

Tak zrobiłem. Ruszałem, kręciłem i nic nie pomaga. Wczoraj postanowiłem "sprawdzić" czy jest gaz. Wcisnąłem "wentylek", którym się go nabija i slychać było jak ucieka. Zmostkowałem też kable od chlodnicy, wentylatory sie zakręciły. Zrezygnowany odpalam auto a tu z nawiewów leci mroźne powietrze. Otwieram maskę, wentylatory stoją a powietrze robi sie coraz cieplejsze. I dalej nie wiem gdzie szukać przyczyny...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga