Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3, 1.9 E] Problem z nawiewem

ODPOWIEDZ
Templariusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 24 sie 2008, 00:33
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[B3, 1.9 E] Problem z nawiewem

Post autor: Templariusz » 24 gru 2008, 23:34

Witam!!

Wystąpił u mnie następujący problem:

Nawiew chodzi bardzo wolno i nierówno wydając przy tym dziwne stukanie. Otworzyłem maskę, pozdejmowałem plastiki i po naciśnięciu palcem od góry na śrubę łączącą nawiew z silnikiem całość zaczęła pracować normalnie, gdy puściłem całość znów zwolniła i zaczęło stukać. Podobno to słaba masa... Czy może trzeba wyjąć całą nagrzewnicę i dokręcić jakąś śrubę przy silniku od wentylatora??
I Love you Audi :)

Awatar użytkownika
maciek12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 616
Rejestracja: 07 wrz 2007, 14:03

Post autor: maciek12 » 25 gru 2008, 11:16

Masa raczej nie, bo przy obudowie nie ma żadnej masy, moim zdaniem to cos w wentylatorze. Żeby sę dostac do wentylatora nie trzeba ściągać całej nagrzewnicy, wystarczy odkręcić plastikową pokrywe znajdującą się poniżej schowka (2 śruby na klucz 8, najlepiej nasadowy), a potem przy silniku trzeba odpiąć kable ( wtyczke), podważyć jeden plasticzek ( zatrzask, patrz w koło łączenia silnika z obudową nawiewów ) potem przekręcić i wyjąć.
Być może jest to przyczyna resztek liści, albo innego "syfu" w wentylatorze. Jak go wyciągniesz, to go rozbierz, a robi sie do przez odchaczenie trzech gum (trzeba je wbić do środka) i wyciągnięcie silnika z plastiku. Potem go wyczyść, ewentualnie nasmaruj, jak gdzieś jest potrzeba :mrgreen: <ok>

Awatar użytkownika
pasiak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 26 paź 2008, 18:28
Lokalizacja: Ziemia Święta
Kontakt:

Post autor: pasiak » 25 gru 2008, 19:46

zgadzam się z przedmówcą , tylko jak juz dobierzesz się do wentylatorka to wymień łożysko , bo to tez może byc przyczyną. pozdr.
było:
Audi 100 C3 2,0D
Audi 90 2,3e
jest:
Audi V8 4,2

Templariusz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 24 sie 2008, 00:33
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Templariusz » 26 gru 2008, 20:36

zrobiłem zgodnie z poradą. Wyjąłem z silnika worek liści, przesmarowałem i chodzi malina. Dzięki!!

[ Dodano: 2009-01-05, 23:05 ]
Problem powrócił po kilku dniach. Jak się okazało to w szczotki wkręciły się resztki liści i je nieco przypaliły. Wyjąłem szczotki, przeczyściłem je, nieco zwiększyłem ich docisk do silnika przed rozciągnięcie sprężyny i chodzi jak malinka.

Pozdrawiam!!
I Love you Audi :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga