Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 1,9 tdi] problem z ogrzewaniem, co to moze byc??

ODPOWIEDZ
camel 25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Białystok

[80 b4 1,9 tdi] problem z ogrzewaniem, co to moze byc??

Post autor: camel 25 » 10 maja 2007, 09:50

Witam! Panowie mam kłopot z ogrzewaniem w mojej strzale. Długo sie rozgrzewa, ogrzewanie to czysta magia, po uruchomieniu silnika i ok 2 km jazdy grzeje juz, słabo ale grzeje(zima trzeba było na to ok 20 km a i to czasem mało było jak wolno trzeba było jechać) po nastepnych 2 jak zaczyna juz byc miło temperatura ogrzewania spada, stopniowo coraz bardziej aż w koncu nie grzeje zupełnie zimnem zaczyna wiac. To wszystko dzieje sie podczas jazdy a wskaznik temperatury silnika zupełnie prawidłowo pokazuje coraz wyzsza temp. po osiągnieciu temp. 90 st. i wiecej troche sie wychyla zaczyna grzac ponownie. Po załaczeniu wentylatorów, i zanim pompa przegoni cały płyn przez dłuższy czas grzeje ze az szyba sie topi heheh potem znowu bydle zimnem wieje. Ciekawie sprawa wyglada jak do pracy jade, mam 4 km. po ok połowie odcinka zaczyna grzać, bardzo słabiutko (temp.na wskazniku nawet nie ruszyła sie z miejsca) gdy wjade juz na plac poprawa jest minimalna, gasze go i ide do roboty. Czesto wychodze juz po godzinie i jade sprawy załatwiac , uruchamiam i co? grzeje i to bardzo pieknie niestety po krótkim czasie znowu zimno......Nie wiem co to za przyczyna, wymieniłem termostat temp 87st. Wahler , płyn k2 couler, olej(nie wiem czy ma jakis zwiazek z tym) valvoline 10w40. Kupiłem go i miał juz taki feler, wymieniłem płyny ustrojowe, termostat, problem pozostał. Nie wiem co jeszcze mam zrobić, sory ze sie troche rozpisałem ale chciałem opisać wszystko co sie dzieje. Prosze o pomoc :-|
Najlepszy rosyjski wynalazek? Kamień do przyciskania kiszonej kapusty

Awatar użytkownika
rczopik2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 556
Rejestracja: 26 lut 2007, 14:31
Lokalizacja: RSR

Post autor: rczopik2 » 10 maja 2007, 10:09

Ja bym spróbował od ponownego odpowietrzenia układu chłodzenia.
Jezeli to nie pomoże to najprawdopodobnie będzie nagrzewnica przytkana. :-D

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 10 maja 2007, 12:26

Wygląda to tak jakby układ chłodzenia powoli dostawał lewe powietrze (np. z pod głowicy) . A płynu nie ubywa??
AUDI SPORT

camel 25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: camel 25 » 10 maja 2007, 18:35

Witam! już odpowietrzałem, nagrzałem go do 90st. otworzyłem korek zbiorn.wyrównawczego, odkreciłem też odpowietrznik ten na przewodzie do nagrzewnicy i dałem ogrzewanie na max. Nic sie nie działo nie wyciekła nawet kropla płynu z odpowietrznika, pogazowałem go troche az sie zagrzał płyn bardziej i wtedy zaczęło tryskac z odpowietrznika. To zakreciłem go, dolałem płynu i myslałem ze po sprawie. Jest jakby troche lepiej, nie wiem moze przyzwyczajam sie? A płynu ubywa wywala mi go przez korek zbiorniczka wyrównawczego jak jej daje troche w p....(po ostrej jezdzie jak sie zagrzeje ładnie) co z tym zrobic?
Najlepszy rosyjski wynalazek? Kamień do przyciskania kiszonej kapusty

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 10 maja 2007, 19:26

Kolego wymień pompę wody, bo łopatki masz już zjechane i pompa nie daje rady wody pogonić!!! Jak będziesz tak jeździł to zagotujesz silnik

camel 25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: camel 25 » 11 maja 2007, 18:36

Przy pompie juz ktos grzebał wczesniej, widze ślady silikonu na pokrywie, może juz wymieniona? jak jeszcze mogę ja sprawdzic czy to napewno ona padła? kupic nie problem, tylko jak ta dobra to co ja zrobie z druga? 8-) temperature trzyma ładnie czasem lekko pow.90 ale zaraz spada, wiatraki działaja

[ Dodano: 2007-10-22, 20:26 ]
Problem rozwiazany :-) winny był termostat , wsadzony krzywo i zawieszony.Nie wszystkim mechanikom trzeba wierzyc, sam looknałem z bratem i usterka usunieta :-D :-D :-D :-D to jest dopiero super chłopaki ze ogrzewanie działa przez cały czas a do zimy juz nie daleko 8-) 8-)
Najlepszy rosyjski wynalazek? Kamień do przyciskania kiszonej kapusty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga