Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ALL] Problem że światłami

ODPOWIEDZ
Zmru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 03 wrz 2015, 23:09
Imię: Patryk
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Pomorze

[B4 ALL] Problem że światłami

Post autor: Zmru » 20 paź 2017, 18:17

Witam, mam problem ze światłami. Jak włączam pozycje to w lewej lampie świecą się mijania, a w prawej pozycje. Jak mrugam długimi to tylko prawa świeci. Na odpalonym silniku jak włączę pozycje to w lewej świecą się drogowe a w prawej mijania, a jak przełączę na mijania to oba świecą się na mijania i jak mrugnę długimi to tylko prawa świeci długimi. Rozbierałem pająka i czyściłam ale nic to nie dało. Wszystkie żarówki i bezpieczniki sprawne. Ktoś miał coś takiego? Ktoś wie w czym jest problem?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 20 paź 2017, 21:50

Sprawdź masę na żarówce w lampie bo pająk nigdy nie objawów w postaci że na jednej lampie świeci się mijania albo drogowe bo mijania i drogowe lewe/prawe się wychodzą oddzielnie z pająka.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

szczepanek1313
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 190
Rejestracja: 08 sie 2012, 21:42
Lokalizacja: tarnow

Post autor: szczepanek1313 » 20 paź 2017, 22:19

sprawdz to co ci kolega Zmru pisze
jeszcze kostke stacyjki do sprawdzenia

Zmru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 03 wrz 2015, 23:09
Imię: Patryk
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Zmru » 24 paź 2017, 15:34

a mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie doszukam się masy od świateł oprócz lamp? mam przekaźniki jakby co

[ Dodano: 2017-10-24, 15:34 ]
Dzisiaj mostkowałem piny w kostce i wygląda to tak: zak zewrę + i pin od pozycji lewej to świeci się wszystko, jak zewrę + i mijania to jest okej a jak drogowe to tylko prawa świeci. Jak włączyłem pozycje i wyjąłem wsuwkę krótkich to obie lampy świeciły krótkimi. Ktoś pomoże?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 24 paź 2017, 16:21

Rozumiem że brałeś plus z akumulatora i podawałeś go na żarówki. Zrób to samo tylko weź minus z akumulatora i podłącz do przewodu masowego na żarówce. Jeśli zacznie dobrze świecić to masz problem z masą żarówek. Ja naprawiałem może te masy ze dwa czy trzy razy to puściłem masę bokiem ze świeżego miejsca bo nawet opis punktu masy na schemacie mi nie mówi gdzie jest on oryginalnie.

Zobacz też czy wtyczka podłączana do lampy się nie poluzowała.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga