Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Xenon w halogenach?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cronix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2007, 00:12
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
Kontakt:

[80 B4] Xenon w halogenach?

Post autor: cronix » 10 sty 2008, 20:41

Witam maniakow ;) To moj pierwszy post, wiec jak cos zrobilem zle, to prosze mnie nie ganic za to, tylko delikatnie przetlumaczyc do rozumu :)

Wpadl mi ostatnio do glowy pomysl odnosnie swiatelek ksenonowych. Czytajac rozne posty na temat slabej jakosci swiatel w naszych 80. Bylo rowniez kilka tematow na dotyczacych zakladania swiatel ksenonowych do orginalnych lamp w B4 (nie chodzi mi o soczewkowe), opinie byly rozne, ze efekt moze byc niezadowalajacy itd., ale ze efekt bedzie dobry w soczewkach.
Mi natomiast chodzi o to, ze nasze B4 (jesli) posiadaja halogeny orginalne w listwie zderzaka, to sa one wlasnie soczewkowe. A co Wy na to, zeby zainstalowac własnie tam ksenonki, jak myslicie, jaki bylby efekcik?
Oczywiście pominmy na wstepie problem samopoziomowania i spryskiwaczy, bo to juz jest poza tematem i do obejscia ;)
Mi chodzi głównie o efekt i skutecznosc swiecenia. ...

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 10 sty 2008, 21:24

Litosci mosci Panie. Tylko soczewki + ksenon , cos mi sie widzi ze mialbys czeste problemy z policja to po pierwsze, po drugie ksenon zajmuje trochu miejsca takze sa problemy z upchniecie tam czegokolwiek po trzecie Audi to nie jarmarczny stragan, po czwarte odpusc sobie..... ;-)
...............TDI POWER................

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 10 sty 2008, 21:56

Mi chodzi głównie o efekt i skutecznosc swiecenia. ...
o boże...

zacznij może od poszukiwania soczewek i dołożeniu xenonu.

czapa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 22 cze 2007, 13:47
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: czapa » 10 sty 2008, 22:10

tu maz dosyc dobrze temat rozwinienty xenony
a co do samopoziomowania to moim zdaniem to jest pic na wode :-) bo raczej w starszych autach i sredniej klasy samopoziomowanie sluzy tylko do regulacji swiatel wzgledem obciazenia tylu wiec taki sam efekt jest przy regulacji elektrycznej oile pamietasz ze jak wezniesz dwoch kumpli na tyl to trza obnizyc swiatla:) moim zdaniem gozej oslepiaja np. golfiaze ktuzy wsadza w tyl butle z gazem oraz jakis sub albo i kilka i nie wyreguluja swiatel daja po oczach ze az sie noz w kapsie otwiera :evil: nic tylko takim bezmuzga prawko odbierac :-)
a co do spryskiwaczy to wmiare tanio idzie je zainstalowac wiec niewidze przeszkod zeby tego niezrobic

mam nadzieje ze nikogo nieobrazilem <piwo>

Awatar użytkownika
cronix
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2007, 00:12
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
Kontakt:

Post autor: cronix » 11 sty 2008, 12:42

No własnie Czapa, wiem, ze problem spryskiwaczy to nie jest problem, wiec dlatego pominalem to, posiadzam duzo czesci z Forda Scorpio, m.in. podgrzewane spryskiwacze a ich montaz to juz pestka. Poza tym na tyle czesciej jezdzi moja psina niz kumple (przeicez nie jestem taxi, zeby wszystkich wozic:P) wiec regulacje pomijajmy.
Tak, czy siak opinie wasza po czesci juz znam. Na poczatek zainwestuje sobie w jakis zestawik xenonow i sprobuje to zainstalowac, a jesli nie wyjdzie, to bede polowal (tak jak 80% uzytkownikow forum :P) na soczewki:)
Zapraszam do https://audi80.pl/viewtopic.php?t=11938
aktualne fotki i opis :-)

Awatar użytkownika
zgredek27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 747
Rejestracja: 10 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Południe

Post autor: zgredek27 » 11 sty 2008, 15:11

czapa pisze:No własnie Czapa, wiem, ze problem spryskiwaczy to nie jest problem, wiec dlatego pominalem to, posiadzam duzo czesci z Forda Scorpio, m.in. podgrzewane spryskiwacze a ich montaz to juz pestka. Poza tym na tyle czesciej jezdzi moja psina niz kumple (przeicez nie jestem taxi, zeby wszystkich wozic:P) wiec regulacje pomijajmy.
Tak, czy siak opinie wasza po czesci juz znam. Na poczatek zainwestuje sobie w jakis zestawik xenonow i sprobuje to zainstalowac, a jesli nie wyjdzie, to bede polowal (tak jak 80% uzytkownikow forum :P) na soczewki:)
Ksenon 4300 i soczewka..polecam. Wiem bo ostatnio montowałem :mrgreen: Nie ma porównania do zwykłych świateł.

a co do halogenów..to ich zadanie jest troszkę inne niż reflektorów..mają oświetlać drogę w czasie mgły szeroko i blisko..więc jaki sens montować tam ksenon..?
B3Q US/B5/B5Q/A3Q 8L
R5/R4 TDI/V6/R4 1.8T

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga