Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Zakup lamp przednich - Depo/Tyc

ODPOWIEDZ
ieble
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:44

[B4 1.9 1Z] Zakup lamp przednich - Depo/Tyc

Post autor: ieble » 08 cze 2018, 08:07

Panowie jeśli posiadacie lampy Depo/Tyc to proszę Was o opinię na ich temat.

Posiadam u siebie już chyba 3 zestaw używanych lamp - każda kosztuje średnio 80-100zł za szt - jak mam jechać nocą to jest to męczarnia - jadę po omacku - taka jest jakość świateł - na drogowych jeszcze jest ok ale razić kogoś to żadna przyjemność- żarówki mam dobre Philipsa - nie chcę już kupować kolejnego zestawu 25 wypalonych lamp - czy zakup zamienników W/W firm to straszny błąd/grzech? Zawsze czytałem że lepiej używki ale już mam dość kupowania używanych lamp bo to dokładnie to samo co zakup używanych zacisków tylnych. Będę wdzięczny za opinie. Piotr.
1z+216+11mm+16bit+chip+asz+038e+gt1549s :)

osi29
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 223
Rejestracja: 24 gru 2014, 08:43
Imię: Daniel
Model: Inny
Nadwozie: Cabrio
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Lubin

Post autor: osi29 » 08 cze 2018, 08:39

Witam posiadam lampy firmy TYC w VW polo i jestem bardzo zadowolony dobrze wykonane nic nie odstaje, ładnie dolegają. Na tylnch jeżdze juz dwa lata i nic blasku nie straciły a auto stoi na parkingu pod chmurką ;) pozdr

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 08 cze 2018, 12:33

A czego się spodziewasz kupując takie same używane stare lampy jak sam masz...Różnica w oświetlaniu będzie tylko wtedy jeśli kupisz jeszcze raz używane i trafisz akurat na takie które ktoś wcześniej zregenerował..,-bo własnie oddaj swoje do regeneracji i ciesz się dobrym światłem przez długie lata.
Wszelkie zamienniki będą lepiej świeciły niż stare-zużyte lampy ale nie lepiej od lamp po regeneracji.

http://regeneracja-hc.com/
,-to jest bardzo solidna firma.

Pozdrawiam.
HM

Awatar użytkownika
ronni10
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 114
Rejestracja: 08 sie 2011, 07:44
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: ronni10 » 08 cze 2018, 17:33

hubertm pisze:A czego się spodziewasz kupując takie same używane stare lampy jak sam masz...Różnica w oświetlaniu będzie tylko wtedy jeśli kupisz jeszcze raz używane i trafisz akurat na takie które ktoś wcześniej zregenerował..,-bo własnie oddaj swoje do regeneracji i ciesz się dobrym światłem przez długie lata.
Wszelkie zamienniki będą lepiej świeciły niż stare-zużyte lampy ale nie lepiej od lamp po regeneracji.

http://regeneracja-hc.com/
,-to jest bardzo solidna firma.

Pozdrawiam.
Potwierdzam. Najlepsza robota jaką zrobiłem dla swojego samochodu...i przede wszystkim siebie...róznica kolosalna... śmiem twierdzic że teraz swiecą lepiej niz soczewki z B6 którą kupiłem. Przemyśl jeszcze po regeneracji opcję przekaźników do świateł a będziesz naprawde zadowolony. Oczywiście regeneracja bedzie miala sens jesli klosze nie sa zniszczone. Oczywiscie mozna je spolerowac ale jak to wychodzi to nie wiem. Moje ori byly ok wiec robilem tylko metalizacje zwierciadel i ramki zewnetrznej do tego nowe zarowki bosma , przekazniki banan na twarzy :)
W temacie przekaźników gdzieś pod koniec znajdzisz link do youtube jak kamerowałem roznice w oswietleniu przy 12v a 14v.
Pozdro.
Audi 80 B4 Avant TDI 1z+ - Była :(
Audi A4 B6 Avant TDI AVF - Jest

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 08 cze 2018, 22:44

Wyslij swoje odbłyśniki do regeneracji , załóż przekaźniki swiateł i ciesz się dobrym oświetleniem.

Jak masz chęć zainwestować trochę więcej monety $$ to możesz szukać lamp zespolonych , wtedy jazda na światłach długich jest bardzo dobra ponieważ masz tam dwie żarówki.

ieble
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:44

Post autor: ieble » 09 cze 2018, 07:26

Dzięki za odp - opiszę jak te lampy wyglądają u mnie - wczoraj porównałem je z inną B4

Lustra na dole nie ma w obu lampach - są spalone. Zauważyłem że lampy w innej B4 mają takie osłonki na żarówki H4 - takie metalowe które zasłaniają żarówkę - ja nie mam ich w żadnej lampie - widzę całą żarówkę - obie lampy mam firmy Bosch - dziwi mnie że nie mają tych metalowych osłon wewnątrz.

Co do przekaźnika -mam AC w liczniku nie chcę się go pozbywać bo nie po to go założyłem.

Regeneracja takich lamp raczej nie ma sensu gdyż dół lustra odszedł całkowicie.

Zaryzykuje i kupię te zamienniki firmy TYC.
1z+216+11mm+16bit+chip+asz+038e+gt1549s :)

Awatar użytkownika
krzych900
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 411
Rejestracja: 20 cze 2013, 23:21
Lokalizacja: PKN

Post autor: krzych900 » 09 cze 2018, 09:16

Te osłonki to od samej góry są. Takie daszki tylko. Co do przekaźnika to przy ac możesz założyć jeden przekaźnik żeby odciążyć manetkę.
Przy regeneracji cały odbłyśnik jest czyszczony i to że coś tam odeszło nie ma znaczenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga