Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] Dziwny hałas przy ruszaniu

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niemy88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 62
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:09
Lokalizacja: Pomorskie

[B4 1Z] Dziwny hałas przy ruszaniu

Post autor: Niemy88 » 15 mar 2011, 10:51

Przeczytałem wszystkie posty na tym forum na ten temat i nikt nie odpowiedział na pytanie w sprawie takiej dolegliwości .... po naprawie silnika (pisałem w innym dziale silników wysokoprężnych na ten temat, była wymieniana uszczelka miski olejowej, oraz rozrząd) przy każdym ruszaniu oraz dodawaniu gazu tak do 2500obr/m słychać dziwny, bardzo wytłumiony dźwięk jakby jakiś metal bił, albo coś podobnego.. problem ucichł na jakiś tydzień (było coś tam słychać, ale o wiele słabiej) po tym czasie problem powrócił z podwójną siłą :-/ stukanie (jeżeli tak to można nazwać) słychać jeszcze bardziej i jest to coraz głośniejsze... sprawdzane były poduszki skrzyni, poduszki silnika i tuleje sanek - wszystko sprawne i dobrze przykręcone, dodam że dźwięk słychać tylko od biegu 1 do 3 (na 4 jest już cisza)... Dodam, że ten dźwięk nie przypomina stukania przegubu (już raz miałem do wymiany przegub zew. i wiem jakim strzelaniem się on objawia) i dzieje się podczas jazdy na wprost.

Czy ktoś może spotkał się z takim problemem ?? Miałem pomysł, żeby jechać na stacje diagnostyczną, ale zastanawiam się czy oni w ogóle coś tam znajdą oraz czy opłaca się tam jechać... Czekam na waszą odpowiedź.

PS. Zapomniałem dopisać, że na kierownicy czuć delikatne drgania.

Awatar użytkownika
levis1991
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1181
Rejestracja: 04 sie 2009, 00:29
Lokalizacja: Łuków

Post autor: levis1991 » 15 mar 2011, 16:15

duzo moze byc objawów, ja bym ci radzil pojechac na stacje diagnostyczna gdzie robisz przęgląd(nic cie to nie bedzie kosztowało) ewentualnie jeszcze do jednego lub drugiego (po 10,20zł powinni wsiąść za sprawdzenie)

może to łożysko amortyzatorów i gumy wybite przy okazji

Awatar użytkownika
Niemy88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 62
Rejestracja: 06 paź 2010, 00:09
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Niemy88 » 18 mar 2011, 14:39

sprawa została wyjaśniona odnośnie tego co jest do wymiany, ale jeszcze nie zakończona...
byłem w 7 warsztatach i dopiero w ostatnim po głębszym sprawdzeniu dowiedziałem się, że przyczyną są prawie urwane poduszki skrzyni biegów... jak się okazało, przy wymianie uszczelki miski olejowej w warsztacie o którym już mówiłem wcześniej, ktoś podnosił silnik do góry nie luzując kompletnie tych poduszek od skrzyni co przyczyniło się na ich całkowite zmiażdżenie.. i teraz pytanie co dalej ?? dzwoniłem wczoraj do tego warsztatu w którym wcześniej naprawiałem samochód, ale Pan mechanik stwierdził, że nie poniesie kosztów ich wymiany, ponieważ zepsuły się one ze starości i to normalne, że podczas naprawy jednej rzeczy psuje się coś dodatkowego.. wg was ma rację ?? czekam na wasze opinie

Thauri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2009, 17:38
Lokalizacja: RZL

Post autor: Thauri » 18 mar 2011, 15:12

Co to za gadanie ,ze przy naprawie psuje się coś innego....Moze rozbiłby przednia szybę i powiedział,ze psuje się coś innego.Według mnie mechanik ponosi koszty tego co popsuł.Tak jak każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny ,mechanik ponosi odpowiedzialność za to co robi. Nie znam stanu poduszek wiec trudno mi określić czy zużyły się od starości.Na Twoim miejscu zwróciłbym się na piśmie za potwierdzeniem odbioru / 2 egzempl/o naprawę na koszt warsztatu z wpisem,ze... uważam,ze to zakład /warsztat uszkodził/i czekał 14dni /wysyłka pocztowa/ Lub zwrócił się do Rzecznika Praw Konsumenta skoro polubownie nic nie można załatwić z warsztatem

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 18 mar 2011, 17:08

Niemy88 pisze:Pan mechanik stwierdził, że nie poniesie kosztów ich wymiany, ponieważ zepsuły się one ze starości i to normalne, że podczas naprawy jednej rzeczy psuje się coś dodatkowego.
:evil: Nie noż kur....a <mur> za taki tekst nalezy mu się darmowa reklama i wymienienie gdzie mieści się ten jego przybytek ,co to poduszki psują się nagle po jego pseudo naprawach .Zrób tak jak kolega wyżej radzi
Na Twoim miejscu zwróciłbym się na piśmie za potwierdzeniem odbioru / 2 egzempl/o naprawę na koszt warsztatu z wpisem,ze... uważam,ze to zakład /warsztat uszkodził/i czekał 14dni /wysyłka pocztowa/ Lub zwrócił się do Rzecznika Praw Konsumenta skoro polubownie nic nie można załatwić z warsztatem
_________________
Pieniadze nie wielkie ,ale chodzi o to że próbuje się wykpić ,gdzie ewidentnie zepsuł ci poduszki .Poza tym przy normalnej exploatacji one same w zasadzie się nie zrywają.Jak już zdecydujesz się kupić te poduszki ,to zadnych nowych ,bo to chłam ,tylko ori uzywki (ciekawe co by ci ten "naprawiacz "wsadził ,gdyby potrafił przyznać się do winy)koszt rózny jak to z uzywkami ,ja widziałem i za 25 zł i za 50 ;-)
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga