Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1z avant] lewa strona przód

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
kriskross
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 62
Rejestracja: 14 paź 2011, 16:42

[b4 1z avant] lewa strona przód

Post autor: kriskross » 22 sie 2013, 00:20

witam i do tematu dziwny dzwięk z tej lewej strony pojawia się tak jak by coś ocierało sieo siebie im szybciej jade tym głośniej niewiem czy to łorzysko czy przegub zdarza sie ,że przy mocnym skręcie odzywa się mam pytanko czy wymienić komplet czy nie i jeszcze jedna spprawa to tak na marginesie jak sciąga się sanki to trzeba też odkręcićpoduszke czy ktoś zna nr tej poduszki serdeczne dzięki za info pozdrawiam wszystkich
kriskross

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 25 sie 2013, 20:08

kriskross, mógł byś się postarać, napisać to trochę bardziej po ludzku, to raz.

Dokładniej opisać problem, trzeć to może wszystko. Odkręć koło i zobacz czy metalowa osłona nie dotyka tarczy hamulcowej, to na początek. Tylko sprawdź dobrze, od spodu też zajrzyj. Jeśli będzie ok, weź porządnie w ręce koło po bokach i spróbuj nim ruszyć przód tył, jeśli ma luzy możesz podejrzewać łożysko. Łożysko wyje/huczy, ale nie trze, chyba że jeździsz tak długo.

O która poduszkę Ci chodzi, silnika czy skrzyni, lewa czy prawą ?

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Re: [b4 1z avant] lewa strona przód

Post autor: szaakaal » 27 sie 2013, 21:45

kriskross pisze: niewiem czy to łorzysko czy przegub zdarza sie ,że przy mocnym skręcie odzywa się mam pytanko czy wymienić komplet czy nie
czy to łożysko, czy przegub to wymieniasz tylko element zużyty...
And on the seventh day God created... Audi 80.
Obrazek

Awatar użytkownika
quattroBandit
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 903
Rejestracja: 18 lip 2013, 15:10

Post autor: quattroBandit » 28 sie 2013, 12:14

czy to łożysko to ja osobiście sprawdzam inaczej, przynajmneij w ośce - na lewarek podnoszę stronę (przyda sdię stópka pod auto, lewarek to mało), co do której mam podejrzenia, odpalam motor, rozpędzam auto do ok. 50-60kmph i wrzucam luz, gaszę silnik (nie dotykam hamulca) i nasłuchuję czy słychać łożysko ;-) biegi wrzucać delikatnie, żeby przypadkiem auto nie odjechało - teoretycznie nie powinno, w końcu po coś jest mechanizm różnicowy w skrzyni ;-)

przeguby nie szumią, ewentualnie wewnętrzny daje dziwne wibracje przenoszące się na cała budę i kierownicę

a ławę odkręcamy kluczami, najlepiej... zębami śruby mogą nie puścić :-> Poduszek silnika nie musisz ruszać, silnik wisi na podłużnicach, jedynie poduszkę skrzyni prawdopodobnie będziesz musiał okręcić, jesli jest przymocowana do ławy.
If it's got tits or wheels, sooner or later, it'll give ya trouble.

Audi 80 1,6 - swap 2,3 10v /ex "gruz"
Audi 80 1,6TD /ex "szarańcza"
Audi 80 quattro 16v - dla żony :) , "owca"
Audi 90 quattro 20v - dla zabawy, "krowa"

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 29 sie 2013, 23:29

quattroBandit pisze:czy to łożysko to ja osobiście sprawdzam inaczej, przynajmneij w ośce - na lewarek podnoszę stronę (przyda sdię stópka pod auto, lewarek to mało), co do której mam podejrzenia, odpalam motor, rozpędzam auto do ok. 50-60kmph i wrzucam luz, gaszę silnik (nie dotykam hamulca) i nasłuchuję czy słychać łożysko ;-) biegi wrzucać delikatnie, żeby przypadkiem auto nie odjechało - teoretycznie nie powinno, w końcu po coś jest mechanizm różnicowy w skrzyni ;-)
Majster, ja tego nie praktykowałem, ale mam pytanie, czy myślisz że lekko szumiące łożysko podczas jazdy, będzie szumiało na podniesionym kole i zerowym oporze i nacisku dla łożyska, bo mocno w to wątpię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga