Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1,9 tdi] przegub czy coś w skrzyni?

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
rolandasas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 60
Rejestracja: 29 sty 2007, 08:56

[b4 1,9 tdi] przegub czy coś w skrzyni?

Post autor: rolandasas » 27 kwie 2009, 21:56

Proszę o wasze opinie co może dolegać mojej bryczce. Problem polega na tym, że przy ruszaniu szarpie samochodem, jakby cos przeskakiwało. Ale tylko przy ruszaniu jak juz rusze i daje w gaz nawet sporo to nic sie nie dzieje. na skręconych kołach bardziej na wyprostowanych mniej. Miałem taką teorię że jeśli na skręconych kołach w lewo bo w takiej pozycji najmocniej szarpało (jakby cos przeskakiwało) to będzie wina prawego przegubu. Ale po zaciągnięciu ręcznego gdzie samochód się nie porusza a puszczam sprzegęgło nie ma żadnych szarpnięć typu przeskoczenia. przy skręconych czy wyprostowanych kołach nic się nie dzieje. I jeszcze jedno objaw sie jakby nasila przy rozgrzanym samochodzie. Przy odpaleniu i ruszaniu rano obiawy są delikatne albo wcale.
Miał ktos moze z Was podobne objawy?
Czy brak objawów na zaciągnietym ręcznym eliminuje awarję przeguba?
Jeden ze znajomych wysunął teorię o popękanych sprężynach na tarczy sprzęgłowej że mogą dawać takie objawy, ale sprzęgło sie nie ślizga.
Proszę o sugestie.

pozdrawiam

krzysiekb3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 58
Rejestracja: 08 sty 2008, 23:44
Lokalizacja: Bezwola\ lubelskie

Post autor: krzysiekb3 » 28 kwie 2009, 09:07

Objawy szarpania sprzęgła mogą być spowodowane przez nierówności na tarczy,lub koła zamachowego, spękane sprężyny a nawet przez uszkodzone poduszki silnika, możliwe tez że przy rozgrzanym sprzęgle coś się dzieje ze strukturą okładzin na tarczy i bardziej czuć szarpnięcia . Przy uszkodzonym przegubie nie tyle czuć szarpnięcia co słychać trzaski (tykanie). Jeżeli się mylę koledzy poprawią i coś z tym zrobisz.

no name
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1561
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:18
Lokalizacja: Toruń

Post autor: no name » 15 lip 2010, 15:50

witam mam taki problem i zastanawaim sie czy to czasem nie przegub

podczas skrecania ok i podczas jazdy tez ok ale gdy puszcze pedal gazu slychac zgrzytanie :-/ i troche szarpie autem ale to chyba przez wyrobione poduszki silnika i czy nie sprawny przegub moze powodowac drgania na kierownicy i odczucia nie wywazonego kola ??

gibgibon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 02 cze 2010, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gibgibon » 17 sie 2010, 14:33

Witam. A czy jeżeli przy ruszaniu, zmianie biegu lub delikatnym przyspieszaniu np. przejeżdżając przez "hopke" na dwójce słychać takie stuknięcie, jakby szarpnięcie skrzynią, to czy jest to wina przegubów wewnętrznych? Nie ma różnicy czy koła są proste czy skręcone. Prosze o jakąś podpowiedź bo nie wiem czy kupować przeguby czy coś innego
B3 2.0 3A

Awatar użytkownika
joandaw
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 840
Rejestracja: 27 sty 2010, 18:06

Post autor: joandaw » 17 sie 2010, 15:17

no name pisze:witam mam taki problem i zastanawaim sie czy to czasem nie przegub

podczas skrecania ok i podczas jazdy tez ok ale gdy puszcze pedal gazu slychac zgrzytanie :-/ i troche szarpie autem ale to chyba przez wyrobione poduszki silnika i czy nie sprawny przegub moze powodowac drgania na kierownicy i odczucia nie wywazonego kola ??
Skręć koła na max w lewo czy w prawo i powoli ruszaj a niech ktoś z boku auta zagląda i słucha czy coś tyka jak tak to przegub do wymiany na prostych kołach tego nie słychać.

[ Dodano: 2010-08-17, 15:20 ]
gibgibon pisze:Witam. A czy jeżeli przy ruszaniu, zmianie biegu lub delikatnym przyspieszaniu np. przejeżdżając przez "hopke" na dwójce słychać takie stuknięcie, jakby szarpnięcie skrzynią, to czy jest to wina przegubów wewnętrznych? Nie ma różnicy czy koła są proste czy skręcone. Prosze o jakąś podpowiedź bo nie wiem czy kupować przeguby czy coś innego
Jak słychać stukanie to raczej zawieszenie stabilizator,sworzeń wachacza, amor,poduszka amora lub łożysko,gałka drążka kierowniczego,tuleje wachacza sam widzisz ile może być przyczyn. Podnieś koło i spróbuj poruszać czy niema luzów ;-)

gibgibon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 02 cze 2010, 17:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: gibgibon » 18 sie 2010, 21:12

Zawieszenie też mi wali ale tym sie zajme potem. Ale do tego stukania o którym pisałem jest jeszcze wyraźne szarpanie samochodem. Ale nie takie szarpanie jak np. od złego zapłonu tylko tak właśnie jakby skrzynią szarpie. Jak np. kilka razy nacisne i puszcze gaz na dwóujce to wydeje sie że mi zaraz skrzynie odleci.
B3 2.0 3A

Awatar użytkownika
joandaw
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 840
Rejestracja: 27 sty 2010, 18:06

Post autor: joandaw » 18 sie 2010, 21:36

Jak masz wszystko rozwalone to trudno będzie znaleść tą jedną przyczynę. Zlikwiduj to co masz do wymiany a potem szukaj dalej,mogą być za duże luzy ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga