Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK ]Stukanie przy skręcie w lewo - pytanie.

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
AlphaLoop
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2016, 17:48

[B4 2.0 ABK ]Stukanie przy skręcie w lewo - pytanie.

Post autor: AlphaLoop » 30 mar 2016, 00:26

Witam wszystkich forumowiczów, na wstępię napiszę, że jestem totalnie świeży, mam 80 2.0 ABK od dwóch tygodni, pierwszy samochód itd ;)

Przy kupnie poprzedni właściciel mówił, że przegub to wymiany i rzeczywiście, na rondach, przy ostrzejszym skręcie w lewo coś stuka puka. nie zawsze, czasem.

Po kupnie zaprowadziłem ją do mechanika na wymianę rozrządu i drobnych napraw (króćce, odma, elektryka, płyny itd) plus mówiłem o wspomnianym problemie. przy odbiorze powiedział, że zawieszenie jest ok i nic nie trzeba robić... pójdę z tym do innego warsztatu

prośba do was: jak mogę określić/sprawdzić co stuka żebym wytłumaczył mechanikowi, czy mogę z tym jeszcze jeździć? Jakie są ew koszty naprawy tego (jakieś średnie widełki)

Dzięki z góry za pomoc i zrozumienie!

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 30 mar 2016, 11:36

Przegub kupisz już poniżej 100zł. (zamiennik) Do tego trzeba doliczyć koszt robocizny, jeżeli sam nie czujesz się na siłach.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

Awatar użytkownika
cinu77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 190
Rejestracja: 15 lut 2007, 09:26
Lokalizacja: KRAKÓW

Post autor: cinu77 » 30 mar 2016, 16:41

Kolego ja stuka przy skręcie to na pewno przeguby zewnętrzne.Jak chcesz pojezdzić tym samochodem sporo to polecam kupić przeguby firmy lobro jakieś 180 zł. sztuka.Jak chcesz taniej to kup sobie np. kagera kumplowi robiłem ostatnio, płaciłem po jakieś 50 zł. za sztukę.
cinu77

AlphaLoop
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2016, 17:48

Post autor: AlphaLoop » 30 mar 2016, 22:15

Dzięki Cinu77, wielkich pieniędzy nie zarabiam, ale na to Audi nie szkoda mi kasy :) dzięki za polecenie tej firmy. Pytanie ile i czy mogę na tym jeździć ( stuka tylko przy ostrych skrętach, tak głucho, że wzrostem prędkości wzrasta częstotliwość pukania)
80 2.0 ABT 92 r. ;) moja równolatka ;)

Awatar użytkownika
fumski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2015, 00:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: fumski » 30 mar 2016, 23:05

Nie koniecznie musi byc to przegub, dźwięk to stuk czy przeskok? Jak przeskok to owszem przegub, łatwo można to zdiagnozować kładąc się pod auto i poruszać ręką przegub, chyba że będzie osłona dziurawa lub (dziadowski montaż czyli nie będzie ona na swoi miejscu). Jak strzał to może być to sprężyna ułamana lub łożysko kolumny mcpersona. Stuki mogą towarzyszyć gdy są wyrobione gumy na wahaczach lub łączniki :) Jak planujesz auto mieć długo to wymień oba przeguby dla spokoju, jak nie to wymień jeden a jak nie i dalej będzie towarzyszyć odgłos to to co napisałem wyżej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga