Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ 1.9 TDI 1Z] Wibrujące koło

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
adikos

[ 1.9 TDI 1Z] Wibrujące koło

Post autor: adikos » 17 mar 2011, 19:45

Witam mam pewien problem z przednim kołem mianowicie po podniesieniu auta z prawej strony pasażera i uruchomieniu silnika w momencie wprowadzenia koła w ruch zaczyna podskakiwać do góry i słychac hurgot koło z drugiej strony jest ok co moze byc powodem takiego zachowania półosie wymienne, przeguby,koła wyważone proszę o wzkazówki.

lukwoj21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 617
Rejestracja: 29 lis 2008, 16:07
Lokalizacja: Żary

Post autor: lukwoj21 » 17 mar 2011, 20:10

troche cie nie rozumie koło jest w powietrzu odpalasz silnik wrzucasz bieg i koło skacze?? :shock:

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 17 mar 2011, 20:14

Rozłącz na przegubie zewnętrznym i zakręć ręką kołem . Będziesz widział po której stronie jest feler i co haczy .

A co się działo że zacząłeś podnosić i kręcić tym kołem ?

adikos

Post autor: adikos » 17 mar 2011, 21:00

antoni sprawdzałem to koło bo przy większej prędkości (70- 80) zaczynają robić się wibracje

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 17 mar 2011, 21:13

No to się i dowiedziałeś . Dobrze że za pierwszym podejściem .
Zrób jak mówię , a dalej mądrzejsi ci doradzą co jak i gdzie .

Ale myślę ,że coś nie tak jest na trasie łożysko , przegub (jeden i drugi ) , półoś skrzywiona , może silne bicie tarczy hamulcowej ?

Trzeba po kolei wymacać .

adikos

Post autor: adikos » 17 mar 2011, 22:05

czy mogą te wibracje być przyczyna luzu na flanszy przy skrzyni (automat CLF) i gdzie ewentualnie można zdobyć taką flansze oprócz serwisu ?

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 18 mar 2011, 08:25

...yyytam , u mnie też są luzy na flanszach . Te wzdłuż półosi i te przy obracaniu nimi , ale żadnego trzęsienia nie mam .
Zresztą nie napisałeś czym telepie przy tych 80/godz. , budą czy kierownicą .

Ja bym nie podejrzewał raka płuc w sytuacji kiedy z nosa cieknie bo się w lutym za wcześnie beret z głowy zdjęło ,
Chociaż przy podniesionym i obracającym się bez obciążenia kole , mogą się pojawiać różne rzeczy , zwłaszcza kiedy obroty będą nierówne czyli takie bleblebleble .
Słychać wtedy stukot ale to jasne , bo jest fteiwefte żelazem o żelazo - no bo są luzy .
Jednak na szosie kiedy luzom pozwala się tylko na FTE a na WEFTE tylko przy raptownym ujęciu gazu , to hurgotu nie ma a tym bardziej i telepania .

Nie zaczynaj od flansz , kiedy możesz mieć bicie na oponie bo się coś jeszcze z zimy od felgi nie odkleiło .
Działaj po kolei .

adikos

Post autor: adikos » 18 mar 2011, 10:29

telepie mi cała budą przy dodaniu gazu własnie w przedziale 70-80/godz takie (trrrr) półos mam wymienioną przeguby wymienione i łożysko koła wymienione co do opon to niema to znaczenia czy letnie czy zimowe wibracje są dalej.

lukwoj21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 617
Rejestracja: 29 lis 2008, 16:07
Lokalizacja: Żary

Post autor: lukwoj21 » 18 mar 2011, 11:19

jak masz wszystko w układzie przeniesienia napedu wymienione to jeszcze zostały dwie rzeczy: mianowicie poduszki silnika i skrzyni biegów lub łozysko w skrzyni biegów, mozesz miec równiez krzywa piasre(ale bys miał wtedy bicie na kierownicy), mi to osobiscie wyglada na łozysko przy obciazeniu takie własnie objawy wystepuja.

adikos

Post autor: adikos » 18 mar 2011, 16:10

Skrzynie biegów mam automat (CLF) a w mechanizmie różnicowym zostały wymienione wszystkie łożyska o które łożysko dokładnie chodzi ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga