Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 ABT] Wyciek oleju z półosi Audi B4 ABT

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
TomekKatowice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2010, 21:55

[b4 ABT] Wyciek oleju z półosi Audi B4 ABT

Post autor: TomekKatowice » 05 wrz 2010, 18:13

Witam mam problem zauważyłem ostatnio że z lewej półosi kapie mi olej i coraz bardziej z dnia na dzień prawdopodobnie uszczelnienie poszło,w związku z tym mam pytanie czy jest to trudne do zrobienia jaki jest koszt oraz jakiego oleju i ile wchodzi oleju do skrzyni biegów.Bardzo proszę o pomoc ponieważ mam wyjazd i nie wiem czy mogę sobie pozwolić tylko na dolanie oleju narazie

Zacznij w końcu stosować tagi w tytułach wątków.

Zapoznaj się z regulaminem i zasadami tytułowania wątków.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2010, 18:22 przez TomekKatowice, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 05 wrz 2010, 22:00

olej mobil 75w90 lub castrol w malych butelkach 75w90 te moge ci polecic a co do uszczelnienia to nie wiem nie robilem tego niech koledzy sie wypoiwedza

Awatar użytkownika
skoti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2579
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:46
Lokalizacja: PL(FMI)

Post autor: skoti » 06 wrz 2010, 12:09

Nowy simering chyba tylko Cie ratuje kolego

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 06 wrz 2010, 18:26

Przede wszystkim sprawdź poziom oleju w skrzyni.

Po drugie upewnij się, czy nie wycieka Ci olej z simeringu wybieraka, bo to dość częsta usterka przy tych przebiegach.

Sprawdź czy to na pewno olej ze skrzyni cieknie po niej. Możliwe, że to olej silnikowy skapuje na skrzynie bądź płyn od wspomagania wyciekający z maglownicy.

Simeringi półosi w tych skrzyniach biegów bardzo rzadko odmawiają posłuszeństwa.
TomekKatowice pisze:jakiego oleju i ile wchodzi oleju do skrzyni biegów
<bylo> <szukaj>

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 08 wrz 2010, 06:43

TomekKatowice,

jesli wyciek duży lepiej nie ryzyku tylko wymien simeringi.
jeśli niewielki oczywiscie w granicach rozsądku i postrzegania to mozna dolać oleju i objechac jednak napewno będzie trzeba to zrobić bo wg mnie szkoda skrzyni a koszt niewielki.

Koszt simeringów niewielki
Elring 14zł/szt
victorreinz 12zł/szt
corteco 16zł/szt

trzeba pamiętać aby kupić simering dwukierunkowy zazwyczaj oznaczony podwójną strzałką.
Założenie simeringu jednokierunkowego będzie skutkowało tym że zacznie przepuszczać olej po zmianie kierunku obrotu półosi.

najlepiej wymieniac parami bo przy jednym spuszczaniu oleju ze skrzynia a nie ma sensu powiedzmy za "chwilę" znowu babrać się w oleju.

na upartego sam wymienisz te simeringi pod warunkiem ze masz kanał i kilka podstawowych narzędzi.

-Imbus do spustu oleju
-Podnośnik samochodowy
-Torx 12-to kątny M8 S2
-grzechotka z przedłużką lub klucz płasko-oczkowy dopasowany do Bita M8S2 (zazwyczaj 10 lub 12 mm w zależności od zestawi Bitów)
-Zlewak na olej (moze byc miska)
-Olejarka do wpompowania oleju
-drewniany trzonek do wybicia flanszy ze skrzyni
-młotek
-szczypce płaskie
- drewniany kołek o srednicy 40mm (najlepiej 39mm) do wprasowania nowego simeringa

Jesli nie czujesz sie na siłach jak to zrobic lepiej daj do mechanika bo koszt naprawy nie bedzie wielki bo najdroższy z tego wszystkiego jest olej. ceny simeringów znasz.
Lewą połoś się szybko robi lepiej niz prawą bo wydech i osłona termiczna nie przeszkadza (dotyczy silników R4/R5)
Przy silnkach V6 jest trudniej bo 2x rura wydechowa i 2x osłona termiczna przeszkadza.
grze pisze:Po drugie upewnij się, czy nie wycieka Ci olej z simeringu wybieraka, bo to dość częsta usterka przy tych przebiegach.
grze pisze:Simeringi półosi w tych skrzyniach biegów bardzo rzadko odmawiają posłuszeństwa.
U mnie było odwrotnie :arrow: Narazie wybierak suchy jak pieprz a puszczać zaczeły oba simeringi naraz :-P ale to juz szczegół <ok>
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

Awatar użytkownika
MIODEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3818
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: MIODEK » 08 wrz 2010, 08:11

U mnie też miały być uszczelniacze półosi, a co się okazało, że smarka olejem z wybieraka... no i uszczelniacze mi zostały - Corteco

TomekKatowice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2010, 21:55

Post autor: TomekKatowice » 08 wrz 2010, 08:50

Ja wczoraj podjechałem na warsztat żeby dolać oleju,myślałem że ubytek będzie duży bo jak samochód stoi to trochę kapie ale po odkręceniu korka okazało się że oleju jest dosyć,kazałem jednak dolać i bardzo mało oleju weszło zaraz przelewało,więc już nie wiem skąd jest ten wyciek,kapie tak jakby z tej półosi i ścieka czasami aż na sam dół skrzyni tak gdzie jest korek spustowy

Awatar użytkownika
skoti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2579
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:46
Lokalizacja: PL(FMI)

Post autor: skoti » 08 wrz 2010, 10:01

To może naprawdę masz to co ja miałem. Kapało ze skrzyni niby a co się potem okazało to walnięta była maglownica i se ściekało na skrzynię biegów a potem po skrzyni na sam dół i wydawało by się ,że jest skrzynia rozszczelniona w miejscu łączenia 2 jej elementów (na uszczelce)

Awatar użytkownika
monkahead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 562
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: monkahead » 04 kwie 2011, 14:01

Ktory z tych simmeringow bedzie pasowal do polosi w ABK (nie chce zakladac osobnego watku dla ABK)? Jest tam kilka roznych rozmiarow, ktory wybrac?

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... 1393&wsk=O

Bede teraz wymienial tuleje wahaczy wiec przy okazji wymienie tez uszczelniacz na flanszy.

Prosze jeszcze o podanie numeru uszczelniacza wybieraka skrzyni biegow, nie moge go zlokalizowac w Intercarsie.
ABK 2.0E 115KM + LPG /STAG 300-4/SCORPION MINI/MATRIX HD344/DYSZE 2.4mm
https://audi80.pl/b4-20-abk-schwarze ... t41649.htm

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 04 kwie 2011, 19:41

Prosze jeszcze o podanie numeru uszczelniacza wybieraka skrzyni biegow, nie moge go zlokalizowac w Intercarsie.
polecam ori z aso - dwa lata temu kupowałem go tam za 13 zł więc chyba nie opłaca się pakować w zamienniki

Awatar użytkownika
monkahead
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 562
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: monkahead » 05 kwie 2011, 09:06

grze, dzieki za cynk. Faktycznie za ta kase sie oplaca. Ile placiles za wymiane? Czy mozesz jeszcze rzucic okiem na link z uszczelniaczami polosi z Intercars i podac mi ktory rozmiar bedzie pasowal do ABK?

[ Dodano: 2011-04-13, 10:08 ]
Simmering 60x45x8 w sklepie z uszczelniaczami kosztuje 4PLN wiec zdecydowanie tam go bede zamawial.
ABK 2.0E 115KM + LPG /STAG 300-4/SCORPION MINI/MATRIX HD344/DYSZE 2.4mm
https://audi80.pl/b4-20-abk-schwarze ... t41649.htm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga