Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1.9 tdi 1z] cieknaca pompa wtryskowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

[b4 1.9 tdi 1z] cieknaca pompa wtryskowa

Post autor: hudy » 29 gru 2007, 10:48

witam.panowie czy miał ktoś z ws problemy z cieknąca poma wtryskowa.kurcze pozaciskałem wszystkie przewody idace do niej i po przejechaniu z 200 km po wjechaniu do garazu znów czuje zapach ropy i cała pompa jest wilgotna ale najbardziej na górze w takim zagłębieniu pomalowanym na żółty kolor zbiera sie dość spora ilość ropy jednak z przewodów juz nie powinno nic cieknąć.może macie jakies pomysły na co zwrócić uwage...

Awatar użytkownika
kyjo
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 877
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:01
Lokalizacja: RKR

Post autor: kyjo » 29 gru 2007, 10:53

ja myśle że skoro przewody trzymają powinno być ok możesz spróbować jeszcze pozmieniać opaski przewodów na nowe ewentualnie nowe węże

ale może to czas na uszczelnienie pompy??? ja jak kupiłem też troche sie mazało z nastawnika i musiałem niestety dać do uszczelniania koszt jak wiadomo nie mały ale pomogło i jest sucho

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 29 gru 2007, 11:07

no właśnie gadałem ze znajomym mechanikiem u którego zazwyczaj robie z samochodem i mówił mi że tam sa jakies uszczelki które sie wymienia bo to pewnie z nich cieknie a nie z przewodów. mówił że koszt tej imprezy to cos ponad 100zł. robił juz kilka razy to wiec wie o co chodzi. zastanawia mnie tylko to czemu ropa zbiera sie prawie na samej górze pompy w tym załamaniu a nie cieknie gdzies niżej...

Awatar użytkownika
kyjo
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 877
Rejestracja: 23 wrz 2007, 11:01
Lokalizacja: RKR

Post autor: kyjo » 29 gru 2007, 11:12

widocznie tam chyba gdzieś ma już neiszczelności i wypycha tam ON to jest moje zdanie.

A to widze że masz jakiegoś taniego mechanika bo ja dałem jedynie do uszczelniania a reszta ustawiećtaka jak była wszesniej bez ustawianie kąta wtrysku wziął 400 zł

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 29 gru 2007, 11:22

wiesz nie znam sie zabardzo na cenach ale jak z nim gadałem to mi powiedział o tych uszczelkach i ze to bedzie kosztowało coś nieco ponad 100zł bo jest z tym troche roboty a to dlatego ze musi tam coś poustawiac i wogóle.w sumie nie wiem o co dokładnie chodzi. a co do mechanika to jest tani i dobry.ostatnio robil mi poduchy amora,gumy na stabilizatorze,naprawiał zamek w drzwiach :mrgreen: , sprawdzał wtryski i cisnienie w cylindrach i jeszcze dał swoje przewody do wtrysków bo tamte jak poruszył to zaczeły cieknąc i zapłciłem za to 120zł.wiec mysle ze drogi nie jest...

Awatar użytkownika
Vision
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 992
Rejestracja: 18 kwie 2007, 05:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Vision » 29 gru 2007, 12:22

to bardzo tanio
hudy mam pytanie dowiedz się mechanika z kąt weźmie zestaw uszczelek do pompy tz. zestaw naprawczy

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 29 gru 2007, 12:53

ok mysle że po nowym roku podjade do niego zrobic z tymbo mnie juz wkurza smród tych oparów :mrgreen:

[ Dodano: 2008-01-15, 18:55 ]
no i byłem dziś wkońcu zrobic z ta pompą.sumujac mechanik uszczelnił pompe wtryskową bo już lała jak z wiadra, wymienił wężyki idace do wtrysków bo też puszczały, i zrobił coś z paskiem od alternatora bo strasznie szumiał nie wiem czy naciągnął lekko czy nie ale jest teraz ok. za wszystko zapłaciłem 120zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl