Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Coś jest nie tak, problem z pompą.

ODPOWIEDZ
ieble
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:44

[B4 1.9 1Z] Coś jest nie tak, problem z pompą.

Post autor: ieble » 13 lut 2014, 22:17

Witam - panowie opiszę Wam mój problem jak tylko potrafię, może razem uda się coś zaradzić bo już tracę nadzieję.

Kupiłem audi 80 1.9tdi 1z z 93 roku więc na potencjometrze. Znajomy przyjechał nim z niemiec 570 km - nie było nic niepokojącego, auto nie szarpało nie gasło itp. Jedyny mankament to to że po zgaszeniu nie odpalało na rozrusznik - jedynie na pych lub samostart. Oddał więc audi do mechaników - urwali linke od maski, wgnietli maskę i błotnik - zapomniał że młotek leży na błotniku i zamknął maskę - bez komentarza. Panowie odłączyli zasilanie pompy i powrót założyli przewody i wsadzili je do butelki po piwie - szok, wlali rope i próbowali odpalić, kręcili i nic, a na samostart pyk i auto chodzi - zdjęli przewody z wtrysków - pompa nie podaje paliwa na wtryski - stwierdzili na oko uszkodzenie sekcji i kazali znajomemu kupić druga pompę - kupił wsadzili - auto odpala ale strasznie kopci, faluje bardzo na wolnych i nie reaguje na wduszanie gazu. Poddali się a znajomy już miał tez dośc wiec kupiłem ją od niego licząc na to że ją zrobię ( nie miałem pojęcia o tym że tam jest tak wadliwy osprzęt) miałem passata afn - myślałem że pompa będzie podobna.

Przyciągnąłem auto do siebie, wywaliłem butelkę i połączyłem zasilanie pompy tak jak ma być. Auto odpala na plaka albo bo bardzo długim kręceniu, strasznie kopci na biało czuć ropą, tak jak by je zalewało - z wydechu też chyba ropa leci bo plamy są...Silnik falje i gaz nie działa - jako że w bagażniku leżała rozebrana pompa na której znajomy przyjechał autem do kraju postanowiłem zmienić nastawnik. Kręcę rozrusznikiem i nic, zero reakcji, zdjałem przewody z wtrysków i nic - nie ma ani kropelki na przewodach. Założyłem znowu tamten nastawnik kręcę i po chwili ropa leci z przewodów - o co tu chodzi???? Czy nastawnik może powodować to że pompa nie podaje paliwa? Podłączyłem vag ale mogę połączyć się tylko z abs ze sterownikiem silnika nie ma komunikacji.

Proszę was o pomoc, o jakieś sugestie porady, pracy się nie boję, wiem że te nastawniki są wadliwe ale żeby się nie dało odpalić choć na chwilę? Takie ładne autko, tak bym chciał się przejechać choć kawałek, nie chcę jej na złom oddawać.

MarcinexB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 334
Rejestracja: 20 paź 2013, 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MarcinexB4 » 13 lut 2014, 22:58

Jeśli masz blisko do kogoś z majstrów z forum, to zaciągnij i nie zawracaj sobie głowy jeśli pierwszy raz to robisz, lub zdecyduj się na swap z potencjometra na indukcyjny nastawnik, i wszystkie problemy odejdą w niepamięć <ok>

cypek51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 03 lis 2010, 18:30
Lokalizacja: podlasie

Post autor: cypek51 » 13 lut 2014, 23:01

moze byc tak ze na pompie jest slabe cisnienie lub wtryski juz padly albo zly kat wtryskow albo zalaba poma i nie pociagnie paliwa albo filtr tak zabity ze tez przez niego nie idzie paliwo 100 chorób milion przyczyn moze byc jeszcze tak ze przepustnica nie podaje powietrza i nie odpala bo jest zabita tzreba ja wyczyscic swiece sprawdz czy wszystkie grzeją bo mozesz krecic i nie odpalisz
Byłe B3 1.6 TD RA
Jest A4 B5 1Z

MarcinexB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 334
Rejestracja: 20 paź 2013, 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Re: Coś jest nie tak, problem z pompą.

Post autor: MarcinexB4 » 13 lut 2014, 23:23

ieble pisze:nie chcę jej na złom oddawać.
Ty chyba nie masz serca oddawać audiolkę na zuom? :evil:

ieble
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:44

Post autor: ieble » 13 lut 2014, 23:35

Nie mam blisko do nikogo, będę musiał zrobić to samemu....
1z+216+11mm+16bit+chip+asz+038e+gt1549s :)

MarcinexB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 334
Rejestracja: 20 paź 2013, 22:52
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: MarcinexB4 » 13 lut 2014, 23:53

ieble pisze:Nie mam blisko do nikogo, będę musiał zrobić to samemu....
a skąd kolego jestes jeśli można wiedzieć ? :-)

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 13 lut 2014, 23:57

ieble pisze:Czy nastawnik może powodować to że pompa nie podaje paliwa?
Tak ,jak najbardziej ,szczególnie potencjometryczny ...ile ja takich jak twój ,i nie tylko takich, obajwów widziałem :roll: co niektórzy, też już chcieli auto na złom oddawać ...na szczęście w odpowiedniej chwili ,trafili w odpowiednie miejsce ;-)
cypek51 pisze:moze byc tak ze na pompie jest slabe cisnienie lub wtryski juz padly albo zly kat wtryskow albo zalaba poma i nie pociagnie paliwa albo filtr tak zabity ze tez przez niego nie idzie paliwo 100 chorób milion przyczyn
Nie pleć :roll: w tym akurat przypadku ,przyczyna jest jedna <ok> nastawnik potencjometryczny na 100% i nic innego 8-)
cypek51 pisze:moze byc jeszcze tak ze przepustnica nie podaje powietrza i nie odpala bo jest zabita tzreba ja wyczyscic swiece sprawdz czy wszystkie grzeją bo mozesz krecic i nie odpalisz
Jaka przepustnica :?: : jakie świece :?:
Ostatnio zmieniony 14 lut 2014, 00:05 przez MUNIOR, łącznie zmieniany 1 raz.
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

ieble
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:44

Post autor: ieble » 14 lut 2014, 00:04

Lubuskie - Skwierzyna

Auto nie jest przerejestrowane więc nigdzie jechać nie mogę, będzie stało aż uda mi się wszystko skompletować do przekładki bo nie mam zamiaru wydać ani 1zł na ten potencjometr. Komputer znalazłem, najgorzej będzie z wiązką silnika..... to musi być od 1z na pierburgu czy np od afn też spasi? bo jak od 1z to bede rok to kompletowal...
1z+216+11mm+16bit+chip+asz+038e+gt1549s :)

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 14 lut 2014, 00:07

ieble pisze:to musi być od 1z na pierburgu czy np od afn też spasi?
Tak ,musi być od audi 80 tdi na pierburgu .Już jeden kolega walczy z wiązka od AFN -a <ok> https://audi80.pl/b4-19-1z-a-dokladn ... t86356.htm ...chcesz do niego dołączyć :?: :roll: wiązka tylko i wyłacznie od 1z z audi ...w przeciwnym wypadku ,same problemy ...Albo jak nie zmiana wiązki ,to prościej i szybciej tak jak robię ja <ok> przeszczepy wtyczek ecu i przepływki ,tu też trochę pułapek ,ale jak zaopatrzysz się w schematy ,to powinieneś dać radę ...może nie w cztery godziny jak ja ;-) ,ale krok po kroczku ,w kilka dni podołasz 8-)
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Awatar użytkownika
szymon_xd2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 247
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:07
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: szymon_xd2 » 15 lut 2014, 16:06

tak jest !!! nie oddawaj jej na złom ... a jak już Ciebie wkurzy to ja ja mogę za 1300 zł wziąć :D hehe tyle za 80tke b4 u nas teraz dają na szrocie
podmień nastawnik ... jak okaże się ze auto chodzi to kup od Muniora (o ile ma jakiś) i po problemie ... teraz jest zima to filtry możesz po wymieniać . A i jeszcze oczywiście kompa podłącz i poustawiaj go tam jak trzeba... Pozdrówka xD
P.S

Tez miałem taka jazdę jak ciepły to palił tylko na plaka a zimny długo kręcił - skończyło się wymiana całej pompy
Ostatnio zmieniony 16 lut 2014, 15:33 przez szymon_xd2, łącznie zmieniany 1 raz.

ieble
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:44

Post autor: ieble » 15 lut 2014, 16:37

temat mozna zamknąć wymieniam osprzę na pierburga. Nie ma sensu sie męczyć.....i pakowac kase w by i tak pewnego dnia stanąć....
1z+216+11mm+16bit+chip+asz+038e+gt1549s :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga