Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[audi 80 b2 1,6D] pompa nie ciągnie paliwa

ODPOWIEDZ
figur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:30
Lokalizacja: Ostróda

[audi 80 b2 1,6D] pompa nie ciągnie paliwa

Post autor: figur » 26 paź 2011, 13:52

Mam taki problem ze pompa nie ciągnie paliwa jak staram sie ja zaciągnąc z weza to troszke poleci i przestaje czy gdzies przewody sąpozapychane czy jak? krece silnikiem to tyle ze mi akumulator pada i nie daje to efektu nawet dymek z rury nie pujdzie przy wtryskach paliwo jest ale w przewodach przed pompą nie ma nie wie o co chodzi. jak by ktos wiedział bym był wdzieczny

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 26 paź 2011, 14:12

figur, Jak pompa jest mocno zapowietrzona, to sama paliwka nie zassie.

Awatar użytkownika
trepek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5446
Rejestracja: 23 wrz 2008, 21:16
Imię: Grzegorz
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: trepek » 26 paź 2011, 15:09

Pierwsze pytanie - jest w pompie paliwo?
Jak wlewasz do pompy paliwo - na pracującej czy niepracującej pompie?

figur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:30
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: figur » 26 paź 2011, 16:13

nie chyba nie ma a raczej jest troszke na dnie. to znaczy ze lepiej zalac do pompy paliwo tak? i wtedy prubowac zaciagnąc paliwo z baku na przewód i prubowac wtedy?

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 26 paź 2011, 16:57

Pusta pompa nie zaciągnie paliwa, przynajmniej u mnie. Trzeba jakąś gruszką, albo pompką wpompować paliwo do pompy, aż rurkami przelewowymi pójdzie i wtedy próbować odpalać auto. Inaczej się nie da ;)

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 26 paź 2011, 17:04

misiekdzwon pisze: Pusta pompa nie zaciągnie paliwa, przynajmniej u mnie. Trzeba jakąś gruszką, albo pompką wpompować paliwo do pompy, aż rurkami przelewowymi pójdzie i wtedy próbować odpalać auto. Inaczej się nie da ;)
Ja kiedyś awaryjnie lałem ropkę w przewód paliwowy idący do pompy... i dmuchałem ustnie, co chwilę dolewając paliwka <rotfl>

Awatar użytkownika
trepek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5446
Rejestracja: 23 wrz 2008, 21:16
Imię: Grzegorz
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: trepek » 26 paź 2011, 17:43

Są dwa sposoby aby nalać paliwo do pompy: otworzyć górę pompy ale wyjąć pompę, po trochu nalewać paliwa tam, gdzie jest wąż doprowadzający paliwo i ręcznie kręcić za koło pasowe. Pompa sama zaciągnie paliwo.
W sumie powinna również zaciągnąć paliwo jak się kręci rozrusznikiem ale to by trwało z 5 minut.

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 26 paź 2011, 17:47

trepek pisze:W sumie powinna również zaciągnąć paliwo jak się kręci rozrusznikiem ale to by trwało z 5 minut.
Sucha pompa z pewnością nie zassie... wiem z doświadczenia.

figur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:30
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: figur » 27 paź 2011, 19:31

troszke paliwa sciągnełem z baku i wielką strzykawą wpuszczałem przewodem zwrotnym do filtra paliwa i wpuszczałem za sie juz ulewało z przewodu . i dalej nic ?? moze sie zepsuło w tej pompie chociaz kreci i pobiera paliwo pompa tylko akumulator nie jest chyba tak wytrwały nie wiem zmienic pompe bo pompe tniej dostane uzywaną niz zanim dam do regeneracji i czy sie to opłaca bo potem dawac do majstra zeby ustawił i załozył pasek rozrządu i takie tam to chyba troszke za duzo mnie wyniesie moze zna ktos tanszy sposób.

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 27 paź 2011, 19:40

figur pisze:wpuszczałem przewodem zwrotnym do filtra paliwa
Trochę to jest nie zrozumiałe dla mnie, ale raczej źle robiłeś. Paliwo trzeba wlewać do rurki, która zaciąga ropę, a nie do rurki powrotnej. Najlepiej jak układ jest zamknięty i nigdzie powietrze się nie dostaje, bo w przeciwnym razie ciężko jest odpowietrzyć pompę.
Ja Ci powiem jak ja to robiłem. Do takiej pompki co opryskuje się kwiatki wlałem ropy. Na króciec tego pojemnika założyłem wężyk , a drugi koniec wężyka podczepiłem pod rurkę wchodzącą do pompy. Jak już napompowałem powietrze do pojemnika, to nacisnąłem spust i ropa pod ciśnieniem wlatywała do pompy, aż w wężyku powrotnym widziałem że nie ma już bąbelków i leci sama ropa. Wtedy jest najlepiej odpalać auto i cały czas musi być podawana ropa pod ciśnienie. Jak auto załapie, to można normalnie podłączyć układ paliwowy i powinno już być okej. Najważniejsze, to podać pod ciśnieniem ropę do pompy.
Pompka: http://www.phubeata.pl/opryskiwacze-cis ... iwacz.html
Lub coś podobnego <ok>

figur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:30
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: figur » 27 paź 2011, 20:29

to taki opryskiwacz mam wiec jutro z rana sprubóje . ale ja wlewałem tym zwrotnym zeby pompe wypełnic ropą :) jak to mówiąc zaczełem od du..py strony :) ale napewno zobacze opcje z opryskiwaczem cisnieniowym :) tylko teraz od odpowiedniej strony to zrobie.

Awatar użytkownika
trepek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5446
Rejestracja: 23 wrz 2008, 21:16
Imię: Grzegorz
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: trepek » 27 paź 2011, 20:43

figur pisze:nie wiem zmienic pompe bo pompe tniej dostane uzywaną
Używana też będzie bez paliwa ;-) A nigdy nie wiesz na co trafisz.
potem dawac do majstra zeby ustawił i załozył pasek rozrządu
Zmieniając pompę będziesz musiał rozrząd rozpinać, inaczej się nie da.

figur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:30
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: figur » 28 paź 2011, 12:36

Zrobiłem tak poszedłem troch na łatwizne z odpowietrzaniem wziełem spręzarke wsadziłem przewód pompujący powietrze do wlewu baku uszczelniłem do szmatką poluzniłem nakretki przy wtryskach i czekałem az paliwo pujdzie ale nie poszło . to zdjełem przewody od pompy zeby sprawdzic co sie dzieje a tu okazało sie ze z baku dostaje sie odgroma syfu i co wdmuchiwałem go spowrotem to i tak wracał potem sprawdziłem elektro zawór tez zepsuty przynajmniej nie otwiera . czy moze wie ktos jak wyciągnąc ten syf z baku?

Awatar użytkownika
misiekdzwon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 599
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: misiekdzwon » 28 paź 2011, 19:53

Nie wiem jaki dostęp jest w B2-jce, ale u siebie czyściłem bak przez otwór, gdzie przykręca się pływak :) Najpierw wyssałem całe paliwo a później szmatkami czyściłem.
Zobacz gdzie jest przykręcony pływak, odkręć go i wyczyść bak

figur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 23 paź 2011, 12:30
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: figur » 29 paź 2011, 14:17

bak jest ustawiony za fotelami tylnimi w pozycji pionowej zbytnio jest niewygodny dostep jesli miał by go tak czyscic. dzis wlałem do pompy paliwa była pałniutenka i nie wiem dalej nie pali przewody były luzowane wszysko tak jak sie powinno to robic przy odpowietrzaniu i nic nie działa . moze elektrozawór jeszcze wymienic bo nie działa? ma ktos moze jeszcze jakies pomysły?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga