Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[aLL] tejemniczy pstryczek

ODPOWIEDZ
halas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 02 lut 2007, 09:10
Lokalizacja: Gdańsk

[aLL] tejemniczy pstryczek

Post autor: halas » 17 gru 2007, 17:38

Witam
Mam taką zagwozdke od czasu kiedy kupiłem już samochodzik jest jeden przełącznik schowany w kieszonke pod nawiewami , napewno nie jest to fabryczny pstryczek , ale ma zmiane 0 i 1
Na zerze nic się nie dzieje i na 1 też nic się nie dzieje ale prąd w tym jest (o,o1). Kable od tego pstryczka idą pod kierowcnice po lewej i w te kable najróżniejsze tam.
Może ktoś mątował coś podobnego w swoich audiczkach bo niewiem co to może być i do czego służyć.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 17 gru 2007, 17:46

Ten prąd co tam jest to tak jak by go tam nie bylo :-P - bardzo znikome napiecie ;-) . Być mozę ktoś zrobił sobie antykradziejski wyłacznik zapłonu. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Najlepiej było by gdybyś zrobił foto gdzie dokładnie idzie ten kabel to wtedy było by wiadomo do czego jest to podłaczone.

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 17 gru 2007, 22:22

Ja w tym miejscu miałem kiedyś zamontowany przycisk serwisowy alarmu, pełniący jednocześnie funkcję antynapadu

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 19 gru 2007, 16:45

chips pisze:Ja w tym miejscu miałem kiedyś zamontowany przycisk serwisowy alarmu, pełniący jednocześnie funkcję antynapadu
I to jest właśnie to,do wywoływania funkcji serwisowych alarmów(dość archaicznych),wgrania pilotów itd. zależnie od centralki.

halas
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 02 lut 2007, 09:10
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: halas » 19 gru 2007, 20:40

assai mógł byś mi to trochę dokładnie wytłumaczyć , ale to pewnie ten przycisk do niczego nie służy, alarm mam nowy

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 20 gru 2007, 21:31

Skoro masz nowy alarm,czyli nowa centralka ,to to jest tylko pozostałością po starej,aby mieć pewność sprawdź miernikiem lub próbówką 12 V,czy nie ma tam jakiegoś napięcia-to byłoby niebezpieczne.Najczęściej do funkcji serwisowych używa się masy,wiec zwarcie do masy tych przewodów nic nie spowoduje,bo nadwozie -blachy to też masa.Myślę,że te kable wiszą w powietrzu-tzn. są odcięte w miejscu gdzie była centralka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga