Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 JN] Pali tylko za pierwszym razem kolejne kręcenie n

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
OgrzesiekO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2012, 21:34

[B3 1.8 JN] Pali tylko za pierwszym razem kolejne kręcenie n

Post autor: OgrzesiekO » 20 sty 2016, 09:34

Cześć nie wiem czy mam JN, PM czy DZ ale mam problem z samochodem.
Za pierwszym razem mi odpali ale jak nie trzymam nogi na gazie i mi zgaśnie to już lipa. Jak za pierwszym razem nie pójdzie to mogę go kręcić tak długo aż mi się akumulator nie rozładuje. Od 2lat nic nie było w nim robione, wymieniane. Proszę podawać co dzisiaj kupić i wymienić bo do tego grata nie mam już siły. Pozdrawiam

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 20 sty 2016, 10:03

Jeśli dzieje się tak przy odpalaniu z gazu to masz już brudy reduktor i elektrozawory.

Gdy silnik ci zgaśnie gdy masz nierozgrzany i przymarznięty reduktor to puszcza on gaz na niepracującym silniku. Wtedy też zalewa cały dolot i filtr powietrza czystym gazem. I zanim ten gaz przepompujesz przez silnik to może akumulatora zabraknąć.

Jak już zgaśnie to lepiej odciąć gaz (jeśli masz gaźnik to masz łatwiej, bo masz pozycje wypalania benzyny na której do silnika nie podawane jest żadne paliwo). I wtedy kręcić z gazem wciśniętym w podłogę aż załapie i wtedy szybko włączyć gaz.
Albo jak masz w pobliżu kompresor z powietrzem to przedmuchać dolot, np. podłączając do jakiegoś węża podciśnienia podłączonego do dolotu.

Bo jak odpalasz z reduktorem który za każdym kręceniem będzie zalewać gazem to nic dziwnego że brakuje akumulatora.

rumker28
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:33
Lokalizacja: lublin

Post autor: rumker28 » 08 lut 2016, 09:48

Dokładnie jak kolega wyżej pisze. Parownik jest do czyszczenia/regeneracji i gaz do regulacji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga