Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Bicie\stukanie podczas przyspieszania lub zwaln

ODPOWIEDZ
lukaszxd94
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2016, 01:02

[B4 2.0 ABT] Bicie\stukanie podczas przyspieszania lub zwaln

Post autor: lukaszxd94 » 05 mar 2016, 01:16

Witam to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc.
Mam problem ze swoja 80 a mianowicie gdy nią jadę i dosyc sprawnie przyśpieszam lub zwalniam tzn na wrzuconym biegu puszcze gaz to przy prxyspieszaniu slucgac jakies uderzenia czy stuki i drgania samochodu calego bez kierownicy . A przy zwalnianiu te same stuki tylko jeszcze glosniejsze i samoch jak by mial bicie na kola i z coraz miejsza predkoscia odstep miedzy uderzeniami jest miejszy ale sila jest wieksza
Te stuki sa w rownych odstepach tzn sa zsychronizowane w miare.
Ostatnio zrobilem po lewej stronie sworzen bo trzeba bylo do tego stabilizatory oraz geometrie i zbieznosc
Z poczatku po naprawie bylo dobrze a po przejechaniu kolo 20 kilometrow znow to samo.
Wiem ze jeszcze musze zrobic lewy przgob bo stuka bardzo delikatnie ale jest to inny dzwiek niz ten przy zwalnianiu czy przyspiezzaniu prosze o pomoc

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 05 mar 2016, 07:17

Przy gwałtownym przyśpieszaniu stukanie może być objawem uszkodzonych poduszek silnika/skrzyni.
Co do stukania przy kole to nie masz założonej jakieś uniwersalnej opaski zaciskowej na osłonie przegubu?kiedyś miałem taki przypadek że opaska czepiała o śrubę sworznia.

lukaszxd94
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2016, 01:02

Post autor: lukaszxd94 » 05 mar 2016, 23:31

Wymienilem poduszke skrzyni i dalej bez zmian
Zauwazylem ze te objawy czyli trzesienie i stukanie pojawia sie jednoczesnie i po przejechaniu kilku kilometrow gdy samochod stoi cala noc to z rana z poczatku nic sie nie dzieje a potem zaczyna sie mocniej wydaje mi sie ze przy hamowaniu wszystko sie nasila macie moze jakies pomysly bo strach jedzic zeby cos nie urwalo sie no sam nie wiem

Awatar użytkownika
PROsioł
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 75
Rejestracja: 01 mar 2016, 17:40
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: PROsioł » 06 mar 2016, 11:14

ostatnio mojej siostrze zaczęło tak sie dziać w bme 46 okazało sie ze trzeba było ściągnać zaciski od hamulców, klocki i wypchać ten cylinderek po spadła guma z niego na 1 cm i zardzewiiał w tym miesjcu i się blokował przy hamowaniu wystarczyło wyczyscić papierem ściernym i udało się dalej go założyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga