Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] n108 - jak sprawdzić po wymontowaniu?

ODPOWIEDZ
ieble
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:44

[B4 1.9 1Z] n108 - jak sprawdzić po wymontowaniu?

Post autor: ieble » 07 mar 2016, 16:13

Witam - wyjąłem n108 z pompy i po podłączeniu pod aku na krótko - nic się nie dzieje - mam dwa takie zaworki i oba zachowują się tak samo - czy po podaniu napięcia powinien cykać, wysuwać się?

Test wykonawczy n108 - słychać zmianę pracy silnika, jednak po zakończeniu testu silnik ciągle chodzi tak jak by test się ciągle odbywał - nie wraca do normalnej pracy - muszę gasić silnik.
1z+216+11mm+16bit+chip+asz+038e+gt1549s :)

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 07 mar 2016, 20:42

ieble pisze: wyjąłem n108 z pompy i po podłączeniu pod aku na krótko - nic się nie dzieje
To elektrozawór i działa jak kazdy elektrozawór , można go sprawdzić po wyciągnięciu podajac napięcie ,o ile jest sprawny , słychać pojedyncze cykniecie ,nie za głośne ale wyrażne .Bez napiecia jest zamkniety ,nie da się dmuchnąć w małą dziurkę z przodu ,a po podaniu napiecia otwiera się przepływ.Jak nie słychac cykniecia ,zastał się ...normalka przy zaworkach od pompy ,jak leżą na ''sucho" Zdarza się też ,ze zapieka się podczas użytkowania auta ,ale to juz zwykle na życzenie użytkownika ,który poił auto paliwem z dużą domieszką jakiegoś "suchego "dodatku .Każda pompa VP ,jak i kazdy zaworek ktory w niej siedzi ,wczesniej czy puzniej się zastanie ,jak pompa jest przechowywana miesiacami bez paliwa ...po prostu ''wyschnie '' i wszystko stanie.Jak chcemy coś takiego długo przechowywac ,to tylko zalane paliwem i to najlepiej z domieszką jakiegoś oleju do dwusuwów
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga