Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Drgania kierownicy przy hamowaniu.

ODPOWIEDZ
Astronis96

[B4 2.0 ABK] Drgania kierownicy przy hamowaniu.

Post autor: Astronis96 » 12 maja 2016, 16:35

Witam, posiadam Audi 80 B4 ABK, minął dopiero rok, jak kupiłem je, to do dnia dzisiejszego przy hamowaniu np od 80/90/100+ w górę kierownicą bardzo trzęsie przy hamowaniu, czym wyższa prędkość, drgania są większe (prędkość przy zwalnianiu).W zimie jeżdżę na ori 15-nastkach Audi stalówkach, a w lecie na 17-astkach 225/45 bieżnika ponad 8mm (nówki) i bardziej czuć "telepanie" kierownicą, niż na 15-astkach ale dużej różnicy nie wyczuwam...Jeśli chodzi o tarczę i klocki, były wymieniane przez poprzedniego właściciela, klocki są grube, tarcze nowe, hamulec nie jest za bogaty, a ABS nie działa - tz. jest niby "nie podłączony" z tego co słyszałem, lecz mi to nie przeszkadza...Krótko...Przy hamowaniu, bardzo telepie kierownicą, wręcz jest to niebezpieczne, czym bardziej nacisnę na pedał hamulca np przy 120, to kierownica wpada w większe wibrację...Planuje wreszcie coś z tym zrobić, tylko też nie chce ruszać czegoś, co jest dobre...Moim zdaniem coś może być z zaciskami, ale jestem zielony, a może ktoś miał podobny problem...Dzięki za odp i Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 12 maja 2016, 17:22

Astronis96, temat nie jednokrotnie omawiany więc poszukaj i poczytaj a także zastosuj ;-)
o to dowód https://cse.google.com/cse?cx=partner-p ... gsc.page=1
WRC is for boys.
Group B was for men.

Astronis96

Post autor: Astronis96 » 12 maja 2016, 17:32

Ok, dzięki :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga