Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.6D]Wymiana uszczelki pod głowicą jak i samej głowicy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzychufmx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:25

[1.6D]Wymiana uszczelki pod głowicą jak i samej głowicy

Post autor: krzychufmx » 10 mar 2016, 22:01

Witam, otóż nadszedł ten czas, kiedy to będę musiał zająć się uszczelką pod głowicą w mojej białej rakiecie. Otóż od pewnego czasu cały czas dolewam oleju i płynu chłodniczego, i do tego mam zasmarkany cały blok bo z pod uszczelki właśnie wydobywają się wszelakie płyny.
Jednakże moja głowica ma zaklejone pęknięcie kanału wodnego od zewnątrz, i myślę że jak już ściągnę głowicę to muszę albo to zespawać, albo dorwać jakąś inną głowicę która nie jest pęknięta. Tutaj pojawiają się pytania, czy jest sens to spawać czy od razu szukać innej głowicy, a jeżeli tak to czy każda głowica od 1.6d czy 1.6td jest taka sama, czy różnią się czymś, oczywiście po za tym że moja ma hydroregulatory zaworów.
No i jeżeli będą miał już ściągniętą głowicę, to czy może wziąć się też za wymianę pierścieni oraz przehonowanie tulei?
Mam dylematy bo nie chciałbym niepotrzebnie marnować kasy, a z drugiej strony wolę zrobić to tak żebym nie musiał za niedługo znowu rozkładać ;)

szczepanek1313
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 190
Rejestracja: 08 sie 2012, 21:42
Lokalizacja: tarnow

Post autor: szczepanek1313 » 15 maja 2016, 23:58

nie ma sensu spawac b to pracuje termicznie a co do glowicy to pasuje z td do wolnossacego wiec bez obaw
co do pierscieni jak sciagniesz glowice zobaczysz czy sa duze zuzycie cylindrow i sam podejmiesz decyzje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga