Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Cabrio] Nie działa sterowanie el. szyb z drzwi.

ODPOWIEDZ
Viriss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 73
Rejestracja: 19 lis 2011, 17:52

[Cabrio] Nie działa sterowanie el. szyb z drzwi.

Post autor: Viriss » 23 gru 2015, 23:27

Witam. Mam dosyć nietypowy problem z elektryką szyb. Centralny przycisk działa ok. Natomiast sterowanie z drzwi padło. Brak nawet podświetlenia. Ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4657
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 23 gru 2015, 23:56

Nie działa z drzwi pasażera ani kierowcy? Albo kabel zasilający się przełamał albo moduł szyb nie daje zasilania. Jak dobrze pamiętam ze schematów to ten centralny przycisk załącza niezależne zasilanie od tego od przycisków.

Musiałbyś zdjąć półką nad nogami kierowcy znaleźć moduł od szyb (taki szeroki i ma duże cyfry 343 albo 363) i sprawdzić czy pojawia się plus na grubym czerwono-niebieskim kablu wychodzącym od niego. Aby łatwiej było sprawdzić możesz wyjąć przekaźnik, odchylając zatrzaski wyjąć jego złącze z szyny i dopiero wpiąć, włączyć zapłon i sprawdzić czy jest tam zasilanie. Jeśli nie będzie to moduł padł albo spalił się bezpiecznik termiczny zamontowany też pod kierownicą.

Jeśli nie działa tylko z jednych drzwi to nie ruszaj tego moduł bo pewnie kabel się przełamał.

EDIT: Tutaj masz schemat: http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Audi/1 ... /fig29.pdf miałem racje, przekaźniki sterujące wszystkimi szybami mają osobne zasilanie i zabezpieczenie.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 24 gru 2015, 11:43

maciek889 pisze:miałem racje, przekaźniki sterujące wszystkimi szybami mają osobne zasilanie i zabezpieczenie.
To się dopatrz wyraźnie skoro przyciski środkowe działają na szybę kierowcy, zasilania i przekaźnik główny można wykluczyć. Przekaźniki dodatkowe działają tylko na pozostałe szyby a główny przekaźnik steruje nadal szybą kierowcy.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4657
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 24 gru 2015, 15:00

Spojrzałem, nawet zaznaczyłem sobie kable. I dalej jestem zdania, że jeśli prąd zginie na przewodach, które zaznaczyłem na czerwono to szyby będą działać z przycisku zamykania wszystkich szyb, bo ten przełącznik przez przekaźniki wprowadza osobne +12V na masy.
Nawet jeśli moduł całkiem padnie albo się go wyjmie to powinno działać wszystko oprócz szyby kierowcy.
Obrazek
http://images77.fotosik.pl/183/bce33d21623e1658.png
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 24 gru 2015, 21:44

maciek889 pisze:to szyby będą działać z przycisku zamykania wszystkich szyb
W tym sęk ze nie wszystkich bo oprócz szyby kierowcy. Szyby kierowcy nie są z przekaźnika dodatkowego ( prawy górny róg) tylko z głównego przekaźnika po to sa wprowadzenia pin 10,4 (sk,t) a nic nie wspominał że nie działa szyba kierowcy lecz
Viriss pisze: Centralny przycisk działa ok.
Wiec zasilania można wykluczyć jak i bezpiecznik termiczny. Jedynie może być jak zaznaczyłeś nie wychodzi z przekaźnika pin 8 co by świadczyło o zimnych lutach w przekaźniku ale nie daje mi to do myślenia bo znam przekaźnik i jak by pojawił się tam gdzie zawsze zimny lut to by nie działała też szyba kierowcy wiec przekaźnik można wykluczyć.

Wiec zostaje tylko kabel do sprawdzenia to rysowane na czerwono.

Viriss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 73
Rejestracja: 19 lis 2011, 17:52

Post autor: Viriss » 25 gru 2015, 13:53

Panowie problem rozwiązany. Po wyjęciu i ponownym włożeniu bezpieczników termicznych i tego dużego przekaźnika (modułu) szyby ożyły. <ok> <piwo> Wielkie dzięki za nakierowanie mnie.

kkam_kk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 22 lip 2009, 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kkam_kk » 17 maja 2016, 21:32

Viriss: Kolego, widzę, ze robiłeś to zimą. Zyczę Ci, żeby wszystko działało po zabiegu jaki wykonałeś, ale muszę powiedzieć, że też to przerabiałem. A tak na prawdeto cigle przerabiam bo jestem na ym samym etapie co Ty, tylko, że już drugi raz. U mnie problem pojawił się dwukrotnie i za każdym razem wtedy kiedy było bardzo gotrąco a autko postało na słoneczku i piekielnie nagrzało się w srodku. Przekichane bo właśnie wtedy trzeba było do niego wjść i w tej saunie dojechać do garażu. Za pierwszysm razem po schłodzeniu ożyły same ale za drugim musiałem już dobta się do Termicznego i 363. Wyciągnąłem obejrzałem włożyłem i zadziałały. Teraz czekam na wyrok. Jest coraz cieplej i niebawem się okarze czy wyjęcie i włożenie pomogło na dłużej czy tylko na chwile. Napiszę jak wyszło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga