Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3 1.6 TD 1V] dziwna sprawa - ukręcona półoś

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
Paweeel822
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 104
Rejestracja: 27 lip 2009, 21:35
Lokalizacja: Chełm

[b3 1.6 TD 1V] dziwna sprawa - ukręcona półoś

Post autor: Paweeel822 » 28 maja 2012, 21:51

Witam. Niedawno zauważyłem ze osłona lewego przegubu się rozlatuje no wiec wymieniłem ją w miniona sobotę na nową. I tu się zaczynają problemy, bo dzisiaj ukręciło mi półoś i zastanawiam się czy moglem żle coś złożyć... oska ukręciła się w miejscu gdzie jest ten rowek na zabezpieczenie dla przegubu, po wyjęciu przegubu kawałek ośki wraz z tym zabezpieczeniem tkwił w przegubie... Ale co ja mogłem źle złożyć? Już kilka dobrych razy wymieniałem przeguby i nigdy nie było żadnych problemow... Ośka ukręciła mi się na skrzyżowaniu jak chciałem ruszyć prawie na full skręconych kolach w prawa stronę. Gdy wymieniałem ta osłonę na przegub to wszystko wymieniłem na nowe porucz tego zabezpieczenia, bo zabezpieczenie zostawiłem te co było i na pewno przegub wszedł dobrze w zabezpieczenie. Jeszcze po wszystkim jak wymieniłem osłonę to śrubę od przegubu lekko wykręciłem i stu knelem w nią młotkiem by upewni się ze na pewno przegub zaskoczył na zabezpieczenie. A jak to jest z tą plastikową tuleja i ta metalowa podkładka? Ja założyłem tak ze najpierw dałem plastikowa tuleje a potem metalowa podkładkę bo tak miałem wcześniej.
Paweeel822

Było: audi 80 b3 1.6TD 1V
Jest: audi A3 1.9 TDI ALH

Awatar użytkownika
kojak85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 607
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:54
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: kojak85 » 28 maja 2012, 22:13

Na półośkę najpierw idzie podkładka a dopiero później ta plastikowa stożkowa tulejka. Tak przynajmniej widziałem w książce. U mnie i tulejka i podkładka były plastikowe jak zakładałem.
Sprzedam nowe tulejki wózka, listwa w zderzak bez halogenu prawa, pompa wtryskowa bez nastawnika, tuleja belki tylnej LEM, zaciski hamulcowe. Kontakt PW.

Paweeel822
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 104
Rejestracja: 27 lip 2009, 21:35
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Paweeel822 » 29 maja 2012, 07:24

No dobrze ale czy to robi taka wielka różnice w jakiej kolejności jest założona podkładka z tulejka? Ja miałem odwrotnie i naprawdę baaardzo długo tak śmigałem i nic się nie działo...
Paweeel822

Było: audi 80 b3 1.6TD 1V
Jest: audi A3 1.9 TDI ALH

Awatar użytkownika
kojak85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 607
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:54
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: kojak85 » 29 maja 2012, 07:44

Nie sądzę by to było powodem ukręconej półosi. Powiem szczerze, że nie mam pojęcia co mogło się stać i pierwszy raz spotkałem się z takim przypadkiem.
Sprzedam nowe tulejki wózka, listwa w zderzak bez halogenu prawa, pompa wtryskowa bez nastawnika, tuleja belki tylnej LEM, zaciski hamulcowe. Kontakt PW.

Paweeel822
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 104
Rejestracja: 27 lip 2009, 21:35
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Paweeel822 » 29 maja 2012, 11:49

No właśnie tez nie wierze w to ze to mogło byc przez to... najprawdopodobniej zabezpieczenie które trzyma przegub na miejscu nie spełniło swojej roli i półośka była połączona z przegubem na samym końcu i ją wtedy ukręciło na tym rowku co idzie zabezpieczenie... Ale czemu by miał przegub wyskoczyć z tego zabezpieczenia? Pamiętam ze oska jakoś ciężko chodziła w zdłóż przegubów, ale na moje oko to powinna mieć jakieś lekkie luzy w zdlóż przegubów? Tylko ze ośka jakoś ciasno chodziła.... Druga ośka chodzi lekko i ma luzy w stronę przegubów.

[ Dodano: 2012-05-29, 14:16 ]
Dodaje zdjęcia półosi, widać w którym miejscu się ukręciła...

Obrazek

Obrazek


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c12 ... 8b47e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/310 ... 330dc.html
Paweeel822

Było: audi 80 b3 1.6TD 1V
Jest: audi A3 1.9 TDI ALH

adi87

Post autor: adi87 » 30 sie 2012, 22:48

Obstawiam, że zostawiłeś stare zabezpieczenie. niby trzymał ale jak skręciłeś to wyciągnęło półoś z przegubu.

arek żet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 26 sie 2013, 09:06
Lokalizacja: JASŁO

Post autor: arek żet » 01 cze 2016, 19:03

Dokładnie tak miałem tak w golfie ale mi się tylko ta koncowka lekko skręciła i półos juz w przegub nie weszła a wogóle nie było zabezpieczenia i dlatego tak wyszlo.
RZYHU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga