Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Hamulce przód się grzeją

ODPOWIEDZ
budy091
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2016, 23:58

[B4 2.0 ABK] Hamulce przód się grzeją

Post autor: budy091 » 13 maja 2016, 23:23

Witam, poradzi ktoś coś na temat hamulców w moim autku ? Od jakiegoś czasu hamulce bardzo się grzeją, kilka razy oparzyłem się dotykając tarczy, zacisk jest mocno nagrzany ale nie parzy. Ciepło przechodzi aż do felgi i w deszczowy dzień, gdy felga powinna być mokra, od ciepła staje się sucha. Byłem u jednego mechanika który stwierdził że tłoczki działają i dobrze hamulce odbijają. Wymienił klocki które były już zużyte na nowe, ale to nie pomogło. Dalej się grzeją. Jakieś pomysły co mogę zrobić? Samochód wyposażony jest w system ABS.
Dziękuję z góry :) zawstydzonyy_

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 14 maja 2016, 07:40

budy091, wybacz nie wiem ile masz lat ale mniemam że mało i że to twoje pierwsze auto. Więc powiem tak wystarczy jedno ostre hamowanie by po dotknięciu tarczy się poparzyć innymi słowy ona na prawdę mocno się grzeją i to jest jak najbardziej prawidłowy objaw.
A same felgi czasem mogą być lekkkko ciepło ale nie gorące i to jest normalny stan.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
Aleksander_PL
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 130
Rejestracja: 10 lis 2015, 21:16
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Aleksander_PL » 25 maja 2016, 10:21

Hamulce po prostu trą a tym samym wytwarzają ciepło, więc to normalne :) Powodem niepokoju mogłaby być sytuacja, gdy 3 felgi są zimne, a jedna aż parzy.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 25 cze 2016, 23:19

Ja np sprawdzam hamulce przy ścianie w garażu. Pcham samochód by dotknął ściany i jak sie swobodnie cofnie to znaczy że wszytko jest ok. Kiedys jak mi trzymał tylny zacisk to po dopchnięciu auta do ściany cofał sie może z 10cm zamiast sie od niej swobodnie odbić.
Druga sparawa jak pchasz samochód i wszystko jest ok to praktycznie nie słychać trących klocków o tarcze. Jak coś trzyma to będziesz słyszał szurane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga