Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Brak podświetlenia radia i zegarka elektroniczn

ODPOWIEDZ
MatiChojnice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:53

[B4 2.0 ABT] Brak podświetlenia radia i zegarka elektroniczn

Post autor: MatiChojnice » 04 sie 2016, 20:39

Cześć wszystkim :)

Mam problem z podświetleniem radyjka, które nie działa ani na wyświetlaczu, ani na przyciskach. Wypiąłem dzisiaj radio i zastałem sytuację jak na zdjęciach poniżej. Jeden z kabli jest też przecięty. Dodam, że nie mam zielonego pojęcia o elektronice. W moim Audi siedzi radio beta - oryginalnie była gamma (sprawdziłem po kodach z książki serwisowej).
Mam 6 głośników (przód 2, tył 2 + 2 gwizdki).

Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejny problem to nie działający zegarek i jego podświetlenie. Podobno poprzedni właściciel wymieniał zegary na takie z obrotomierzem - co też jest powodem tego, że czasem na obrotomierzu jest dyskoteka, być może to jest powodem. Poniżej zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Dodaję te dwie sprawy razem, bo może są jakoś powiązane?? mysli_

Z góry dziękuję za każdą wyrażoną chęć pomocy :-)

Gotram
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2015, 19:32
Lokalizacja: LBL

Post autor: Gotram » 04 sie 2016, 20:56

A więc opisze.
Czarny kabel masa.
Czerwony stały plus 12V
Zółty podtrzymanie 12V po zapłonie. Zółty z czerwonym musi być złączony w audi :). Na żółtym musi być stały plus.
Niebieski elektryczna antena.
Brązowa wtyczka to głosniki.
Czerwona kostka to raczej jest dokładana i nie wiem od czego jest. Ale podejrzewam, że głośniki.

Do radia podłaczenia radia w audi trzeba 3 kable.

Czerwony z żółtym razem na stały plus.
I czarny to masa.
Więcej nic nie trzeba.
Głośniki masz podłączone w brązowej kostce.


Napisz kolor przeciętego kabla.


Zegarek powinieneś ustawić bo po stracie prądu potrafią one pokazywać 28:88 Ustawia się go kręcąc w lewo lub prawo 2 od lewej pokrętłem.

Zmiana zegarów miała by wpływ na obrotomierz a nie na zegarek.

MatiChojnice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:53

Post autor: MatiChojnice » 04 sie 2016, 21:21

Dzięki, spróbuję ogarnąć okok Ogólnie w radiu jest tylko ten problem, że nie świeci na czerwono. Wyświetlacz normalnie pokazuje wszystko i radio gra dobrze.

Przecięty kabel jest koloru szarego.

Zegarek czasem pokazuje losowe piksele wtedy po przekręceniu pokrętłem ustawia 28:88. A jak jest 28:88, to kręcenie zupełnie nic nie zmienia. Dziwny jest też brak podświetlenia tego zegarka - wsadziłem nową żarówkę i nic nie dało.

Gotram
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2015, 19:32
Lokalizacja: LBL

Post autor: Gotram » 04 sie 2016, 21:51

Ten siwy kabel idzie z brązowej kostki ?? O ile się nie myle to siwy kabel jest na któryś głośnik. Sprawdz czy aby wszystkie grają.

I pytanie działa Ci centralny zamek??;>


Co do radia. Czerwony kabel odpowiada za plus czyli za zasilanie. Podświetlanie wyświetlanie etc.
Zołty natomiast to pamieć. Pozwala zapisywać stacje radiowe i ogólne ustawienia. Choc prądu na nim radio się nie uruchomi.

Ewentualnie jest taka możliwość, że czarny kabel nie jest dobrze zmasowany i radio masuje dzięki antenie. Ale wtedy również radio przy podgłoszeniu np na maxa gasło by i próbowało się włączyć na nowo..

A co do zegarów. To najlepiej wyjąc zegarek i wpiąc go jeszcze raz może jest źle wpięty. Jeśli nie pomoże stawiałbym na uszkodzenie płytki/zegarka. A co do żarówki możesz mostek zrobić i będzie świecić :)

MatiChojnice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:53

Post autor: MatiChojnice » 04 sie 2016, 21:59

No zegary już kilka razy wyciągałem i dociskałem/poprawiałem :)

Głośniki grają wszystkie, na zdjęciu widać ten kabel (przy czerwonej wtyczce szary idzie w prawą stronę luzem, przy czarnej jego drugi koniec zawinięty w taśmę).

Czemu pytasz o centralny? ;-) Z pilota działa normalnie, natomiast gdy wciskam w środku w aucie, to działa tylko gdy wcisnę od strony pasażera. Zauważyłem to dzisiaj przez przypadek.

Jeszcze nie mam prądu w tunelu środkowym. Może to wszystko to wina jakiegoś bezpiecznika??

Gotram
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2015, 19:32
Lokalizacja: LBL

Post autor: Gotram » 04 sie 2016, 22:09

Możesz posprawdzać bezpieczniki ale raczej to nie tego wina. Bo jeśli podświetlają Ci się zegary (ostatnie foto) to i tunel powinien mieć prądy.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno coś ma do oświetlenia pompka :)). Ale jeśli działa to ok.


Ten siwy kabel to raczej nie potrzebny. Po czarnej kostce sugeruje, że siedziało to inne radio niż fabryczne Audi. O ile się nie mylę, oryginalne radio nie potrzebuje podtrzymania. Bynajmniej tak miałem w B3.

MatiChojnice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2016, 22:53

Post autor: MatiChojnice » 05 sie 2016, 21:01

Problem z radiem zażegnany!!! Tak jak myślałem - szary kabel odpowiadał za podświetlenie. Niestety nie działa mi podświetlenie wyświetlacza, ale to już raczej wina żarówki.

Zegarek reaguje na krecenie pokrętłem, ale pokazuje bzdury (nawet nie cyfry tylko zmieniają się losowo kreseczki)... Muszę podłączyć na szrocie inne zegary i się dowiem gdzie szukać winy.

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 06 sie 2016, 10:26

Zegarek możesz sprawdzić na stole.Tylko nie pamiętam ile mu podawałem napięcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga