Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] Odpowietrzenie układu hamulcowego z ABSem

boskijacek447
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 298
Rejestracja: 01 lut 2007, 18:05

Post autor: boskijacek447 » 24 sie 2010, 20:54

moge sie myslić ale kontrolka o której piszesz w B4 załacza sie przy zbyt niskim poziomie płynu w zbiorniczku albo przy wytartych klockach

śmira
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:22

Post autor: śmira » 24 sie 2010, 21:26

Heh i tu mam właśnie kłopot, bo klocki mają niecałe 2 tysiaki i do czujników zużycia jeszcze im brakuje, a płyn był uzupełniony przy odpowietrzaniu. Ale dzięki za sugestię:)
Sprawdzę jeszcze, czy czujnik ilości płynu się aby w zbiorniczku nie podwiesił, choć przyznam, że z takim czymś się jeszcze nie spotkałem.
W każdym razie dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam.
życie to nie bajka... chyba że ma się audi quattro;)

David2004
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2016, 12:09

Post autor: David2004 » 17 sie 2016, 19:17

Pracuje w sklepie motoryzacyjnym. W Week wymieniłem sobie tarcze z tyłu, odpowietrzyłem układ tradycyjnie i wszystko śmiga. Mój szef ma też warsztat, dzisiaj wścipsko zapytał "A układ jak odpowietrzyłeś"? Odpowiedziałem że tradycyjnie tak jak się to robi. Wyśmiał mnie i powiedział że trzeba komputerem wyrównać ciśnienie w komputerze.
Nie wierzył że auto hamuje poprawnie i nic się nie dzieje. Dodał że za długo w tym siedzi i mu nie wmówię.
Po prostu chciał się wywyższać, robił ze mnie głupka i chciał pokazać co to nie on, mogę go wyśmiać czy ma racje ?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 17 sie 2016, 20:39

Powiedz ze komputer niech sobie do taczki podłączy to może wyrówna ciśnienie.

Owszem w najnowszych systemach czyli autach są czujniki ciśnienia ale i tak diagnosta nie ma nad nimi władzy żeby sobie regulować

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 17 sie 2016, 21:14

David2004 pisze:Mój szef ma też warsztat, dzisiaj wścipsko zapytał "A układ jak odpowietrzyłeś"? Odpowiedziałem że tradycyjnie tak jak się to robi. Wyśmiał mnie i powiedział że trzeba komputerem wyrównać ciśnienie w komputerze.
Nie wierzył że auto hamuje poprawnie i nic się nie dzieje. Dodał że za długo w tym siedzi i mu nie wmówię.
Po prostu chciał się wywyższać, robił ze mnie głupka i chciał pokazać co to nie on, mogę go wyśmiać czy ma racje ?
Możesz go wyśmiać ,bo bredzi ...ale na takich "mądrych" szkoda czasu ,więc lepiej udać głupiego i przytaknąć ...tym bardziej że to twoj szef ;-) komputer do odpowietrzania ,wyrównania ciśnienia w starym 1z bezradny_ ...no miszcz świata ...naoogladał się najnowszych aut i mu się mózg zlasował,bo tam komputerem nawet się wymianę żarówki adaptuje ,bo nie będzie świecić ...w 1z i jemu podobnych ,komputer steruje tylko pompą wtryskową ...o hamulcach wie tylko kiedy naciskasz pedał i puszczasz
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga