Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Przeróbka tylnego oświetlenia

ODPOWIEDZ
rademenes91
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 54
Rejestracja: 27 paź 2015, 19:41
Lokalizacja: Żory

[B4] Przeróbka tylnego oświetlenia

Post autor: rademenes91 » 01 paź 2016, 23:54

Witam. Chciałbym zapytać o to co przepisy mówią na temat świateł stop oraz przeciwmgłowych. Otóż wpadłem na pomysł aby te dwa światła zamienić, tj. naciskając hamulec świeciłyby przeciwmgłowe, a jako przeciwmgłowe świeciłoby włókno 21W przy żarówkach pozycyjnych. Moje pytanie jest o tyle "istotne", że z tego co mi wiadomo, w komorze światła przeciwmgłowego jest dodatkowy odbłyśnik aby zwiększyć ilość emitowanego światła, natomiast przy żarówce 21/5W chyba takiego odbłyśnika nie ma. Zastanawiam się wobec tego, czy tego typu rozwiązanie przeszłoby przegląd ?
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 10:51 przez rademenes91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11727
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 02 paź 2016, 09:13

rademenes91, _uwaga



Nie bardzo rozumiem sens takiej przeróbki? na przeglądzie może być rożnie jeden może nie zwrócić uwagi inny tak.
WRC is for boys.
Group B was for men.

rademenes91
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 54
Rejestracja: 27 paź 2015, 19:41
Lokalizacja: Żory

Post autor: rademenes91 » 02 paź 2016, 10:56

Większego sensu taka przeróbka rzeczywiście nie ma, wpływa jedynie na estetykę. Oczywiście każdy ma swoje gusta - mnie akurat bardziej podobają się samochody z lampami, w których "stop" świeci w osobnej komorze, a nie razem ze światłem pozycyjnym. Ostatnio widziałem jedną 80'tkę, w której chyba coś się komuś zwarło, bo przy hamowaniu świeciły seryjne światła stopu oraz jedno przeciwmgłowe. Pomyślałem, że wyglądałoby to ciekawie, gdyby świeciły obydwa przeciwmgłowe, co oczywiście jest wykonalne ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga