Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Immobilaizer w chłodne dni nie rozpoznaje kluczy

ODPOWIEDZ
Messaja
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2016, 15:31
Lokalizacja: W-wa

[B4 1.9 1Z] Immobilaizer w chłodne dni nie rozpoznaje kluczy

Post autor: Messaja » 22 wrz 2016, 15:52

Witam, jestem nowy ale forum przeglądam już jakiś czas. Szukałem dosyć długo problemu takiego jaki występuje u mnie, ale chyba takiego jeszcze nie było (będę oryginalny przynajmniej), otóż:
do mojej audioli mam dwa kluczyki: jeden oryginał i drugi dorabiany. Jak jest ciepły dzień to oba kluczyki działają perfekcyjnie, ale ostatnio gdy rano mamy 7-8*C to na dorabianym kluczyku immo tuż po odpaleniu gasi silnik. Można próbować odpalić go 5 razy ale zawsze zakończy się tak samo. Odpalam z oryginała i wszystko jest ok. Jak wracam z pracy ok godz 17 dorabiany kluczyk już działą idealnie i bezproblemowo. I tutaj jest moje pytanie: co ma wspólnego temperatura do immo, i w jaki sposób możnaby się pozbyć tego porannego problemu z odpalaniem na dorobionym kluczyku. (od razu mówię że w lato autko potrafiło stać i tydzień nie ruszane i perfekcyjnie odpalało na dorabianym kluczyku)
Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję :)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4657
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 23 wrz 2016, 15:48

Może kostka pętli indukcyjnej w stacyjce się rozszerza od ciepła i lepiej styka. Albo wina samej pętli. Możliwe, że jakoś transpondera w dorabianym kluczu jest marna.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Messaja
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2016, 15:31
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Messaja » 27 wrz 2016, 11:45

No właśnie sobie myślałem, że może to wina kiepskiej jakości chipa w kluczyku. Wyjąłem go pewnego dnia z kluczyka (nie powiem - męczące zajęcie :P ) i jak włożyłem kluczyk do stacyjki to chipa oddzielnie przyłożyłem tuż tuż przy miejscu gdzie wkładamy kluczyk w stacyjkę i nadal du... tzn i nadal nic. Ciekaw jestem czy ktoś tu się kiedyś spotkał z podobnym przypadkiem.

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 27 wrz 2016, 12:07

Zamień miejscami transpondery i się okaże czego wina.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 27 wrz 2016, 12:22

Messaja pisze:Ciekaw jestem czy ktoś tu się kiedyś spotkał z podobnym przypadkiem.
Jest tylko jedno sensowne rozwiązanie które rozwiązuje problem z immo raz na zawsze ,dezaktywacja immo w sterowniku .I nie ma się co martwić że bez immo auto moze szybciej paść ofiarą kradzieży ,bo w dzisiejszych czasach takie immo to wręcz śmieszne zabezpieczenie , szczególenie to w starszych autach jak nasze tdi ,gdzie podmiana komputera na taki bez immo ,to kwestia kilkudziesięciu sekund .Najczęściej jedyną "ofiarą "działania tego zabezpieczenia ,jest sam własciciel auta . Koszt wywalenia immo ,jest mniejszy niż dorobienie kluczyka z "transponderem"
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

Messaja
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2016, 15:31
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Messaja » 28 wrz 2016, 10:15

Dzięki wielkie za pomoc i rady.
W pierwszej kolejności, w takim razie, zamienię transpondery miejscami i zobaczę czy będzie ok. Oczywiście napiszę jakie rezultaty ;)
Jeśli chodzi o dezaktywację immo, to w sumie muszę się z Tobą zgodzić. Jeśli bez problemu ludzie kradną nowiutkie autka to immo sprzed 20 lat nie stanowi dla nich wyzwania :P
W razie czego macie do polecenia jakiś warsztat w Wawie, który dezaktywuje immo?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4657
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 28 wrz 2016, 10:28

Messaja pisze: W razie czego macie do polecenia jakiś warsztat w Wawie, który dezaktywuje immo?
W warszawie raczej zabulisz nieźle, znajomy zapłacił chyba z 600zł za dezaktywacje immo w VW w którym robi się to przez gniazdo diagnostyczne w 2 minuty. A podejrzewam, że u ciebie trzeba będzie wyjąć pamięć z ECU.
Lub też tańsza (od tej warszawskiej) alternatywa, którą możesz zamontować samodzielnie: http://www.autotronika.pl/pl/katalog/em ... mocja.html
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Messaja
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 22 wrz 2016, 15:31
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Messaja » 28 wrz 2016, 14:26

Super. Dzięki wielkie chłopaki :)

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 05 paź 2016, 16:10

maciek889 pisze:W razie czego macie do polecenia jakiś warsztat w Wawie, który dezaktywuje immo?
Szkoda kasy na kupowanie dodatkowych wynalazków jak emulatory i inne patenty,bo w naszyszych i im podobnych starych tdi wyprodukowanych do 98-99roku ,da się to zrobić bez takich gadżetów .Przysłać sterownik do mnie ,dezaktywuję immo na stałe ze sterownika za równowartość dwóch flaszek ;-) ,wysyłkowo odsyłam tego samego dnia w którym przyjdzie :-) Jestem to w stanie zrobić w kazdym sterowniku z 1,9 tdi ,sdi z numerami 028906021 , 038906018 i z 2,5 tdi c4 4A0907401P,E,F,AD
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga