Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 2,0 3A] problem z obrotami

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
rammi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2007, 20:20

[80 B3 2,0 3A] problem z obrotami

Post autor: rammi » 07 lut 2007, 20:40

Witam może mi ktoś pomoże
od kilku dni coś się dzieje z wolnymi obrotami po odpaleniu kilka sekund trzymają się na 1500 potem spadają i szybko skaczą między 1100 a 1200 i nie ma to żadnej regóły czy silnik zimny czy ciepły nieraz po godzinie sie tak robi nieraz od razu na zimnym. I dzisiaj zauważyłem że wąż od odpowietrzania skrzyni korbowej był urwany i musiał łapać lewe powietrze ale jak to zrobiłem nadal się tak dzieje. Jak sprawdzić silniczek krokowy czy jest dobry bo jak odłączam przewody od niego to nie ma żadnej różnicy nadal tak samo faluje. :-(

Awatar użytkownika
foxbat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 614
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: foxbat » 07 lut 2007, 21:07

zacznij od podpięcia testera kodów błyskowych i sprawdzenia błędów sterowników i czujników. Poza tym BARDZO dokładnie skontroluj cały układ dolotowy na okoliczność nawet małych nieszczelności.
Jest: Coupe Typ85. Było: Audi 80B4 2.3E NG 133KM, Audi 80B2 1.6D JK 54KMhttps://audi80.pl/images/bykom_stop.gif

Awatar użytkownika
nitro20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 254
Rejestracja: 29 sty 2007, 18:12
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: nitro20 » 07 lut 2007, 22:40

Witam najpierw pierwsze co, to dokładnie sprawdz silnik krokowy.Najlepiej jezeli jest mozliwośc to założyć drugi sprawny.U mnie w identycznym silniku po odpięciu krokowca obroty nieznacznie wzrastały ale przestawały falować.Najlepiej na początek odepnij go całkiem i postaraj sie przeczyscić wd 40 ew przemyj benzyna. Z obrotami moze być problem z tym całym mieszkiem w komorze od filtra powietrza popatrz czy sie nie przycina ta membrana i czy jest prosta jezeli samochod ma gaz i cos strzeliło to mogło sie to powyginać. Jednak na pierwszy rzut sprawdz silnik krokowy. Drugie co mogło sie popsuć to sonda lambda ona też ma wpływ na pracę silnika.

rammi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2007, 20:20

Post autor: rammi » 08 lut 2007, 17:08

krokowca wypłukałem raz benzyną potem WD-40 i nic nie pomaga i nadal jak odłączam przewód od krokowca to zero reakcji obroty nadal skaczą. Dzisiaj odczytałem kody błędów i miał 4 błędy (2 2 3 2),(2312),(2344),(2343) i do niedawna miałem pęknięty wąż i ciągnął lewe powietrze ale to już zrobiłem i dalej tak chodzi i jak skasować pamięć trwałą z usterkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga