Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ADR, AEB] schemat wiązki silnika

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VinCe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 263
Rejestracja: 01 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: Marki
Kontakt:

[ADR, AEB] schemat wiązki silnika

Post autor: VinCe » 18 wrz 2011, 23:30

jestem na etapie przekładki silnika z ADR na AEB w cabrio
czy ktoś jest w posiadaniu jakichkolwiek schematów elektrycznych wiązek tych motorów? Bardzo bym prosił o pomoc :)
z góry dziękuje !

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 19 wrz 2011, 00:15

AEB, schemat jest chyba z bliźniaczego silnika http://myweb.whitman.syr.edu/srotblat/s ... iagram.pdf

A ADRa mam tylko taki jak z załączniku i z A4ki.

Jeszcze można poszukać SSP tych silników tam też często dają schematy.

Kiedyś porównywałem wiązki obu silników, rzeczy występujące w obu silnikach mają te same piny w komputerze. W turbo jest więcej cewek, N75 i chyba jeszcze parę rzeczy. Tak wiec jakby dorzucić piny z kablami to może coś by wyrzeźbił.

Awatar użytkownika
VinCe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 263
Rejestracja: 01 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: Marki
Kontakt:

Post autor: VinCe » 19 wrz 2011, 16:20

dzięki bardzo aldi. na pewno sie przyda, a czy sie uda to sie okaże :)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 19 wrz 2011, 17:14

Jakbyś chciał przeszczepiać kompletną wiązkę silnikową z AEBa, pisz do mnie to pomogę z podłączeniem.

Tutaj masz niemiecki opis wrzucania AEBa zamiast ABT. http://audi.fraggaz.de/Elektrik/Elektrik2.html

Tutaj w FAQ jest jeszcze szczegółowiej opisane: https://audi80.pl/allprzekladka-siln ... htm#858461

xenon112233
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2016, 06:32

Post autor: xenon112233 » 18 gru 2016, 22:35

Czesc, nie otrzymalem odpowiedzi przez kilka dni na moj post ktore by mnie satysfacjonowaly*, a sprawa jest *niecierpiaca zwloki* wiec postanowilem po przejrzeniu chyba juz calego forum ze napisze post tutaj. Sprawa wyglada nastepujaco - potrzebuje rozpiski kabelkow w kostkach ktore sa wpinane do kostek wychodzacych ze sciany grodziowej(chodzi o element wiazki silnika).
Przelozylem juz silnik, wczesniej byl 1.8adr z 98r., teraz jest 1.8t aeb z 99r. I chce wykonac przerobke kabelkow tak by moc podpiac elem. Wiazki silnika z aeb do adr. Z tego co widzialem to w owych kostkach w obu przypadkach jest tyle samo kabelkow tylko 2-4 kabelki roznia sie kolorami.
Jesli do jutra nie dostane odpowiedzi to zabieram sie juz za wymiane kompletnej wiazki (nie chce tego robic bo wiazka pochodzi z rozbitka i niektore jej elementy sa odciete i musial bym takze wykonywac jakies przerobki).
Nigdzie na roznych forach i stronach nie moge znalezc rozpisek lub te, do ktorych znajde hiperlacza sa nieaktywne ... ... ... .
Notabene jestem w stanie komus zaplacic lub obiecac ekwiwalent za pomocne informacje.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga