Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Mały remont ABC ;)

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Grzecho ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 26 wrz 2015, 15:09
Lokalizacja: Myślenice

Mały remont ABC ;)

Post autor: Grzecho ABC » 13 lis 2016, 17:39

Witam Wszystkich. Chciałem wam pokazać zdjęcia z malego remontu mojej Audiczki.
Jestem na forum od ponad roku. Zarejestrowałem sie tu jakis czas po zakupie Audi ;)

Okolicznosci nie pozwoliły mi przez ostatni prawie rok ogarnąć niuni aż do teraz. Dlatego też nie udzielałem sie na forum. Teraz czasu jest wiecej chęci są więc postanowiłem działać.

Więc do rzeczy, auto zaczeło wywalać wode, raz ogrzewanie działało raz nie. Termostat w porządku bo temp ok 90 stopni. Co prawda węże nie puchły ale postanowiłem że "czapki" w góre. Silnik cały zarzygany olejem, rozrząd do wymiany bo sie lał po nim płyn ze wspomagania i nie wiadomo kiedy był zmieniany. Oringi od magistrali wody rozsypane itp itd ;p

Głowice splanowane, dwa zawory wymienione, uszczelniacze na zaworach itp. Cylindry bez rantów, wałki jak nówki czyli nie najgorzej jak na taką babcie;p

Nowy rozrząd z pompą wody, napinaczem i rolką, wszystkie simeringi, oringi i uszczelki new.

Gaz 2 gen. wywalony bo to nie porozumienie w tym silniku, niby chodzi ale silnik nie ma mocy na górnych obrotach i pierdzi z wydechu ;p

Pompa wspomaganie lała i wyła wiec wywalona, na szrocie wykręciłem suchą od abk za 60 zł. Dorobiłem pod nią dwie łapy żeby pasowała pod stelaż z abc i zobaczymy jak bedzie chodziła ;)

W miarę postępów bedę się starał wrzucać info na forum. Pozdro ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Adakiahz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 05 gru 2010, 23:24
Lokalizacja: ST

Post autor: Adakiahz » 13 lis 2016, 22:35

No to troszke pracy jest, ja wymieniłem u siebie dwa dni temu pompe wody bo sie rozciekla, udalo mi sie to zrobic bez sciagania kola walu, bo ciezko mialem ze srubami zwlaszcza ze nie sciagalem zderzaka. Ale jakos udalo mi sie to zrobic no i rozrzad pierwszy raz mialem z tym stycznosc, ale pyklo bez problemu odpalila.

Powiedz mi czym czysciles kolektor, chyba ze miales go w takim stanie bo tez mnie to czeka bo to co w nim jest to nieporozumienie.

Poki co, powodzonka ;)
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2018, 23:52 przez Adakiahz, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzecho ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 26 wrz 2015, 15:09
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: Grzecho ABC » 13 lis 2016, 23:17

Toteż miałeś troche zabawy ;) A wywalalo Ci płyn jak pompa padła?

Kolektor spryskalem jakimś środkiem do czyszczenia silników coś jak dimmer chyba voit czy voight nie pamiętam dokladnie i potem myjnia :D Teraz musze go załatać bo jest dziura po antywybuchu ale myślę ze kawałek blachy polakierowanej i klej do szyb załatwi sprawę ;)

Awatar użytkownika
Adakiahz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 05 gru 2010, 23:24
Lokalizacja: ST

Post autor: Adakiahz » 13 lis 2016, 23:43

Mi wywalalo przed ten otwor co jest na pompie na tympewno koleczku, nie wiem czemu i po co to tam jestnie, ale nie dalo sie tegotam uszczelnic i musialem kupic nowa

Grzecho ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 26 wrz 2015, 15:09
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: Grzecho ABC » 14 lis 2016, 06:34

A to ciekawe, musze stara papę pooglądać gdzie jest takie cos

kubica20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 189
Rejestracja: 11 lip 2014, 16:14
Lokalizacja: Połaniec

Post autor: kubica20 » 14 lis 2016, 09:32

Tez to przerabialem w tym roku u siebie ale bez sciagania zderzaka. Najgorzej szlo z odkreceniem kolektora wydechowego

Grzecho ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 26 wrz 2015, 15:09
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: Grzecho ABC » 14 lis 2016, 10:13

Ja kolektory wykrecilem z auta i zawiozlem do blacharza żeby mi palnikiem podgrzal i stare szpilki powykrecal bo byly juz na wykończeniu.

Awatar użytkownika
Maciek.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 11 sie 2011, 10:31
Imię: Maciej
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: SBE

Post autor: Maciek. » 14 lis 2016, 21:23

Nie myślałeś, żeby na jakimś szrocie poszukać kolektora bez przeróbek? Klejenie może za sobą pociągnąć nieszczelności itp. ;-)

Grzecho ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 26 wrz 2015, 15:09
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: Grzecho ABC » 15 lis 2016, 02:53

Gdyby na szrocie bylo łatwo o taki kolektor to bym się nie bawil ale ciężko jej dostać. Przeważnie stoją same 2.0 albo tdi. Ale musze przyznać ze ostatnio przegapilem okazje na zlomie. Audi 90 cs czyli b4 wersja na uda. Fotele w skórze regulowane elektrycznie, cala tapicerka i to wszystko gosc za 4 stówy sprzedal komuś. Wiedziałem ze ma przywieźć 90 ale bylem pewny ze to b3. Luki w wiedzy... :p

maciejRTC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:39
Lokalizacja: Ratowice

Post autor: maciejRTC » 21 lis 2016, 18:58

mam taki kolektor jak cos cwaniak_

Grzecho ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 26 wrz 2015, 15:09
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: Grzecho ABC » 10 gru 2016, 10:55

Wiela żądasz i czy complete ?? :D

[ Dodano: 2016-12-10, 10:55 ]
No i po Audi odpaliło i jest prawie gotowe :) Ale było więcej komplikacji niż myślałem ;p
Kolektory wydechowe najlepiej przykręcać do głowicy jeszcze przed jej montażem bo potem jest przerąbane je założyć ;p

Uważajcie na nowe pompy wody Ruville. Całe szczęście ze przy pierwszym odpaleniu nie mialem zalożonej prawej osłony rozrządu. Zobaczyłem ze koło od pompy bije jak w tragacu ;p

Znajomy Mechanik który mi tą pompe zamówił stwierdził ze Ruville sa dobre i nigdy nie mial problemów z nimi. Zamówił drugą która tez sie okazala krzywa...

Dopiero Hepu załatwiła sprawe choć też miała minimalne bicie...

Klejenie kolektora poszło nawet sprawnie choć był górny dekiel popękany i dziura po antywybuchu. Musiałem nawalić sporo kleju bo ścianka była pokrzywiona przez rzeźników
gaziarzy.

Zostało jeszcze wykonać dolot pod Stożęk, Podłączyć jakoś uczciwie odme i pokleić osłone prawą rozrządu ;) Narazie to tyle, działamy dalej ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

paquito88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 184
Rejestracja: 29 wrz 2016, 09:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: paquito88 » 12 gru 2016, 21:54

Kurcze, powiem Ci, że taki remont też mam ochotę przeprowadzić, wywalić wszystko, wyczyścić, naprawić to co wadliwe i poskładać ponownie ale trochę się boję bo wiedzę mechaniczną mam nikłą chociaż wiele rzeczy jak dotąd podobno było ciężko dla nowicjusza zrobić ale na chłopski rozum i z odrobiną pomocy z youtube czy forum, jakoś sobie poradziłem. Ja przede wszystkim będę musiał u siebie zaizolować całą elektrykę bo jest sieczka pod maską.

Dobra robota :)

Grzecho ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 26 wrz 2015, 15:09
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: Grzecho ABC » 15 gru 2016, 08:28

paquito88, Sam wszystkiego nie zrobilem , przy glowicach I rozrządzie pomagał mi chrzestny ale drugi raz bym juz raczej sam ogarną. Najwięcej zachodu jest żeby rozrząd ustawić nie mając blokady wałków ale jakoś daliśmy rade. Jak masz. Ja też jeszcze będę z elektryką robił bo sekwencje wrzucam na wiosnę i pod kompa musze podłączyć bo wydaje mi się ze jeszcze jest cos nie tak z obrotami ;)
Ciekawi mnie jak duża jest różnica mocy miedzy abc a aah także działaj i cza zrobić jakiś spot ;-)

paquito88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 184
Rejestracja: 29 wrz 2016, 09:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: paquito88 » 15 gru 2016, 17:29

Grzecho ABC, jak dobrze pójdzie to może będę w Myślenicach w długi weekend majowy na imprezie z serii Runmageddon :) ale to na razie plany są bo jeszcze się waham czy nie obrać innego kierunku :-)
mnie ciekawi ile KM pogubiło moje aah przez te 23 lata :-) po nowym roku jadę na hamownię i okaże się jak sprawa wygląda :-)

Grzecho ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 26 wrz 2015, 15:09
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: Grzecho ABC » 19 gru 2016, 08:16

paquito88, tez mysle nad chamownia ale jak juz silnik bedzie ogarniety w 100% ;) No to jak cos to sie zgadamy najwyzej :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga