Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] Demontaż gałek od nawiewu

slonik1983
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:38
Lokalizacja: Przyszowice

Post autor: slonik1983 » 22 kwie 2008, 14:14

dzięki waszej pomocy udalo sie naprawić regulacje nawiewów. dmuchawa smiga..
wszystko robilem mniej wiecej tak jak opisywaliscie. styki byly zasniedziale i dlatego nie łapało. ale mam też podpowiedz dla osob które beda sie zabieraly za rozkrecanie pokretel regolacji nawiewu.
przy odrobinie zdolnosci manualnych nie trzeba nawet wyciagac panelu regulacji.
po wcześniejszym wymontowaniu radia (jeśli ktoś ma oryginalne należy pamietać o wsunięciu bolców [moga byc cienkie gwozdzie] w otwory w radiu w celu odblokowania zaczepow).
gdy juz mamy wyciagniete radio wystarczy odpisac kostke ze sterowania predkoscia nawiewu. styki do których jest wpieta przykręcone są dwóch miejscach (z lewej i prawej strony) i można to wyczuć ręką. teraz wystarczy krótki śrubokręt żeby wykręcić wkręty trzymające styki. trzeba tez wypiać (widoczne z przodu panelu) kabelki z podswietlenia panelu regulacji. teraz można wyciągnąć styki przesuwając w tył.powinno wyjsc. cienkim paskiem najlepiej drobnego papieru sciernego przeciagnac po stykach [ja uzylem tez dla pewnosci coli;)] i psiknac WD-40 albo czyms podobnym. cala ta zabawa zajmuje jakies 1,5h ze wzgledu na slabe dojscie.

ja sciagnalem pokretla, odkrecilem front panelu, odkrecilem panel (4 wkrety), wepchnalem go do srodka, odpialem kostke ze stykow regulacji predkosci. odpialem dwa kabelki z podswietlenia panelu, odkrecilem dwa wkrety trzymajace styki i delikatnie nimi ruszajac wyciagnalem. przelanczanie sie kolejnych biegow dmuchawy spowodowane jest przez podnoszenie i opuszczanie kolejnych styków ktore opieraja sie na slimaku pokretla
--------------
Pozdrawiam
slonik1983
--------------

Jafar19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 25 mar 2010, 14:58
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Jafar19 » 13 wrz 2010, 08:46

odświeżam.

U mnie nie działa siła nawiewu czyli coś z tymi blaszkami pewnie a druga sprawa to nie przeskakuje mi nawiew z szyby na nogi i z nóg na konsolę środkową (kratki). Zauważyłem że jak kręcę gałką to cięgno z plastikiem w środku nawet nie drgnie i muszę ręcznie sobie przestawiać :/


PS:

dziś rozkręciłem ten panel i chciałem go wyciągnąć ale niestety nie mogę bo mi blokuje plastik a wepchnąć ją chciałem i obrócić lekko to nie mogę bo mi coś blokuje. Podejrzewam że to coś od klimy bo przyciski mi się przesuwały.

kichy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 paź 2007, 17:06
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: kichy » 15 sty 2017, 20:24

Witam u mnie jest taki problem że działa tylko na 4 biegu oraz mam cały czas zimne powietrze. Rozkręcilem wszystko sprawdziłem linki i wygląda że ustawienie temp działa bo słychać różnice ala wieje zimne. Mam więc pytania które blaszki poodginac i w która stronę oraz jak odzyskać ciepły nawiew?

maciejRTC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:39
Lokalizacja: Ratowice

Post autor: maciejRTC » 16 sty 2017, 00:32

jeżeli działa Ci nawiew tylko na 4 biegu to najprawdopodobniej padł rezystor dmuchawy, a jeżeli dmucha tylko zimnym powietrzem to może być kilka przyczyn np.: zatkana nagrzewnica, zbyt niski stan płynu chłodzącego, pęknięty wąż idący do nagrzewnicy no i najgorsza z możliwych opcji- rozwalone klapy nawiewu.

kichy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 05 paź 2007, 17:06
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: kichy » 16 sty 2017, 19:12

A jak dogiac te blaszki i które to są? Ten rezystor to jest to coś z blaszkami za pokrętłem od siły nawiewu?

maciejRTC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:39
Lokalizacja: Ratowice

Post autor: maciejRTC » 16 sty 2017, 19:33

Rezystor jest koło dmuchawy za schowkiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga