Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Brak kierunkowskazów , wycieraczek , spryskiwaczy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

[All] Brak kierunkowskazów , wycieraczek , spryskiwaczy

Post autor: hubertm » 22 sty 2017, 22:28

Witam,
W aucie śmierdzi spalenizną. Brak kierunkowskazów ,wycieraczek , spryskiwaczy i cały czas przepala się bezpiecznik pod nr 15. Po wymianie bezpiecznika wystarczy włączyć np spryskiwacze i znowu się przepala. Kierunkowskazów i wycieraczek cały czas brak. Awaryjne działają i ich podświetlenie w przycisku też (pod warunkiem że jeszcze bezpiecznik nr 15 się nie przepali,-bo jak sie przepali to nie działa podświetlenie)
Po odpięciu wtyczki od silniczka wycieraczek są spryskiwacze i cały czas bez problemu działają i nie przepala się bezpiecznik ,ale kierunkowskazów cały czas brak. Przekaźnik nr 21 pod kierownicą( nie mam w aucie przekaźnika nr 22) jest w porządku,-tj nie śmierdzi spalenizną i kiedy zamieniłem go na inny 21 nic się nie poprawia...Ktoś ma jakieś pomysły co to?

Pozdrawiam.
HM

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4671
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 22 sty 2017, 23:11

Może pająk spaliło jak nie ma kierunków. Dobrze by było na krótko połączyć przy manetce kierunkowskazów kable od nich i sprawdzić czy zadziałają.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
hubertm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 335
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hubertm » 02 lut 2017, 11:00

Nie znam sie zupełnie na elektryce auta-wiec sam nic nie posprawdzam poza prostymi sprawami...

Spalenizną smierdzi i to konkretnie z nadmuchu nawiewów.
A czemu jak się odepnie wtyczkę od silniczka wycieraczek to działa bez problemu pompka spryskiwacza?,-a jak tylko podepnie z powrotem wtyczkę od wycieraczek to od razu się przepala bezpiecznik nr 15 jak się włączy spryskiwacze lub wycieraczki? To nie jest jakiś trop?

[ Dodano: 2017-02-02, 11:00 ]
Witam,
Po wymianie silinika wycieraczek bo się okazało że się spalił,-wycieraczki chodzą i nie wywala już bezpiecznika.
Po wymianie manetki, przkaźnika 21 nic nie pomagało..,-nadal brak kierunkowskazów. Przyczyną okazał się uszkodzony przycisk awaryjnych (pomimo ,że awaryjne cały czas chodziły) bo przez niego przechodzi napięcie na kierunkowskazy jak się je włącza.

Pozdrawiam.
HM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga