Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 B4 2.0 ABK 115km [aktual 31.01.17]

Prezentacja w/w od 1991 do 1996.
Awatar użytkownika
niuniek98pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2016, 21:21
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Audi 80 B4 2.0 ABK 115km [aktual 31.01.17]

Post autor: niuniek98pl » 12 wrz 2016, 19:46

[center]Witam. Mam na imię Rafał i ponad miesiąc temu kupiłem swój pierwszy samochód Audi 80 z silnikiem 2.0 z wielopunktowym wtryskiem czyli ABK 115km. Osiemdziesiątki zawsze mi się podobały. Chciałem Poloneza Caro ale stwierdziłem,że na Poldka jeszcze przyjdzie czas :) Tak więc stwierdziłem wspólnie z tatą,że trzeba szukać Osiemdziesiątki. Szukaliśmy jakoś ze dwa miesiące dobrego egzemplarza a nie oszukujmy się ale znaleźć teraz jakąś nie zmęczoną życiem 80 jest ciężko ale jak widać udało się. Pojechaliśmy, obejrzeliśmy dokładnie i kupiliśmy :) Pare rzeczy już zrobiłem m.in łożyska w kołach, zwrotnice z prawej strony, przeguby(nie wymagało to wymiany ale wolałem zrobić żeby mieć spokój), rozrząd. Samochód mam ponad miesiąc i służy mi do codziennej jazdy zazwyczaj po szkole. W wakacje jeździłem do pracy więc codziennie robiłem po 100km. Autem zrobiłem 6tys kilometrów. Zwiedził w tym roku jezioro, rzekę, nasze Polskie morze i oczywiście wszelkie wsie :D Teraz trzeba przerejestrować na WM i będzie gitara :D

Marka: Audi
Model: 80
Rok produkcji: 1994
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK
Moc: 115km
Przebieg: 284115km


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak to wygląda. Idealnie nie wygląda ale wiadomo nie jest to nowy samochód i trochę kilometrów już przejechał. Z tego co widać to Audi ma wszystkie elektryczne szyby, elektryczne lusterka i elektryczny szyberdach. Oczywiście jest wyposażona w podltenek gazotu :) Na gazie chodzi bardzo dobrze. Z gazu nawet jak zimna odpala bez problemu. Butla duża bo 65l także na jednym zbiorniku można przejechać ponad 500km :)
Będę się starał na bieżąco pokazywać się na forum ;) Pozdrawiam, Rafał :)[/center]
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, 22:19 przez niuniek98pl, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11728
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 12 wrz 2016, 19:59

niuniek98pl, bardzo dobry wybór chodź nie z tą instalacją lpg II gen ale do póki sprawuje się dobrze to tylko się cieszyć.
powodzenia okok

beast
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 206
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:00
Lokalizacja: malopolska

Post autor: beast » 15 wrz 2016, 15:58

Z gazu nawet jak zimna odpala bez problemu.
Uważaj sobie na to odpalanie , taka dobra rada - tez mam II gen. i przez rok czasu i ponad 20 tys. przejechanych kilometrów wszytsko było wporządku ...ale do czasu - jeden wystrzał , później drugi. Teraz juz zawsze odpalam na benzynie i ręcznie przełączam na gaz po kilku km. Przepłyomierza szkoda bo nowego nie kupisz a używki około 400 zl i jeszcze to takie kupowanie kota w worku.

Tak czy siak zycze szerokości :-)

czarekHD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 369
Rejestracja: 11 lut 2016, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Post autor: czarekHD » 16 paź 2016, 13:27

wymień żarówki w liczniku,groszowa sprawa a o wiele lepiej się prezentuje,ładna sztuka okok

Awatar użytkownika
niuniek98pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2016, 21:21
Lokalizacja: Mińsk Maz.

Post autor: niuniek98pl » 31 sty 2017, 22:19

Dzięki panowie za dobre rady :) pompka paliwa zrobiona więc już odpalam z benzyny.

[center]Pare miesięcy mnie nie było. Od czasu wstawienia posta zrobiłem 7-8 tysięcy. Przez ten czas trochę porobiłem. Łożyska tył, klocki hamulcowe, termostat dzień przed największymi mrozami (-27) stwierdził,że przestaje działać, filtr oleju i jakieś tam inne pierdoły o których nie pamiętam. Ogólnie z samochodu jestem bardzo zadowolony. Jak na pierwszy samochód to lepszego nie mogłem wybrać :) Stalówki z oponami zimowymi kupiłem a na wiosnę chciałbym kupić jakieś alufelgi dlatego te co mam czyli oryginalne 15 mam na sprzedaż więc jakby ktoś chciał to zapraszam na pw. Ostatnio popatrzyłem i znalazłem jakieś tam zdjęcia z wakacji i jesieni.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to by było na tyle. Pozostało mi zrobić jeszcze silniczki elektrycznych szyb w tylnych drzwiach, zrobić podświetlenie zegarów aby wszystko było ładnie widać, podświetlenie gałek od nawiewów itd. W weekend może zrobie jakieś zdjęcia więc jeszcze wstawie ;) [/center]

Awatar użytkownika
Maciek.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 11 sie 2011, 10:31
Imię: Maciej
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: SBE

Post autor: Maciek. » 01 lut 2017, 00:13

Nie myślałeś żeby zostawić sobie alumy na zimę?
Ładna, jak się nie psuje to tylko się cieszyć. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B4.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga