Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0]Uklad chlodzenia i ogrzewania-prosze o pomoc

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Wolf86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2007, 22:25

[80 B4 2.0]Uklad chlodzenia i ogrzewania-prosze o pomoc

Post autor: Wolf86 » 06 lut 2007, 22:29

Potzrebowalbym caly schemat ukladu chlodzenia w audi b4 jak ktos z was moglby mi przeslac.Wogole mi nie grzeje nagrzewnica a uklad chlodzenia jest wporzadku,wszystko dziala na ukladzie chlodzenia prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony 06 lut 2007, 22:37 przez Wolf86, łącznie zmieniany 1 raz.

goldwinger
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 138
Rejestracja: 13 sty 2007, 15:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: goldwinger » 06 lut 2007, 22:43

sprawdź czy nie spadła linka

brunodk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 50
Rejestracja: 18 gru 2006, 16:09
Lokalizacja: JEZIORANY

Post autor: brunodk » 07 lut 2007, 19:47

mam do Ciebie pytanie... nie urzywales ostatnio uszczelniaczy do chlodnic?? i jak kolega wspominal sprawdz jeszcze linke :-D
BRUNO

sebolec
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 02 sty 2007, 20:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: sebolec » 08 lut 2007, 14:30

Możesz także mieć zapowietrzony układ.

Spróbuj odkręcić odpowietrznik nagrzewnicy (taki zaworek na wężu wychodzącym z nagrzewnicy), dolej płynu do zbiorniczka wyrównawczego, aż zacznie on wylatywać odkręconym odpowietrznikiem nagrzewnicy, i zakręć zbiorniczek wyrównawczy oraz odpowietrznik. Uruchom motor, poczekaj aż osiągnie optymalną temperaturę pracy (ok. 90 stopni), włącz ogrzewanie na maksimum i poczekaj parę minut. Dopiero teraz wyłącz silnik. Po całym przedsięwzięciu być może będziesz musiał uzupełnić odrobinę płynu w układzie. Powinno pomóc.

Możesz mieć także syf w układzie i zapchaną nagrzewnicę, ale takiego wariantu ja nie przerabiałem, więc Ci nie pomogę.
Sebastian

Awatar użytkownika
Brother_red
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 188
Rejestracja: 21 sty 2007, 20:58
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Brother_red » 08 lut 2007, 19:30

Zdarza się, że nagrzewnica się zapcha tak jak pisali koledzy wyżej i to w twoim przypadku byłaby najczarniejsza opcja bo usunięcie tej usterki już raczej napewno będzie wiązało się z wyjęciem nagrzewnicy, a miałem przyjemność się z tym zmierzyć i powiem, że kosztuje to wiele czasu i nerwów, to w końcu wywalenie całej deski rozdzielczej :-/

brunodk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 50
Rejestracja: 18 gru 2006, 16:09
Lokalizacja: JEZIORANY

Post autor: brunodk » 08 lut 2007, 20:24

na temat zapchanej nagrzewnicy to ja moge pomodz :mrgreen: nie trzeba nic rozkrecac oprucz przewodow od nagrzewnicy... (wejscia i wyjscia) po zdjeciu przewodow wsadzic przewud z woda pod niewielkim cisnieniem (woda z kranu) i przeplukac :mrgreen: mialem zapchana nagrzewnice w swoim aucie i tak zrobilem jak wczesniej napisalem... pomoglo :mrgreen: nie zapominajac o przedmuchaniu jej na koniec powietrzem ( sprerzarka cisnieniem okolo 1bara) zeby wydmuchac wode, ktorej troche zostanie w srodku. pozdrawiam :lol:
BRUNO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga