Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM] Jak sprawdzić szczelność nagrzewnicy

ODPOWIEDZ
Piotrek_łódź
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 166
Rejestracja: 22 lis 2015, 08:26

[B3 1.8 PM] Jak sprawdzić szczelność nagrzewnicy

Post autor: Piotrek_łódź » 25 wrz 2016, 22:48

Koledzy w związku z tm że mam rozebrany środek auta bez deski bo miałem mokry dywan i jak się okazało miałem cały filc mokry pod nogami kierowcy jak i pasarzera za kierowcą tylko co mnie zdziwiło że jak wyciskałem ten filc to leciało coś czerwonego nie wiem co to może być oczywiście zerwałem cały filc zarówno po stronie kierowcy jak i pasarzera zostawiłem tylko filc na tunelu środkowym jak i pod radiem i nagrzewnicą. Pierwszym etapem poszukiwań przecieku była uszczelka linki do otwierania maski bo na form bardzo dużo wspomina się o tym miejscu jako standardowy i owszem u mnie po tescie lania wodą pokazywała się woda w tym miejscu ale nie duże ilości można powiedzieć że tylko kapała powoli. Sprawdzałem również czy nie leci mi wlotem powietrza do kabiny jak i skrzynką bezpieczników tu jest wszystko ok tylko przy okazji chciał bym się upewnic czy to już wszystkie miejsca z kąt może moczyć mi podłogę i okazało się że jest jeszcze nagrzewnica tylko nie wiem jak ją sprawdzić bo ładnie dmucha gorącym powietrzem tylko nie wiem czy wystarczy tylko na odpalonym silniku włączyć nawiew na gorący i świecic latarką na nagrzewnice czy gdzieś nie leci płyn czy to zły pomysł ubytku płynu chłodniczego nie zauważyłem. Chyba że wyciek z nagrzewnicy był kiedyś i ktoś to naprawił tylko się nie zainteresował podłogą i tak zostawił mokre jak myślicie. Podłoga oczywiście po wyjęciu dywanu jak i filcu jest suszona i bedzie myta benzyną ekstrakcyjną po czym dam jej nowy filc i oczywiście końcowo zostanie wyprany cały dywan i po wyschnieciu wsadzony do auta

misiek90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2015, 12:34
Lokalizacja: Godzisz

Post autor: misiek90 » 28 wrz 2016, 02:08

Tą nagrzewnicą jestem i ja zainteresowany bo mnie też czeka rozebranie auta ale ja podejrzewam u siebie na sto procent nagrzewnice bo mam ubytki w płynie chłodniczym a nigdzie na zewnątrz śladu nie ma tylko w aucie tak samo jak wyżej pod fotelem kierowcy i z tyłu pasażera pełno wody

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 03 paź 2016, 21:58

Przy takich podejrzeniach robi się próbę ciśnieniową.

vwiater
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 12 paź 2016, 12:09

Post autor: vwiater » 09 sty 2017, 16:59

Jak cos czerwonego to pewnie plyn chlodzniczy, jak masz deske wyrwana to zapobiegawczo mozesz wymienic nagrzewnice bo koszt takiej to 40zl a rwac drugi raz deche..

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 09 sty 2017, 17:19

vwiater pisze:Jak cos czerwonego to pewnie plyn chlodzniczy, jak masz deske wyrwana to zapobiegawczo mozesz wymienic nagrzewnice bo koszt takiej to 40zl a rwac drugi raz deche..
Wymieniać coś na siłę i zmieniać z oryginalnej na nowy szmelc to bardzo zły pomysł. A jak się ma na wierzchu to łatwo zrobić próbę ciśnieniową. Oryginalna stara może sporo jeszcze wytrzymać niż nowa.

Awatar użytkownika
Dżejkob
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 276
Rejestracja: 20 mar 2011, 18:26
Lokalizacja: Piła

Post autor: Dżejkob » 20 lut 2017, 19:37

Jak wykonać próbe cisnieniową?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 20 lut 2017, 20:49

Zaślepiasz jeden króciec, na drugi dajesz dorobione przejściówki z manometrem i wentylkiem, wpuszczasz przez wentylek około 2bar i obserwujesz czy spada ciśnienie czy nie. Ja się ma na wierzchu można zanurzyć w wodzie wtedy też obserwować czy bombelki idą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga