Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] gasnie jak nabierze temperatury

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
viptrucker
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2017, 12:26

[B4 2.0 ABK] gasnie jak nabierze temperatury

Post autor: viptrucker » 25 lut 2017, 18:57

Koledzy RATUJCIE. Auto jest za granica i nie mam tu niestety dobrego elektryka. Co sie dzieje miesac temu auto na chwile straciło moc podczas jazdy i po chwili wszystko wróciło do normy. Po jakims czasie zaczeło znowu podczas jazdy słabnąc. przed wczoraj zauwazyłem że wentylator cały czas chodzi. (musze sciągnąć kleme- wtedy się wył.) podczas uruchomienia znowu sie zał i chodzi cały czas. to jest jedna sprawa.
druga to że wszystko jest ok dopoki auto sie nie nagrzeje do okolo 90 stopni. i wtedy auto zaczyna wariować. tzn. ja mu gaz w deche a on słabnie do zera. po kilku sekundach znowu wraca do normy.
co do pierwszej sprawy to wymieniłem czujnik w chłodnicy, niebieski czujnik i czekam teraz jeszcze na przekaznik 272 (po jego wyjeciu wentylator gasnie) na bank jest uszkodzony bo sprawdzałem. wymienione NA NOWE swiece, nowe kable nowa kopułka.

mam pytanie czy zepsuty przekaznik 272 ma na to wpływ czy to jest inna sprawa(bo on jest tylko chyba od drugiego biegu) czemu auto nagle traci moc. juz nie mam pojecia co wymienic. na razie czekam na kupiony przekaznik. BŁAGAM POMOCY czy to może skrzynia automatyczna nawala.(serwisowana co roku) auto jezdzi b mało ale i tak co roku wymieniam wszystkie oleje. zly_ zly_ zly_ zly_ zly_ zly_ zly_ zly_

[ Dodano: 2017-02-25, 18:57 ]
jutro wymienie przekaznik numer 30m i zobaczymy

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 25 lut 2017, 19:08

A jak zgasił i odpalisz to się poprawia na chwilę?

Czasem jak pada sonda lambda to się takie rzeczy dzieją (dobrze ją odłączyć i zobaczy czy się poprawi). Albo też cewka zapłonowa.

viptrucker
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2017, 12:26

Post autor: viptrucker » 26 lut 2017, 11:28

dzieki chyba tak sie stało. bo przekaznik wymieniłem i nic. teraz rano przeczytałem na forum że sonda i ją odłaczyłem . autko smiga. powiedxzz nmi czy do tego czasu az mi przyjdzien nowa moge na odłączonej jezdzić

dzieki

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4674
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 26 lut 2017, 13:37

Możesz jeździć tylko będzie więcej palić. Katalizator (jeśli jeszcze go masz) może się deczko szybciej zużywać ale przez kilka tysięcy kilometrów nic mu się nie stanie.

viptrucker
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2017, 12:26

Post autor: viptrucker » 28 lut 2017, 17:55

nowa sonda idzie z polski do uk. wiec do tygodnia bede ja miał. oby to było to . bo juz nie wiem co. dzieki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga